Justin Gatlin

Gatlin tähistas hõbedavõitu Eesti lipuga

84
(Uuendatud 14:27 29.09.2019)
Kergejõustiku maailmameistrivõistlustel Dohas hõbemedali võitnud sprinter Justin Gatlin tervitas pärast finišit fänne Eesti lipuga.

TALLINN, 29. september — Sputnik. Pärast finišijoone ületamist meeste 100 m jooksus Dohas toimuvatel kergej]ustiku maailmameistrivõistlustel tähistas Justin Gatlin võidetud hõbemedalit väga ebaharilikult.

Джастин Гэтлин (США) с флагом Эстонии
© Фото : Graham Doven
Justin Gatlin Eesti lipuga
Nähes poodiumil Eesti lipuga fänne, palus lippu enda kätte ja hakkas rõõmsalt trikoloori lehvitama ning võttis selle pärast endale suveniiriks. Hiljem selgitas sportlane, et sel viisil avaldas ta tänu Eestile, kes ta pärast dopinguskandaali enda juurde "varjule" võttis.
Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Gatlin jäi esmakordselt dopingutarvitamisega vahele 2001. aastal, kui tema verest leiti amfetamiine. Toona sai ta aastase võistluskeelu, kuid juba 2006. aastal andis ameeriklase dopinguproov taas positiivse tulemuse.

Korduva rikkumise eest ähvardas teda eluaegne võistluskeeld, kuid sportlane sai vaid kaheksa-aastase keelu ja siis lühendati sedagi poole võrra, ehkki Rahvusvahelise Kergejõustikuliitude Assotsiatsiooni (IAAF) juht Sebastian Coe kinnitusel oleks Ameerika sprinter tulnud tippspordist igaveseks eemaldada.

2010. aasta suvel võitis Justin Gatlin pärast 4-aastast karistust oma esimese stardi just Eestis. Tõsi, siis näitas ta üsna tagasihoidlikku tulemust, joostes sada meetrit 10,34 sekundiga ja sai samuti teise koha. Nüüd, maailmameistrivõistlustel läbis Gatlin selle distantsi 9,89 sekundiga.