Tuule suunda ja tugevuse indikaator.

StartUpShow: värvide elustumine ja tuul kui suhtlemise põhjus

26
(Uuendatud 19:20 21.06.2016)
Sputnik tutvustab viie esimese idufirma noori väljatöötajaid, kes on veendunud, et nende toodang muudab meie elu mugavamaks ja meeldivamaks.

TALLINN, 21. juuni — Sputnik. Igal päev ilmub kõige erinevamates eluvaldkondades tuhandeid uusi projektie Praktilise ellurakendamiseni, seda enam masstootmise ja ärieduni jõuavad nendest üksikud.

Uute tehnoloogiate ja innovatsiooni esitlusareen StartUpShow Moskvas esitleb iga kuu kümneid Venemaa noorte innovatiivseid projekte. Sputnik valis välja viis projekti, mis on võibolla võimelised muutma tulevikku.

"Elav" tõlk SpeakUs

Mobiilirakendus SpeakUs on "elav" tõlk, kes võimaldab ületada keelebarjääri praktiliselt igas maailma punktis. See võimaldab suisa minutiga leida on-line režiimis tõlki.

В SpeakUs работает более полусотни профессионалов
© Sputnik /
Teenust osutab rohkem kui poolsada professionaalset tõlki.

"Rakenduse loomise idee tekkis, kui mu vennal tekkis ärikohtumisel Rootsis keelebarjäär. Alates mobiilirakenduse käivitamisest on seda kuu ajaga alla laaditud rohkem kui 2500 korda. Teenust osutab rohkem kui poolsada professionaalset tõlki, kes on-line režiimis tõlgivad tekste 16 keelde," rääkis portaalile Sputnik üks projekti SpeakUs loojatest Ruslan Musin. Lähimal ajal ilmub programmi ka viipekeel.

Pärituul Widly

Widly on rakendus spordialade harrastajatele, kus on oluline tuule suund ja tugevus. Mihhail Askelrodi programm ei jälgi mitte üksnes ilma maailma igas punktis, vaid loob ka suhtlusplatvormi.

"Iga spoti (koht kaardil) ümber ilmub jututuba, kus mõttekaaslased saavad reaalajas sõnumeid vahetada. Ilm ja tuul on suhtluse ajendiks," jutustas Mihhail.

Apple ja Androidi kasutajad võivad Widly oma seadmesse tasuta alla laadida. Rakendus on juba populaarsust võitmas Lääne-Euroopas ja USA-s — üle 140 tuhande allalaadimise. Kasutajate seas on purjetajaid, kalamehi, jalgrattureid ja golfimängijaid.

"Oleme veendunud, et meie projektile puhub tuul Forbsi nimekirja suunas," viskas looja Mihhail nalja ja soovis kõigile pärituult.

Elustuvad värvid

KidsDevar on maailma esimene "lisatud reaalsusega" raamatutrükk.

"Raamatuturg on ulatuslik segment, mis osutus ideaalseks võimaluseks meie varem välja töötatud tehnoloogia rakendamiseks," rääkis selle looja Sergei Semjonov.

Nii tekkisid võluvärvid. Laps joonistab värvilise pildi ja skaneerib selle siis erilise programmiga nutitelefoni või tahvelarvutisse ja pilt ärkab kolmemõõtmelisena ellu. Aastaga on müüdud pea miljon "võluraamatut", tellimusi tuleb ka välismaalt. Kuidas see toimub, vaadake videolt.

Diagnoosida soolaladestusi

MineGenics on idufirma, mille ajalugu on alles algamas. Biotehnoloogide meeskond eesotsas Amina Ibragimovaga töötas välja uue kaltsinoosi (kaltsiumisoolade kogunemine vere-soonkonna pehmetes kudedes) diagnostikameetodi. Tehnoloogia seisneb biomarkerite komplektis ja eriprogrammis, mis annab arstidele soovitusi personaalse raviplaani koostamiseks.

"Meie süsteem kasutab meetodeid, mis paistavad silma oma suhtelise odavuse poolest ja neid rakendatakse paljudes teadus- ja meditsiinikeskustes," märkis Ibragimova. 2015. aastal omistati initsiatiivile residendistaatus innovatsioonikeskuse "Skolkovo" baasil.

Lumidrops — mahe pehme valgus

Kas olete kunagi mõelnud sellele, et ruumi on võib valgustada ka ilma selleks elektrienergiat kulutamata? Timofei Rakin ja Sergei Katšin tõestasid, et see on võimalik. Lumidrops on autonoomne valgusdioodmoodul, mis võib põleda kuni 5 aastat 12 tundi ööpäevas kulutades seejuures minimaalselt elektrienergiat. Ühe dioodi jaehind on praegu 2,99 dollarit ehk 200 rubla.

LumiDrops annab mahedat pehmet valgust: kolmest kuni viiest dioodist piisab vannitoa valgustamiseks," ütles intervjuus portaalile Sputnik Timofei Rakin.

Projekti loojad loodavad jõuda 150% kasumisse kahe aasta pärast.

 

 

26
Samal teemal
Sputnik StartUp Show tutvustab teie projekte maailmale
Mistrali vene analoog - dokklaev Sevastopol

Krimmis ehitatakse kopterikandjate "Mistral" vene analoogid

(Uuendatud 11:10 04.12.2019)
Laevade asemel, mida Pariis 2014. aastal Moskvale müümast keeldus, ehitab Venemaa Kertšis oma helikopterikandjad, mis on prantslaste toote funktsionaalsed analoogid.

TALLINN, 4. detsember — Sputnik. Krimmis valmivad uued "Mistral"-tüüpi universaalsed laevad suudavad korraga pardale võtta 12–16 kopterit.

Vaatlusalused kopterikandjad pole ekspeditsioonilaevad, mille loomise plaane Ühinenud Laevaehituskorporatsioonis varem arutati, vaid nad on osa teisest, sõltumatust projektist. Tulevikus võidakse Prantsuse "Mistrali" sarnaste laevade seeriat jätkata.

Uued Venemaa universaalsed dokklaevad võivad kanda 12-16 helikopterit. Laevatüübi jaoks töötati Venemaal välja kopter Ka-52 "Alligaator" – Ka-50 "Musta hai" rünnakplatvormi modifikatsioon.

Ka-52 laevaversiooni peamine omadus on kandesüsteem, mis võimaldab kopteri labasid kokku voltida, nii et see laeva angaari mahub.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud sellest, kuidas 2011. aastal sõlmiti Prantsuse ettevõtte DCNS / STX ja RosOboronExport vahel kahe "Mistral"-tüüpi helikopterikandja tarnimiseks leping, maksumusega 1,2 miljardit eurot. Venemaa sai Prantsusmaalt kogu Mistrali dokumentatsiooni.

Esimese laeva pidanuks Pariis Venemaale üle andma 2014. aasta novembris, kuid Ukraina sündmuste ja Venemaa vastu kehtestatud sanktsioonide tõttu peatas Prantsusmaa president Francois Hollande lepingu täitmise. Selle tulemusena müüdi Venemaale mõeldud kopterikandjad Egiptusele.

Lugege lisaks:

Tagid:
Krimm, Venemaa, helikopter, laev, Prantsusmaa, Mistral
Teema:
Relvastus
Samal teemal
Relvastus
Tallinnas algas planeedi suurim robootikafestival Robotex, illustreeriv foto

Tallinnas toimub planeedi suurim robootikafestival Robotex

(Uuendatud 11:44 30.11.2019)
Sel nädalavahetusel vallutab Tallinna Saku Suurhalli planeedi suurim robootikafestival Robotex International, mis toimub pealinnas juba 19. korda

TALLINN, 30. november — Sputnik. Tuhanded võistlejad, õpilased, üliõpilased, perekonnad ja muidu robootikahuvilised tulevad taas kokku, et ehitada roboteid, võistelda ning tutvuda tehnoloogia uusimate arengutega.

Töötubades saavad väiksemad robootikahuvilised lahendada põnevaid üleseandeid põrandarobot Clementoniga, lahendada liiklusteemalisi ülesandeid ja programmeerida EV3 robotit, mängida progemänge, tutvuda haridusrobotite BeeBoti, BlueBoti ja Ozobotiga.

Suurematele pakub Digipurk lahendamis- ja nuputamisrõõmu Arduino Uno riistvara programmeerimise, termomeetri ja radari ehitamise töötubades.

Suurematele pakub Digipurk lahendamis- ja nuputamisrõõmu Arduino Uno riistvara programmeerimise, termomeetri ja radari ehitamise töötubades.

Robotex International 2018 toimus 30. novembrist — 2. detsembrini. Festivalil oli 26 võistlust ning 2406 võistlejat, nendest 630 välisriikidest. Festival tõi kokku üle 30 000 tehnoloogiaentusiasti kogu maailmast.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et Robotex International on iga-aastane sündmus ja planeedi suurim robootikafestival, mis toob kokku tuhanded robootika-, teaduse- ja tehnikahuvilised.

Robotex on Eesti oma bränd ja sellel aastal toimub Robotex International Tallinnas juba 19. korda. Festival on täidetud erakordsete võistluste, siginat-saginat täis messiala, põnevate töötubade ning palju muuga.

Möödunud nädalavahetusel toimus Tallinnas Saku Suurhallis Baltimaade suurim e-spordi, elustiili ja tehnoloogia festival, kus "Counter-Strike: Global Offensive" ja "Rocket League" ja "Guns of Boomi" finaalides läks jagamisele rekordiline 200 000-dollarine auhinnafond.

Lugege lisaks: 

Tagid:
robot, IT, Tallinn, Saku Suurhall, tehnoloogia, Robotex
Teema:
Tallinna uudised
Samal teemal
Tallinna uudised
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega