Robotex on tõstnud Eesti juhtivate robootikariikide sekka

Robotex on tõstnud Eesti juhtivate robootikariikide sekka

30
(Uuendatud 15:30 13.11.2018)
Robotex on bränd, mis on alguse saanud Eestist ning tänaseks liikunud edasi 15-sse riiki, kus tehakse ettevalmistusi samalaadseks robootikafestivaliks, märkis Robotexi tegevjuht Ave Laas.

TALLINN, 13. november — Sputnik. Küprose Arvutiühing (CCS) teatas, et on novembri lõpus Tallinnas aset leidvale Robotex Internationalile on Küproselt tulemas 200-liikmelise delegatsiooniga, kuhu kuuluvad paljud kohaliku Robotexi organisaatorid, vabatahtlikud ning võistlejad alates 6. eluaastast, kes sõidavad kohale koos juhendajate ja perekondadeg, vahendas Pealinn

"Suurimad üritused toimuvad hetkel Küprosel, Hiinas, Indias ja Columbias. Lisaks võistlustele korraldatakse pea igas riigis ka teisi Robotexiga seotud haridus- ja start-up programme. Tulevikus on meil plaan luua globaalne inseneride võrgustik. Võib julgelt väita, et tänu Robotexile on Eesti tõusmas juhtivate robootikariikide sekka," ütles Robotexi tegevjuht Ave Laas.

Robotex vallutab maailma >>

Küprosel toimus robootikafestival Robotex sel aastal juba teist korda. Robotexi korraldasid Küprose Arvutiühing koostöös Küprose ülikooli ja UNEK-iga. Üritus toimus Digital Champion'i egiidi all ning partneritena panustasid Cyta ja Küprose pank.

Selle aasta Robotex´i eripära - humanoidrobot Pepper
© Sputnik / Вадим Анцупов

Küprose kohalik Robotexi võistlus peeti 23.-24. juuni Küprose ülikooli spordikeskuses ning see tõi kokku 871 osalejat. Võistluse 125 parimat autasustati septembris toimunud tseremoonial ning võitjad said üheks auhinnaks võimaluse tulla Eestisse suurimale Robotexi võistlusele.

Robotex International 2018 festival Tallinnas toob tänavu kokku üle 30 000 tehnoloogiaentusiasti kogu maailmast. Robootikavõistluste tänavune auhinnafond on ligi 100 000 eurot. Festivalil on töötoad robootika, tehnoloogia ja ettevõtluse teemadel. Lisaks Expo, mille raames demonstreerivad sajad ettevõtted oma valdkonna tipptehnoloogiaid ning uusimaid arendusi.

Robotex International 2018 toimub 30. novembrist — 2. detsembrini Tallinnas. Robootikasündmust Robotex International 2018 korraldab MTÜ Robotex kaasates partnereid, nende hulgas Starship, Cleveron, Startup Estonia, Taxify, Elisa, Tallinna Linn, EAS, Ameerika Ühendriikide Suursaatkond, Tartu Ülikool ja Tallinna Tehnikaülikool.

Tallinnas toimub Euroopa suurim robotivõistlus Robotex >>

Euroopa suurim robootikasündmus Robotex toimus mullu 24.-26. novembrini Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses. Kolme päeva jooksul said Robotexi külastajad osa robotivõistlusest, tehnoloogianäitusest, konverentsist ja töötubadest, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

© Sputnik / Денис Пастухов, Владимир Новиков
Robotex 2017

"Selle aasta Robotex´i eripära on see, et meil on uus külaline — humanoidrobot Pepper," rääkis Robotexi juht Ave Laas. Humanoid tähendab Laasi sõnul seda, et tegemist on robotiga, kes näeb välja nagu inimene.

"Humanoidid on loodud selleks, et inimestega suhelda. Pepper on selline robot, kes tulevikus peaks klienditeenindaja rolli üle võtma," jätkas Laas. "Juba praegu, kui te lähete Telia peakontorisse, siis võtab seal Pepper teid vastu."

HyperTown Tallinn: Baltimaade üks suurimaid e-spordifestivale >>

Robotex on tehnoloogiaalane kogupereüritus, kus on tegevusi nii igas vanuses võistlejale, pealtvaatajale kui ka niisama huvilisele.Tänavu 20.-21. oktoobrini toimus Saku Suurhallis Baltimaade üks suurimaid meelelahutus- ja tehnoloogiafestivale "HyperTown Tallinn", vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Festivalil sai näha ja proovida suurimat valikut moodsa meelelahutuse ja tehnoloogia võimalusi. Sai kontrollida ja isegi ehitada roboteid, mängida oma lemmikvideomänge võimsa arvutiga, millel on kõrgeima resolutsiooniga ekraan, proovida hüdrauliliste süsteemidega driftimise ja ralli simulaatoreid.

30
Tagid:
robootikafestival, tehnoloogia, robootika, CCS, Robotex, Ave Laas, Eesti, Küpros
Mistrali vene analoog - dokklaev Sevastopol

Krimmis ehitatakse kopterikandjate "Mistral" vene analoogid

(Uuendatud 11:10 04.12.2019)
Laevade asemel, mida Pariis 2014. aastal Moskvale müümast keeldus, ehitab Venemaa Kertšis oma helikopterikandjad, mis on prantslaste toote funktsionaalsed analoogid.

TALLINN, 4. detsember — Sputnik. Krimmis valmivad uued "Mistral"-tüüpi universaalsed laevad suudavad korraga pardale võtta 12–16 kopterit.

Vaatlusalused kopterikandjad pole ekspeditsioonilaevad, mille loomise plaane Ühinenud Laevaehituskorporatsioonis varem arutati, vaid nad on osa teisest, sõltumatust projektist. Tulevikus võidakse Prantsuse "Mistrali" sarnaste laevade seeriat jätkata.

Uued Venemaa universaalsed dokklaevad võivad kanda 12-16 helikopterit. Laevatüübi jaoks töötati Venemaal välja kopter Ka-52 "Alligaator" – Ka-50 "Musta hai" rünnakplatvormi modifikatsioon.

Ka-52 laevaversiooni peamine omadus on kandesüsteem, mis võimaldab kopteri labasid kokku voltida, nii et see laeva angaari mahub.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud sellest, kuidas 2011. aastal sõlmiti Prantsuse ettevõtte DCNS / STX ja RosOboronExport vahel kahe "Mistral"-tüüpi helikopterikandja tarnimiseks leping, maksumusega 1,2 miljardit eurot. Venemaa sai Prantsusmaalt kogu Mistrali dokumentatsiooni.

Esimese laeva pidanuks Pariis Venemaale üle andma 2014. aasta novembris, kuid Ukraina sündmuste ja Venemaa vastu kehtestatud sanktsioonide tõttu peatas Prantsusmaa president Francois Hollande lepingu täitmise. Selle tulemusena müüdi Venemaale mõeldud kopterikandjad Egiptusele.

Lugege lisaks:

Tagid:
Krimm, Venemaa, helikopter, laev, Prantsusmaa, Mistral
Teema:
Relvastus
Samal teemal
Relvastus
Tallinnas algas planeedi suurim robootikafestival Robotex, illustreeriv foto

Tallinnas toimub planeedi suurim robootikafestival Robotex

(Uuendatud 11:44 30.11.2019)
Sel nädalavahetusel vallutab Tallinna Saku Suurhalli planeedi suurim robootikafestival Robotex International, mis toimub pealinnas juba 19. korda

TALLINN, 30. november — Sputnik. Tuhanded võistlejad, õpilased, üliõpilased, perekonnad ja muidu robootikahuvilised tulevad taas kokku, et ehitada roboteid, võistelda ning tutvuda tehnoloogia uusimate arengutega.

Töötubades saavad väiksemad robootikahuvilised lahendada põnevaid üleseandeid põrandarobot Clementoniga, lahendada liiklusteemalisi ülesandeid ja programmeerida EV3 robotit, mängida progemänge, tutvuda haridusrobotite BeeBoti, BlueBoti ja Ozobotiga.

Suurematele pakub Digipurk lahendamis- ja nuputamisrõõmu Arduino Uno riistvara programmeerimise, termomeetri ja radari ehitamise töötubades.

Suurematele pakub Digipurk lahendamis- ja nuputamisrõõmu Arduino Uno riistvara programmeerimise, termomeetri ja radari ehitamise töötubades.

Robotex International 2018 toimus 30. novembrist — 2. detsembrini. Festivalil oli 26 võistlust ning 2406 võistlejat, nendest 630 välisriikidest. Festival tõi kokku üle 30 000 tehnoloogiaentusiasti kogu maailmast.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et Robotex International on iga-aastane sündmus ja planeedi suurim robootikafestival, mis toob kokku tuhanded robootika-, teaduse- ja tehnikahuvilised.

Robotex on Eesti oma bränd ja sellel aastal toimub Robotex International Tallinnas juba 19. korda. Festival on täidetud erakordsete võistluste, siginat-saginat täis messiala, põnevate töötubade ning palju muuga.

Möödunud nädalavahetusel toimus Tallinnas Saku Suurhallis Baltimaade suurim e-spordi, elustiili ja tehnoloogia festival, kus "Counter-Strike: Global Offensive" ja "Rocket League" ja "Guns of Boomi" finaalides läks jagamisele rekordiline 200 000-dollarine auhinnafond.

Lugege lisaks: 

Tagid:
robot, IT, Tallinn, Saku Suurhall, tehnoloogia, Robotex
Teema:
Tallinna uudised
Samal teemal
Tallinna uudised
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega