Putin hakkab kosmosest Venemaal silma peal hoidma, illustreeriv foto

Putin hakkab kosmosest Venemaal silma peal hoidma

70
(Uuendatud 18:29 07.06.2019)
Peterburi rahvusvahelisel majandusfoorumil (PRMF) jutustas Vene kosmoseagentuuri Roskosmos juht Dmitri Rogozin, kus ja kuidas hakatakse katsetama uut ülevenemaalist satelliitseiresüsteemi.

TALLINN, 7. juuni — Sputnik. Uue ülevenemaalise seiresüsteemi kaudu saab riigipea silmapilkselt reaalajas näha, mis toimub ehitiste, rajatiste, inimeste, põldude ja teedega, teatas Roskosmose juht Dmitri Rogozin.

Koerust teha enam ei saa

Venemaa põhjapealinnas toimuvast Peterburi rahvusvahelisest majandusfoorumist (PRMF) on saanud mugav areen tõeliselt sensatsiooniliste uudiste avaldamiseks.

Дмитрий Рогозин
© Sputnik / Сергей Гунеев
Vene kosmoseagentuuri Roskosmos juht Dmitri Rogozin

Nii näiteks jutustas Roskosmose juht Dmitri Rogozin RIA Novosti teatel Peterburis sellest, kuidas ja kus hakatakse katsetama uut ülevenemaalist seiresüsteemi "Valitseja silm" ("Государево око"), mis võimaldab satelliitide kaudu kogu riigi territooriumi ööpäevaringselt kontrolli all hoida.

"Valitseja silm" peab tagama Venemaa juhtidele võimaluse jälgida riigis toimuvat "otse-eetris" väga suure resolutsiooniga kosmosefotode abil. Rogozini sõnul hakkab täielik juurdepääs süsteemile olema ainult riigi presidendil, kuid seda saab kasutada ka valitsus.

"Riigipeal on võimalus näha silmapilkselt reaalajarežiimis kõike – seda, mis toimub ehitiste, rajatiste, inimeste, põldude, teede ja palju muudki," teatas Roskosmose juht.

Mida "Valitseja silm" jälgib

Süsteemi "Valitseja silm" katseregiooniks saab Tveri oblast. Sellekohane kokkulepe on juba sõlmitud oblasti kuberneri Igor Rudenjaga. Rogozini sõnul tõhustab Roskosmos Tveri oblasti baasil kontrolli teedeehituse ja taristu ohutuse üle.

Игорь Руденя
© Sputnik / Екатерина Лызлова
Tveri oblasti kuberner Igor Rudenja

"Me hakkame seda süsteemi täiustama ja proovima siin ja seejärel arendama seda teistes regioonides," teatas ta. "Valitseja silma" hakatakse ööpäevaringselt kasutama ka ebaseaduslike prügilate otsimiseks, metsatulekahjude tõrjeks ja põllumajanduse seireks.

Peterburi 2019. aasta rahvusvaheline majandusfoorum toimub 6.- 8. juunini. Foorumil osaleb ka majandus- ja taristuminister Taavi Aas. Ministrid arutasid kahe riigi vaheliste täiendavate transiitkaubavoogude ja reisijateveo arendamise küsimusi. Samuti tehti ettepanek jätkata ühise transpordikomisjoni tööd ning parandada Eesti ja Venemaa vahelise raudtee- ja maanteetranspordi õiguslikku raamistikku.

Бизнесмен и совладелец порта Силламяэ Тийт Вяхи
© Sputnik / Вадим Анцупов
Ettevõtja ja Sillamäe sadama kaasomanik Tiit Vähi

Veel üks Eesti delegatsiooni liige, tuntud ettevõtja ja Sillamäe sadama kaasomanik Tiit Vähi ütles intervjuus Sputnik Eestile, et kui Eesti ja Venemaa on kord juba naabrid, siis peaksid nad olema ka head naabrid. 

Tiit Vähi teatas, miks Sillamäe ei ole Euroopa ääremaa, vaid selle keskus >>

Eesti transiidiäri ei suuda panna maailmaturu osalisi oma pilli järgi tantsima, vaid peab vastama nende nõudmistele. Sellel tegevusväljal on Eestil tänu geograafilisele asukohale reaalne šanss edu saavutada.

Sellise järelduse tõi kuuldavale Tiit Vähi paneeldiskussioonil "Venemaa–Baltimaad: teel usalduse ja tulusa partnerluse poole", mis toimus 6. juunil PRMF raames.

70
Tagid:
Vladimir Putin, Peterburi, majandusfoorum, Dmitri Rogozin, Roskosmos
Teema:
Peterburi majandusfoorum 2019 (10)
Samal teemal
Peterburi majandusfoorum 2019
Mistrali vene analoog - dokklaev Sevastopol

Krimmis ehitatakse kopterikandjate "Mistral" vene analoogid

(Uuendatud 11:10 04.12.2019)
Laevade asemel, mida Pariis 2014. aastal Moskvale müümast keeldus, ehitab Venemaa Kertšis oma helikopterikandjad, mis on prantslaste toote funktsionaalsed analoogid.

TALLINN, 4. detsember — Sputnik. Krimmis valmivad uued "Mistral"-tüüpi universaalsed laevad suudavad korraga pardale võtta 12–16 kopterit.

Vaatlusalused kopterikandjad pole ekspeditsioonilaevad, mille loomise plaane Ühinenud Laevaehituskorporatsioonis varem arutati, vaid nad on osa teisest, sõltumatust projektist. Tulevikus võidakse Prantsuse "Mistrali" sarnaste laevade seeriat jätkata.

Uued Venemaa universaalsed dokklaevad võivad kanda 12-16 helikopterit. Laevatüübi jaoks töötati Venemaal välja kopter Ka-52 "Alligaator" – Ka-50 "Musta hai" rünnakplatvormi modifikatsioon.

Ka-52 laevaversiooni peamine omadus on kandesüsteem, mis võimaldab kopteri labasid kokku voltida, nii et see laeva angaari mahub.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud sellest, kuidas 2011. aastal sõlmiti Prantsuse ettevõtte DCNS / STX ja RosOboronExport vahel kahe "Mistral"-tüüpi helikopterikandja tarnimiseks leping, maksumusega 1,2 miljardit eurot. Venemaa sai Prantsusmaalt kogu Mistrali dokumentatsiooni.

Esimese laeva pidanuks Pariis Venemaale üle andma 2014. aasta novembris, kuid Ukraina sündmuste ja Venemaa vastu kehtestatud sanktsioonide tõttu peatas Prantsusmaa president Francois Hollande lepingu täitmise. Selle tulemusena müüdi Venemaale mõeldud kopterikandjad Egiptusele.

Lugege lisaks:

Tagid:
Krimm, Venemaa, helikopter, laev, Prantsusmaa, Mistral
Teema:
Relvastus
Samal teemal
Relvastus
Tallinnas algas planeedi suurim robootikafestival Robotex, illustreeriv foto

Tallinnas toimub planeedi suurim robootikafestival Robotex

(Uuendatud 11:44 30.11.2019)
Sel nädalavahetusel vallutab Tallinna Saku Suurhalli planeedi suurim robootikafestival Robotex International, mis toimub pealinnas juba 19. korda

TALLINN, 30. november — Sputnik. Tuhanded võistlejad, õpilased, üliõpilased, perekonnad ja muidu robootikahuvilised tulevad taas kokku, et ehitada roboteid, võistelda ning tutvuda tehnoloogia uusimate arengutega.

Töötubades saavad väiksemad robootikahuvilised lahendada põnevaid üleseandeid põrandarobot Clementoniga, lahendada liiklusteemalisi ülesandeid ja programmeerida EV3 robotit, mängida progemänge, tutvuda haridusrobotite BeeBoti, BlueBoti ja Ozobotiga.

Suurematele pakub Digipurk lahendamis- ja nuputamisrõõmu Arduino Uno riistvara programmeerimise, termomeetri ja radari ehitamise töötubades.

Suurematele pakub Digipurk lahendamis- ja nuputamisrõõmu Arduino Uno riistvara programmeerimise, termomeetri ja radari ehitamise töötubades.

Robotex International 2018 toimus 30. novembrist — 2. detsembrini. Festivalil oli 26 võistlust ning 2406 võistlejat, nendest 630 välisriikidest. Festival tõi kokku üle 30 000 tehnoloogiaentusiasti kogu maailmast.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et Robotex International on iga-aastane sündmus ja planeedi suurim robootikafestival, mis toob kokku tuhanded robootika-, teaduse- ja tehnikahuvilised.

Robotex on Eesti oma bränd ja sellel aastal toimub Robotex International Tallinnas juba 19. korda. Festival on täidetud erakordsete võistluste, siginat-saginat täis messiala, põnevate töötubade ning palju muuga.

Möödunud nädalavahetusel toimus Tallinnas Saku Suurhallis Baltimaade suurim e-spordi, elustiili ja tehnoloogia festival, kus "Counter-Strike: Global Offensive" ja "Rocket League" ja "Guns of Boomi" finaalides läks jagamisele rekordiline 200 000-dollarine auhinnafond.

Lugege lisaks: 

Tagid:
robot, IT, Tallinn, Saku Suurhall, tehnoloogia, Robotex
Teema:
Tallinna uudised
Samal teemal
Tallinna uudised
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega