Tartus algab käed vabaks piletimüügisüsteemi avalik testimine

Tartus algab käed-vabad piletimüügisüsteemi avalik testimine

58
(Uuendatud 15:03 06.11.2017)
Suvel väikese grupiga käed-vabad piletimüügisüsteemi Jiffit testinud Turnit OÜ (endine T solutions) on jõudnud uudse süsteemi väljatöötamisel järgmisse etappi

TALLINN, 6. november — Sputnik. 13. novembril alustab firma avaliku beetaversiooni testimist, milles oodatakse osalema vähemalt 1000 tartlast, kes saavad testperioodi vältel bussidega tasuta sõita. Testimine kestab aasta lõpuni, seisab Tartu linna kodulehel.

Augustis alustatud piiratud grupiga Jiffi piloot on olnud edukas. Tänaseks on Jiffiga tehtud 73 testija poolt 2840 sõitu, millest saadud andmete abil on Jiffi tarkvara uuendatud neli korda ning välja vahetatud kõik mittetöötavad seadmed. Kuid piiratud testijate arv piirab ka arendamist. Seega liigub Turnit OÜ käed-vabad piletimüügisüsteemi väljatöötamisel järgmisesse etappi ning alustab avaliku beetaversiooni testimisega.

Tallinna buss
© Sputnik / Вадим Анцупов

Tartu testib uut mobiilset piletimüügisüsteemi >>

Jiffi arendaja Turnit OÜ tegevjuhi Andres Birnbaumi sõnul saab piloodi tulemusi lugeda edukaks ning võib anda rohelise tule beetaversiooni testimiseks. "Selle etapi eesmärgiks on koguda testtulemusi suurema hulga andmete pealt, sest erinevaid telefonimarke ja —mudeleid on väga palju. Suurem testgrupp toob välja kitsaskohad, mida saab testimise käigus lahendada, et süsteem oleks ametliku kasutuselevõtu ajaks võimalikult töökindel," ütles Birnbaum.

Tartu Linnavalitsuse ühistranspordi arendusjuhi Veronika Kallaste sõnul on linn väga tänulik nii Jiffi meeskonnale kui kõigile neile, kes testisid Jiffi rakendust. "Samm-sammult on astutud eesmärgile lähemale ja nüüd on vaja astuda veel viimane tähtis samm eduka lõpptulemi suunas. Kõik, kes sõidavad Tartus linnaliinibussidega ja omavad nutitelefoni, on oodatud osalema Jiffi rakenduse testimisel, et Tartu saaks võtta kasutusele mobiilse automaattuvastusega piletisüsteemi," ütles Kallaste.

Aas: seda aastat võib nimetada ka ühistranspordi aastaks >>

Jiffi beetaversiooni testijaks saamiseks tuleb ennast registreerida aadressil jiffi.ee. Registreerimine on avatud alates 6. novembrist ning testijaks saab ennast kirja panna terve testperioodi vältel. Avalik testimine algab 13. novembril ning kestab aasta lõpuni. Testijad saavad testperioodi lõpuni ühistranspordiga tasuta sõita. Hetkel on testima oodatud ainult Androidi kasutajad, kellel on telefon uuendatud vähemalt versioonini 5.0.

Jiffi lõppeesmärgiks on olla töökindel ja täisautomaatne käed-vabad piletimüügisüsteem linnaliinibussides. Rakendus kasutab turvalisi Bluetooth Low Energy majakaid, mille abil tuvastatakse täpselt, millal nutitelefoniga reisija siseneb ja väljub bussist. Ühistranspordi kasutaja ei pea ise selleks midagi tegema ja nutitelefon võib jääda rahulikult taskusse. Vajalik on ainult Jiffi rakenduse allalaadimine.

Suurim Põhja- ja Baltimaade teedealane konverents >>

Turnit OÜ (endine T solutions OÜ) on juhtiv reisijateveo piletimüügisüsteemide pakkuja. Nende loodud kaugliikluse piletimüügiplatvorm Turnit Ride käsitleb rohkem kui kaheksat miljonit istekoha reserveeringut aastas ning ettevõtte teenuseid kasutavad transpordifirmad üle maailma. Eestis on tuntumad kliendid Lux Express ja Tpilet.

Tänavatel võivad liikuda isejuhtivad autod >>

Platvorm on suunatud transporditeenuse pakkujatele, kes vajavad detailset logistilist juhtimist, dünaamilist hinnastamist ning paindlikku valmisolekut turu muutustele. Ajujahi võitnud rakendus Jiffi on Turnit OÜ toode, mis keskendub linnatranspordi valdkonnale, võimaldades käed-vabad pileti registreerimist ühissõidukites. Turnit OÜ peakontor koos 50 töötajaga asub Tartus.

58
Tagid:
tehnoloogia, ühiskond, piletimüügisüsteem, buss, ühistransport, pilet, käed-vabad, Jiffit, Turnit OÜ, Tartu, eesti
Mistrali vene analoog - dokklaev Sevastopol

Krimmis ehitatakse kopterikandjate "Mistral" vene analoogid

(Uuendatud 11:10 04.12.2019)
Laevade asemel, mida Pariis 2014. aastal Moskvale müümast keeldus, ehitab Venemaa Kertšis oma helikopterikandjad, mis on prantslaste toote funktsionaalsed analoogid.

TALLINN, 4. detsember — Sputnik. Krimmis valmivad uued "Mistral"-tüüpi universaalsed laevad suudavad korraga pardale võtta 12–16 kopterit.

Vaatlusalused kopterikandjad pole ekspeditsioonilaevad, mille loomise plaane Ühinenud Laevaehituskorporatsioonis varem arutati, vaid nad on osa teisest, sõltumatust projektist. Tulevikus võidakse Prantsuse "Mistrali" sarnaste laevade seeriat jätkata.

Uued Venemaa universaalsed dokklaevad võivad kanda 12-16 helikopterit. Laevatüübi jaoks töötati Venemaal välja kopter Ka-52 "Alligaator" – Ka-50 "Musta hai" rünnakplatvormi modifikatsioon.

Ka-52 laevaversiooni peamine omadus on kandesüsteem, mis võimaldab kopteri labasid kokku voltida, nii et see laeva angaari mahub.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud sellest, kuidas 2011. aastal sõlmiti Prantsuse ettevõtte DCNS / STX ja RosOboronExport vahel kahe "Mistral"-tüüpi helikopterikandja tarnimiseks leping, maksumusega 1,2 miljardit eurot. Venemaa sai Prantsusmaalt kogu Mistrali dokumentatsiooni.

Esimese laeva pidanuks Pariis Venemaale üle andma 2014. aasta novembris, kuid Ukraina sündmuste ja Venemaa vastu kehtestatud sanktsioonide tõttu peatas Prantsusmaa president Francois Hollande lepingu täitmise. Selle tulemusena müüdi Venemaale mõeldud kopterikandjad Egiptusele.

Lugege lisaks:

Tagid:
Krimm, Venemaa, helikopter, laev, Prantsusmaa, Mistral
Teema:
Relvastus
Samal teemal
Relvastus
Tallinnas algas planeedi suurim robootikafestival Robotex, illustreeriv foto

Tallinnas toimub planeedi suurim robootikafestival Robotex

(Uuendatud 11:44 30.11.2019)
Sel nädalavahetusel vallutab Tallinna Saku Suurhalli planeedi suurim robootikafestival Robotex International, mis toimub pealinnas juba 19. korda

TALLINN, 30. november — Sputnik. Tuhanded võistlejad, õpilased, üliõpilased, perekonnad ja muidu robootikahuvilised tulevad taas kokku, et ehitada roboteid, võistelda ning tutvuda tehnoloogia uusimate arengutega.

Töötubades saavad väiksemad robootikahuvilised lahendada põnevaid üleseandeid põrandarobot Clementoniga, lahendada liiklusteemalisi ülesandeid ja programmeerida EV3 robotit, mängida progemänge, tutvuda haridusrobotite BeeBoti, BlueBoti ja Ozobotiga.

Suurematele pakub Digipurk lahendamis- ja nuputamisrõõmu Arduino Uno riistvara programmeerimise, termomeetri ja radari ehitamise töötubades.

Suurematele pakub Digipurk lahendamis- ja nuputamisrõõmu Arduino Uno riistvara programmeerimise, termomeetri ja radari ehitamise töötubades.

Robotex International 2018 toimus 30. novembrist — 2. detsembrini. Festivalil oli 26 võistlust ning 2406 võistlejat, nendest 630 välisriikidest. Festival tõi kokku üle 30 000 tehnoloogiaentusiasti kogu maailmast.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et Robotex International on iga-aastane sündmus ja planeedi suurim robootikafestival, mis toob kokku tuhanded robootika-, teaduse- ja tehnikahuvilised.

Robotex on Eesti oma bränd ja sellel aastal toimub Robotex International Tallinnas juba 19. korda. Festival on täidetud erakordsete võistluste, siginat-saginat täis messiala, põnevate töötubade ning palju muuga.

Möödunud nädalavahetusel toimus Tallinnas Saku Suurhallis Baltimaade suurim e-spordi, elustiili ja tehnoloogia festival, kus "Counter-Strike: Global Offensive" ja "Rocket League" ja "Guns of Boomi" finaalides läks jagamisele rekordiline 200 000-dollarine auhinnafond.

Lugege lisaks: 

Tagid:
robot, IT, Tallinn, Saku Suurhall, tehnoloogia, Robotex
Teema:
Tallinna uudised
Samal teemal
Tallinna uudised
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega