Tuludeklaratsiooni täitmine

Nädala pärast algab tuludeklaratsiooni esitamine

43
(Uuendatud 14:08 09.02.2016)
Täpselt nädala pärast algab Eestis tuludeklaratsioonide esitamine. Kuid juba tänasest võib ametkonna virtuaalkeskkonnas tutvuda dokumendi eeltäidetud versiooniga.

TALLINN, 8. veebruar — Sputnik. Maksu- ja tolliamet tuletab meelde, et alates tänasest kuni kolmapäevani saab ametkonna virtuaalkeskkonnas tutvuda eeltäidetud tuludeklaratsiooniga, mille esitamise periood algab 15. veebruaril. Oma tulud peavad deklareerima kõik Eesti residendiks olevad füüsilised isikud.

Residendiks loetakse isikut, kelle alaliseks elukohaks on Eesti või kui see isik viibib riigi territooriumil vähemalt 183 ööpäeva viimase 12 kuu jooksul.

Osa teabest kannab Maksu- ja tolliamet ise deklaratsiooni, tingimusel, et maksumaksja tööandja, õppeasutus, krediidiasutus või muu asutus, millega isik seotud on, on need andmed varem ametkonnale edastanud. Eeltäidetud tuludeklaratsiooni võib vaadata ameti virtuaalkeskkonnas ja selle väljatrükki on võimalik saada teenindusbüroost Lõõtsa tn 8A.

Deklaratsiooni esitamine: nutitelefon on abiks

Deklaratsiooni võib esitada alates järgmisest esmaspäevast sellesama virtuaalkeskkonna kaudu, kusjuures seda võib teha ka nutitelefoni abil. Enesestmõistetavalt võib dokumendi ära tuua teenindusbüroosse või saata postiga.

Maksu- ja tolliamet rõhutab, et enammakstud tulumaksu tagastamine nendele, kes esitasid deklaratsiooni elektrooniliselt, algab kaks kuud varem, 29. veebruaril. Neile, kes valisid muu variandi, algavad väljamaksed alles 20. aprillil. Üksikasjalik teave deklaratsiooni täitmise kohta on saadaval Maksu- ja tolliameti ametlikul koduleheküljel.

Olulised kuupäevad
Olulised kuupäevad
43