Illustreeriv foto

PPA alustab e-residentide digitaalsete isikutunnistuste väljastamist Lõuna-Koreas

36
(Uuendatud 08:04 21.10.2017)
Alates detsembrist saavad Aasia e-residendid oma digitaalse isikutunnistuse kätte Lõuna-Korea Souli kesklinnas asuvast viisakeskusest. Pilootprojekti eesmärk on muuta e-residendi digi-ID kättesaamine inimestele võimalikult mugavaks

TALLINN, 21. oktoober — Sputnik. Politsei- ja Piirivalveamet (PPA) on alates 2014. aasta detsembrist andnud e-residendi staatuse kokku 24 028 inimesele. Kõige enam on e-residendiks saamise taotlusi esitanud Soome, Venemaa ja Ukraina kodanikud. Lisaks on e-residentide seas ka Hiina, Jaapani, Lõuna-Korea ja teiste Aasia riikide kodanikke, teatas Politsei- ja Piirivalveamet.

"E-residentsus on välisriigi kodanikele turvaline ligipääs Eesti e-teenustele. Töötame selle nimel, et e-residendiks saamise taotluse esitamine oleks lihtne, kuid tahame muuta mugavamaks ka e-residentide digitaalsete isikutunnistuste väljastamise," ütles PPA peadirektor Elmar Vaher.

Turvariskiga ID-kaarte saab uuendama hakata novembris>>

Varem ei ole PPA ühelegi Eestist väljaspool asuvale partnerile andnud õigust väljastada Eesti isikut tõendavaid dokumente. E-residentsuse digi-ID-sid on seni väljastatud ainult PPA teenindustes ja Eesti Vabariigi välisesindustes.

"Tegemist on pilootprojektiga, aga kui e-residendid meie uuenduse hästi vastu võtavad, siis on võimalik, et laiendame digitaalsete isikutunnistuste väljaandmise võimalust ka teistesse viisakeskustesse üle maailma. Kaalume võimalust, et tulevikus võiksid viisakeskused väljastada ka Eesti kodanike dokumente, et üle maailma elavatel eestlastel oleks mugavam oma dokumenti kätte saada," ütles Vaher.

Siseminister Andres Anvelti sõnul on pilootprojekt oluline samm e-residentsuse arendamisel ülemaailmseks lahenduseks.

"Me peame teenust edasi arendama ning ka Eesti õigus- ja majandusruumi atraktiivseks tegema. Lõuna-Korea partnerid olid meiega koostööst huvitatud ja seeläbi saame seal e-residentsuse kaudu Eesti e-riigi võimalusi tutvustada ja laiendada," sõnas siseminister.

Anvelt lisas, et pikemas perspektiivis on e-residentsuse arendamisel globaalseks teenuseks oluline ka automaatne biomeetriline identifitseerimisüsteem ehk ABIS, mille arendustöö algab järgmisel aastal.

Ühe ID-kaardi murdmine kohustaks PPA-d ligi 750 000 kaarti sulgema>>

"Meie isikutuvastussüsteemid on juba praegu turvalised, aga töö sellega ei lõppe kunagi ning turvalisuses peame kindlasti ohte ennetama, mitte neile reageerima, sest siis on juba hilja," sõnas Anvelt.

Siseministeerium, PPA ja VFS South Korea viisakeskus sõlmisid 20. oktoobril lepingu, mille alusel Lõuna-Korea Souli viisakeskus alustab e-residentidele digi-ID-de väljastamist.

36
Tagid:
Politsei- ja piirivalveamet, PPA, e-resident, Lõuna-Korea, Eesti