Venemaal töötati väikerelvade jaoks välja modulaarne summuti

Venemaal töötati väikerelvade jaoks välja modulaarne summuti

106
(Uuendatud 18:45 03.09.2019)
Peenmehaanika teadusuuringute instituut (TsNIITochMash, mis kuulub Rostehi koosseisu) töötas välja uuendusliku väikerelvadele võetud summuti eemaldatava soojustneelava mooduliga.

TALLINN, 4. september — Sputnik. Rosteh selgitas, et soojust neelavate elementidega summutid on kompaktsemad, saavad tõhusamalt hakkama püssirohugaaside pidurdamise ja jahutamisega, neelavad paremini laskude heli ning välistavad ka sädemete, leegi või suitsu väljapääsemise, vahendas RIA Novosti Rostehi pressiteenistust.

Fregatt Admiral Gorškov
© Sputnik / Алексей Даничев

"Uus moodulsummuti on tõeliselt uuenduslik toode, mis on koosneb täielikult Vene komponentidest. Viimase kolme aasta jooksul on 17 TsNIITochMash-i arendust tunnistatud leiutisteks ja neile on väljastatud patendid," teatas Rostehi tööstusdirektor Sergei Abramov, keda pressiteenistus tsiteeris.

Eemaldatav moodul võimaldab selle kiiret väljavahetamist igasuguses olukorras. Seejuures võimendab soojust neelava elemendi konstruktsioon püssirauast väljumisel kogu gaasidevoo pidurdamist ja jahutamist tänu samaaegsele vastasmõjule kogu soojustneelava elemendi ruumalaga.

Vajaduse korral saab summutit kasutada ka soojust neelava elemendita, näiteks intensiivse automaatrežiimis tulistamise korral.

Arendus pakub ühtlasi mõõtmete ja massi optimaalset suhet. Summuti pikkus on vaid 210 millimeetrit, läbimõõt 38 millimeetrit, kaal aga 350 grammi.

Lugege lisaks: 

106
Tagid:
tulistamine, uuenduslik, tehnoloogia, Venemaa, relv
Teema:
Relvastus (196)
Samal teemal
Kontsern Kalašnikov esitles uut ründedrooni mudelit
Kalašnikovi kontsern esitles sõjalise otstarbega robotit
"Nähtamatud tapjad": Hiina meedia hindas Venemaa elektronvõitlussüsteeme
Kontsern "Kalašnikov" esitles videot uusimast automaadist AM-17
Kremli salajane "hea relv"