RIA korraldab küberturvalisuse kuu puhul talgupäeva, illustreeriv foto

RIA korraldab küberturvalisuse kuu puhul talgupäeva

23
(Uuendatud 15:24 02.10.2018)
Oktoobris tähistatakse terves Euroopas küberturvalisuse kuud ning talgud on RIA panus selle kuu üritustesse. RIA korraldab talgupäeva esimest korda ning soovist minna koolitama on teada andnud kümmekond IT- ja kübervaldkonnas tegutsevat ettevõtet ja inimest.

TALLINN, 2. oktoober — Sputnik. 15. oktoobril korraldab Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) kübertalgud, et rõhutada turvalise käitumise olulisust virtuaalmaailmas. Talgute korras plaanivad nii RIA töötajad kui ka partnerid teadlikkuse tõstmiseks külastada riigi-, meditsiini- ja haridusasutusi.

Riik toetab küberkaitse teadus- ja arendustegevusi 1,5 miljoni euroga >>

"Erinevad petukirjad ja lunavarateated, mille abil kurjategijad üritavad inimestelt raha või neile huvipakkuvat infot välja petta või siis IT-seadmeid pahavaraga nakatada, on teemad, mille lahendamise ja nõustamisega osa meie küberturvalisuse teenistuse töötajatest igapäevaselt tegelevad," ütles RIA küberturvalisuse teenistuse juht Uku Särekanno.

"Sageli ei oska inimesed näha IT-seadmete kasutamisega kaasnevaid ohte, sest need ei ole nähtavad ega käega katsutavad. Samuti ei osata intsidendi puhul õigesti tegutseda. Teadliku käitumisega saab aga palju kurja ennetada, mistõttu soovime võimalikult paljude inimesteni läbi talgupäeva jõuda," selgitas Särekanno.

Mai alguses Riigikogus heakskiidu saanud küberturvalisuse seadusega kehtestas riik tugevamad nõuded ettevõtjatele ja riigiasutustele nii küberohtudeks valmistumiseks, infosüsteemide ja andmebaaside haldamiseks kui ka küberintsidentidest teavitamiseks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Uue küberturvalisuse seaduse eesmärk on kaasajastada olemasolevaid nõudeid riigiasutustele ja ettevõtjatele. Samuti sätestatakse senisest põhjalikumad turbenõuded infosüsteemide ja andmebaaside haldamisele.

PPA: igast sõnumist, pildist või teost veebis jääb jälg >>

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium rahastab järgmise kolme aasta jooksul Tallinna Tehnikaülikoolis ja Tartu Ülikoolis küberkaitse valdkonna teadus- ja arendustegevusi kokku 1,5 miljoni euroga, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti suvel.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo ütles, et Eesti riigi kogemust küberkaitses hinnatakse maailmas kõrgelt ning küberturvalisuse tähtsus ajas ainult kasvab.

Eesti on koos veel seitsme riigiga maailma digitaalse arengu eliidis, selgus mullu suvel USA Tuftsi ülikooli juures tegutseva Fletcheri kooli ja Mastercardi koostöös läbiviidud uuringust, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Uuringu kohaselt moodustavad Singapur, Ühendkuningriik, Uus-Meremaa, Araabia Ühendemiraadid, Eesti, Hongkong, Jaapan ja Iisrael maailma digitaalse eliidi, mida iseloomustab digitaliseerituse kõrge tase ning samas ka digiarengu kiire tempo.

Ameerika Ühendriikides Harvardi ülikoolis antimullu detsembris president Toomas Hendrik Ilvesele üle küberturvalisuse maailmaliidri auhind. Auhinnaga tunnustati Ilvese rolli küberturvalisuse eestkõnelejana ning tema panust praktiliste lahenduste leidmisel ja nende lahenduste tutvustamisel, aitamaks demokraatlikel riikidel seista vastu üleilmselt kasvavale küberohule, mis kätkeb endas häkkimist, küberterrorismi ja kübervahendite kasutamist riikide demokraatlikesse protsesside sekkumisel.

23
Tagid:
meditsiin, haridus, turvalisus, küberoht, kübertalgud, haridusasutus, riigiasutus, RIA, Eesti