Jõuluvana saab nüüd tellida nutirakenduse kaudu, illustratiivne foto

Jõuluvana saab nüüd tellida nutirakenduse kaudu

51
(Uuendatud 20:02 19.12.2017)
Eestlaste arendatud nutirakendus kommuun.eu pakub tänavustel jõuludel esmakordselt Eestis võimalust tellida jõuluvana teenus kodulähedaselt pakkujalt nutirakenduse kaudu

TALLINN, 19. detsember — Sputnik. Kommuuni üks asutajatest Rainer Kimmel rääkis, et kõige enam jõuluvanasid on tellitud Harjumaal 24. detsembri õhtuks, vahendab Pealinn. "Jõuluvana tellimine on meie portaali üks uuemaid, kuid detsembris kõige populaarsem teenus. Kommuunis on hetkel registreeritud seitse jõuluvanateenuse pakkujat, kuid nõudlus on suur, mistõttu julgustame kogemustega jõuluvanasid end portaalis registreerima," lisas Kimmel.

Jõuluvana tõi jõulukuuse Tallinna Raekoja platsile
© Sputnik / Илона Устинова, Владимир Новиков

Jõuluvanade tunnihinnad jäävad vahemikku 50-60 eurot tunnis ja tellimuse pikkuseks on enamasti 1-2 tundi. Kui eraisikute tellimused on peamiselt jõululaupäevaks ja uue aasta alguseks, siis lasteaedadesse ja koolidesse telliti jõuluvanasid juba alates detsembri algusest.

Peaminister aitas Toidupangal pakke kokku panna >>

Kommuuni ideeks on leida koduses majapidamises vajalike tööde teostamiseks abikäsi kodu lähedalt. Kui seni on taoliste tööde pakkujate ja teenuseostjate suhtlus käinud suust-suhu või erinevate kuulutuste keskkondade kaudu, siis kommuun.eu muudab teenusepakkuja leidmise lihtsamaks ja mugavamaks. Näiteks koondab Kommuun Eesti suurimat andmebaasi koristajatest, aiatöölistest, muruniitjatest, remondi- ja ehitusspetsialistidest, aga ka lapsehoidjatest ja abiõpetajatest. Uue teenusena lisandus hiljuti jõuluvana tellimine.

1200 aktiivse kasutajaga Kommuun toimib kahes suunas ning teenuste tellija saab olla registreeritud ka pakkujana. Oma teenuseid saab pakkuda mitmes erinevas kategoorias. Nii on võimalik lihtsasti endale lisatööd ja —teenistust leida, pakkudes oma oskusi kodukoha inimestele – näiteks jõuluõhtul kodukoha piirkonna lapsi rõõmustades.

Kommuun.eu liikmeks registreerimine on tasuta nii teenusepakkujale kui –tellijale. Kasutaja saab valiku teha asukoha, hinna või soovituste alusel. Portaal vahendab kontakte ja soovitusi, hinna kokkuleppimine ja tasumine käib otse teenusepakkuja ja kliendi vahel, kuid järgmise sammuna arendatakse teenuste tellimist mugavamaks muutev makselahendus.

Eestlased ostavad jõulukinke kaubanduskeskustest, illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Kommuuni idee sai alguse 4 Murastes elava naabrimehe reaalsest vajadusest. Naabrid teevad tihedat koostööd küla heakorra nimel ja kasutavad näiteks sama muruniitjat. "Puutusime pidevalt kokku sellega, kui keeruline on leida majapidamisse abilist või pisiremondiga tegelevat meistrimeest. Soovitasime vastastikku koristajaid, muruniitjaid ja lapsehoidjaid, sest internetist oli keeruline häid meie piirkonnas asuvaid teenusepakkujaid üles leida. Sellest kasvaski välja Kommuun, mis viib kokku piirkonnas asuva teenusepakkuja ja kliendi," lisas Kimmel.

Toidupank ootab kogumiskastidesse annetusi >>

2016. aastal asutatud veebiportaal kommuun.eu muudab kodulähedaste majapidamis- ja hooldustööliste leidmise lihtsamaks. Kommuun.eu aitab leida kiirelt ja mugavalt teenusepakkuja neljas kategoorias: kodu ja aed, ehitus ja remont, pere ja tervis, transport ja rent. Kommuunis on üle tuhande aktiivse kuulutuse ja 1200 registreeritud kasutajat. Kaheksa tegutsemiskuu jooksul on portaali külastanud üle 25 000 inimese.

51
Tagid:
tellimine, nutirakendus, tehnoloogia, ühiskond, jõulud, kommuun.ee, jõuluvanad, Eesti
Mistrali vene analoog - dokklaev Sevastopol

Krimmis ehitatakse kopterikandjate "Mistral" vene analoogid

(Uuendatud 11:10 04.12.2019)
Laevade asemel, mida Pariis 2014. aastal Moskvale müümast keeldus, ehitab Venemaa Kertšis oma helikopterikandjad, mis on prantslaste toote funktsionaalsed analoogid.

TALLINN, 4. detsember — Sputnik. Krimmis valmivad uued "Mistral"-tüüpi universaalsed laevad suudavad korraga pardale võtta 12–16 kopterit.

Vaatlusalused kopterikandjad pole ekspeditsioonilaevad, mille loomise plaane Ühinenud Laevaehituskorporatsioonis varem arutati, vaid nad on osa teisest, sõltumatust projektist. Tulevikus võidakse Prantsuse "Mistrali" sarnaste laevade seeriat jätkata.

Uued Venemaa universaalsed dokklaevad võivad kanda 12-16 helikopterit. Laevatüübi jaoks töötati Venemaal välja kopter Ka-52 "Alligaator" – Ka-50 "Musta hai" rünnakplatvormi modifikatsioon.

Ka-52 laevaversiooni peamine omadus on kandesüsteem, mis võimaldab kopteri labasid kokku voltida, nii et see laeva angaari mahub.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud sellest, kuidas 2011. aastal sõlmiti Prantsuse ettevõtte DCNS / STX ja RosOboronExport vahel kahe "Mistral"-tüüpi helikopterikandja tarnimiseks leping, maksumusega 1,2 miljardit eurot. Venemaa sai Prantsusmaalt kogu Mistrali dokumentatsiooni.

Esimese laeva pidanuks Pariis Venemaale üle andma 2014. aasta novembris, kuid Ukraina sündmuste ja Venemaa vastu kehtestatud sanktsioonide tõttu peatas Prantsusmaa president Francois Hollande lepingu täitmise. Selle tulemusena müüdi Venemaale mõeldud kopterikandjad Egiptusele.

Lugege lisaks:

Tagid:
Krimm, Venemaa, helikopter, laev, Prantsusmaa, Mistral
Teema:
Relvastus
Samal teemal
Relvastus
Tallinnas algas planeedi suurim robootikafestival Robotex, illustreeriv foto

Tallinnas toimub planeedi suurim robootikafestival Robotex

(Uuendatud 11:44 30.11.2019)
Sel nädalavahetusel vallutab Tallinna Saku Suurhalli planeedi suurim robootikafestival Robotex International, mis toimub pealinnas juba 19. korda

TALLINN, 30. november — Sputnik. Tuhanded võistlejad, õpilased, üliõpilased, perekonnad ja muidu robootikahuvilised tulevad taas kokku, et ehitada roboteid, võistelda ning tutvuda tehnoloogia uusimate arengutega.

Töötubades saavad väiksemad robootikahuvilised lahendada põnevaid üleseandeid põrandarobot Clementoniga, lahendada liiklusteemalisi ülesandeid ja programmeerida EV3 robotit, mängida progemänge, tutvuda haridusrobotite BeeBoti, BlueBoti ja Ozobotiga.

Suurematele pakub Digipurk lahendamis- ja nuputamisrõõmu Arduino Uno riistvara programmeerimise, termomeetri ja radari ehitamise töötubades.

Suurematele pakub Digipurk lahendamis- ja nuputamisrõõmu Arduino Uno riistvara programmeerimise, termomeetri ja radari ehitamise töötubades.

Robotex International 2018 toimus 30. novembrist — 2. detsembrini. Festivalil oli 26 võistlust ning 2406 võistlejat, nendest 630 välisriikidest. Festival tõi kokku üle 30 000 tehnoloogiaentusiasti kogu maailmast.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et Robotex International on iga-aastane sündmus ja planeedi suurim robootikafestival, mis toob kokku tuhanded robootika-, teaduse- ja tehnikahuvilised.

Robotex on Eesti oma bränd ja sellel aastal toimub Robotex International Tallinnas juba 19. korda. Festival on täidetud erakordsete võistluste, siginat-saginat täis messiala, põnevate töötubade ning palju muuga.

Möödunud nädalavahetusel toimus Tallinnas Saku Suurhallis Baltimaade suurim e-spordi, elustiili ja tehnoloogia festival, kus "Counter-Strike: Global Offensive" ja "Rocket League" ja "Guns of Boomi" finaalides läks jagamisele rekordiline 200 000-dollarine auhinnafond.

Lugege lisaks: 

Tagid:
robot, IT, Tallinn, Saku Suurhall, tehnoloogia, Robotex
Teema:
Tallinna uudised
Samal teemal
Tallinna uudised
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega