Lõpmatu mälupulk.

StartUpShow: piiramatu mälupulk ja kosmiline lapsehoidja

66
(Uuendatud 14:36 22.06.2016)
Esitleme teile Venemaa innovatsiooniprojektide teist viisikut, millel Sputnik toimetuse arvates on juba lähimate aastate jooksul kõik võimalused maailmakuulsaks saada.

TALLINN, 22. juuni — Sputnik. väikese ja keskmise suurusega äriettevõtete esitlusel StartUpShow, mis koostöös portaaliga Sputnik otsib ja toetab idufirmasid rohkem kui 30 riigis, presenteeriti järjekordseid projekte.

Lõpmatu mälupulk

Mälumahu piiratuse probleem elektroseadmetes on nüüdsest lõplikult lahendatud. StartUp FlashSafe Venemaa ettevõtja Aleksei Tšurkini meeskonnalt võimaldab säilitada ühes seadmes piiramatut teabemahtu.

"Meie jaoks on peamine turvalisus. Andmepilve loomiseks ei ole enam vaja kasutajanimega sisselogimist, salasõna ega isegi brauserit. Autoriseerimine toimib USB võtme abil. Kõik failid krüpteeritakse kliendi tasandil ja isegi meie ei tea, milliseid andmeid kasutaja serveris hoiab," rääkis toote arendaja.

Флешка.
© Sputnik /
Lõpmatu mälupulk.

Venemaalaste innovatsioon ei ole otsitud ja nõutud ainult Venemaal, vaid ka väljaspool. "Hiljuti väljendas koostööhuvi Kuuba kaitseminister," lisas Tšurkin.

Tohutu tahvel

BigPadi vaadates on esimene mulje, et see on tavalise tahvelarvuti suurendatud versioon. Ettevõtja Ivan Aljohhini toode kujutab endast kahemeetrise puutetundliku ekraani, kaamera ja kaardilugejaga aparaati.

"Seadmesse võib laadida mistahes programmi. Tahvli võib muuta reklaamtahvliks, internetipoe müügiautomaadiks ja isegi müügikioskiks," märkis Ivan Aljohhin. 98% koostisosadest on toodetud Venemaal ja valdav osa ostjatest on välismaa ettevõtted," lisas ta.

Гигантский планшет BigPad
© Sputnik /
Tohutu tahvel.

Praeguseks on üle 5 tuhande seadme eksporditud teistesse riikidesse. Nii on Dubais BigPadid juba üles seatud kaubanduskeskustes, Austrias müüakse nendega bitcoine, Kolumbias kavatsetakse tahvlid üles panna metroos üldiseks kasutamiseks.

Piima pakendamine otse farmis

Innovatiivne tehnoloogia 30Sec Milk võimaldab pastöriseerida ja pakendada piima 30 sekundi pärast lehmade lüpsmist. Pole vaja enam oodata, kuni farmipiim läbib mitu töötlemisetappi.

Tehnoloogia näeb välja selline: vaakumpumbad lüpsavad lehmad ära, seejärel suunatakse piim filtritesse ja 10 sekundi jooksul pastöriseeritakse piim temperatuuril 75ºС, siis jahutatakse temparatuurini 3-5ºС ja villitakse pakkidesse. Igal pakendil võib ostja leida QR-koodi. Skaneerides selle nutitelefoni võib ta näha lehma fotot, saada teavet lehma vanuse, tõu ja söötmisviisi kohta.

Предприниматель Андрей Кутейников
© Sputnik /
Ettevõtja Andrei Kuteinikov.

Ettevõtja Andrei Kuteinikov rääkis portaalile Sputnik projekti arendamise edasistest plaanidest: "Me ei kavatse hakata müüma oma seadmeid ega piima. Meie eesmärk on müüa tehnoloogialitsentse. Praegu on projekt seeriamudeli väljatöötamise staadiumis. Sadu tellimusi farmeritelt üle maailma meie tehnoloogia kasutamiseks ootavad oma tundi."

Isiklik kosmiline lapsehoidja

Nüüdsest ei pea lapsevanemad enam muretsema oma laste turvalisuse pärast. Satelliitsüsteem Geolife BAby ettevõttelt "Geolife" hakkab jälgima lapse asukohta ja liikumist. Lapsevanemad saavad reaalajas jälgida oma lapse liikumist ja määrata piirkondi, kus ta viibida võib.

Praegu on toote levik piiratud vaid Moskva oblastiga, kuid huvitav tehnoloogia on huvi äratanud juba ka teistes miljonilinnades.

"GEOLIFE BABY süsteemi kuuluv seade määrab lapse asukoha kindlaks täpsusega kuni kolm meetrit. Meie seadme abil saab kindlaks määrata mitte ainult geograafilised laius- ja pikkuskraadid, vaid ka kõrguse merepinnast," seletab "Geolife" grupi president Anatoli Kurmanov.

Leiutada ratas uuesti

Dujunovi mootorratas on perspektiivne tootearendus, mis lähiajal tõenäoliselt hakatakse kasutama autoehituses.

Колесо.
© Sputnik /
Mootorratas.

Väliselt on see tavaline mootoriga varustatu ratas, mis pannakse elektrilistele jalgratastele. Tegelikkuses on aga Dujunovi tootel lihtsustatud konstruktsioon ja suurendatud võimsus. Asünkroonse magnetiteta mootori kontseptsioon rattas vähendab tootmise maksumust kümneid kordi, mis teeb selle autotootjate jaos atraktiivseks.

"Praegu on projekt tootmise organiseeria leidmise staadiumis. Inimesed ilmutavad huvi toote vastu, kuid paljud nendest on valmis seda ostma või sellesse raha paigutama, kuid mitte selle tootmiseks konveierit seadistama," rääkis projekti investor, firma Symex investeerimisosakonna juht Sergei Semjonov.

66
Samal teemal
Sputnik StartUp Show tutvustab teie projekte maailmale
StartUpShow: värvide elustumine ja tuul kui suhtlemise põhjus
Mistrali vene analoog - dokklaev Sevastopol

Krimmis ehitatakse kopterikandjate "Mistral" vene analoogid

(Uuendatud 11:10 04.12.2019)
Laevade asemel, mida Pariis 2014. aastal Moskvale müümast keeldus, ehitab Venemaa Kertšis oma helikopterikandjad, mis on prantslaste toote funktsionaalsed analoogid.

TALLINN, 4. detsember — Sputnik. Krimmis valmivad uued "Mistral"-tüüpi universaalsed laevad suudavad korraga pardale võtta 12–16 kopterit.

Vaatlusalused kopterikandjad pole ekspeditsioonilaevad, mille loomise plaane Ühinenud Laevaehituskorporatsioonis varem arutati, vaid nad on osa teisest, sõltumatust projektist. Tulevikus võidakse Prantsuse "Mistrali" sarnaste laevade seeriat jätkata.

Uued Venemaa universaalsed dokklaevad võivad kanda 12-16 helikopterit. Laevatüübi jaoks töötati Venemaal välja kopter Ka-52 "Alligaator" – Ka-50 "Musta hai" rünnakplatvormi modifikatsioon.

Ka-52 laevaversiooni peamine omadus on kandesüsteem, mis võimaldab kopteri labasid kokku voltida, nii et see laeva angaari mahub.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud sellest, kuidas 2011. aastal sõlmiti Prantsuse ettevõtte DCNS / STX ja RosOboronExport vahel kahe "Mistral"-tüüpi helikopterikandja tarnimiseks leping, maksumusega 1,2 miljardit eurot. Venemaa sai Prantsusmaalt kogu Mistrali dokumentatsiooni.

Esimese laeva pidanuks Pariis Venemaale üle andma 2014. aasta novembris, kuid Ukraina sündmuste ja Venemaa vastu kehtestatud sanktsioonide tõttu peatas Prantsusmaa president Francois Hollande lepingu täitmise. Selle tulemusena müüdi Venemaale mõeldud kopterikandjad Egiptusele.

Lugege lisaks:

Tagid:
Krimm, Venemaa, helikopter, laev, Prantsusmaa, Mistral
Teema:
Relvastus
Samal teemal
Relvastus
Tallinnas algas planeedi suurim robootikafestival Robotex, illustreeriv foto

Tallinnas toimub planeedi suurim robootikafestival Robotex

(Uuendatud 11:44 30.11.2019)
Sel nädalavahetusel vallutab Tallinna Saku Suurhalli planeedi suurim robootikafestival Robotex International, mis toimub pealinnas juba 19. korda

TALLINN, 30. november — Sputnik. Tuhanded võistlejad, õpilased, üliõpilased, perekonnad ja muidu robootikahuvilised tulevad taas kokku, et ehitada roboteid, võistelda ning tutvuda tehnoloogia uusimate arengutega.

Töötubades saavad väiksemad robootikahuvilised lahendada põnevaid üleseandeid põrandarobot Clementoniga, lahendada liiklusteemalisi ülesandeid ja programmeerida EV3 robotit, mängida progemänge, tutvuda haridusrobotite BeeBoti, BlueBoti ja Ozobotiga.

Suurematele pakub Digipurk lahendamis- ja nuputamisrõõmu Arduino Uno riistvara programmeerimise, termomeetri ja radari ehitamise töötubades.

Suurematele pakub Digipurk lahendamis- ja nuputamisrõõmu Arduino Uno riistvara programmeerimise, termomeetri ja radari ehitamise töötubades.

Robotex International 2018 toimus 30. novembrist — 2. detsembrini. Festivalil oli 26 võistlust ning 2406 võistlejat, nendest 630 välisriikidest. Festival tõi kokku üle 30 000 tehnoloogiaentusiasti kogu maailmast.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et Robotex International on iga-aastane sündmus ja planeedi suurim robootikafestival, mis toob kokku tuhanded robootika-, teaduse- ja tehnikahuvilised.

Robotex on Eesti oma bränd ja sellel aastal toimub Robotex International Tallinnas juba 19. korda. Festival on täidetud erakordsete võistluste, siginat-saginat täis messiala, põnevate töötubade ning palju muuga.

Möödunud nädalavahetusel toimus Tallinnas Saku Suurhallis Baltimaade suurim e-spordi, elustiili ja tehnoloogia festival, kus "Counter-Strike: Global Offensive" ja "Rocket League" ja "Guns of Boomi" finaalides läks jagamisele rekordiline 200 000-dollarine auhinnafond.

Lugege lisaks: 

Tagid:
robot, IT, Tallinn, Saku Suurhall, tehnoloogia, Robotex
Teema:
Tallinna uudised
Samal teemal
Tallinna uudised
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega