Illustreeriv foto

Eesti jääkeeglimeeskond kindlustas edasipääsu play-offi

13
(Uuendatud 17:43 22.11.2018)
Meeste veerandfinaalid ja naiste poolfinaalid algavad Tallinnas Tondiraba jäähallis reedel kell 8.30.

TALLINN, 22. november — Sputnik. Tallinnas toimuvatel jääkeegli Euroopa meistrivõistlustel võitis Eesti jääkeeglimeeskond Prantsusmaad tulemusega 8:6 ning kindlustas sellega pääsu play-off'i.

Eesti meeskond kohtus alagrupi viimases mängus Prantsusmaaga ning mängu asuti juhtima kohe esimeses voorus. Esimeses voorus võitsid eestlased kaks punkti ja teises voorus õnnestus vastaselt röövida veel kolm punkti. Viienda vooru lõppedes mindi vaheajale Eesti meeskonna veenva ülekaaluga 7:3 ning kohtumine lõppes Eesti võiduga 8:6, teatas ERR.

Tallinnas toimus Ironman täispikk triatlon
© Sputnik / Илона Устинова, Владимир Новиков

Kivid jääl: Eesti võõrustab esmakordselt curlingu Euroopa meistrivõistlusi>>

Varem Eesti naiste koondis alistas B-divisjonis Hispaania ja tagas koha play-off'is.

Eestlannad olid Hispaania koondisest üle 6:5, otsustav punkt saadi viimasest ehk kümnendast voorust. Võiduga tagas Eesti alagrupiturniiri järel kolmanda koha ja pääsu poolfinaali, kus minnakse vastamisi Türgiga.

Tallinnas Tondiraba jäähallis on kõik kivide käikulaskmiseks valmis>>

Eesti võõrustab esmakordselt curlingu Euroopa meistrivõistlusi
Eesti curlingunaiskond edestas EM-il Türgi naiskonda
© Sputnik / Вадим Анцупов

Euroopa meistrivõistlused curlingus toimuvad 16.-24. novembrini Tallinna Tondiraba jäähalli kahel areenil. Võistluses osalevad Euroopa curlingu tipud, sealhulgas eelmiste meistrivõistluse võitjad — Rootsi meeskond ja Šotimaa naiskond.

Nii suurt curlingu turniiri ei ole Eesti veel korraldanud, ütles portaalile Sputnik Eesti Eesti Curlingu Liidu juhatuse liige ja korralduskomitee esimees Fred Randver.

Nii Eesti nais- kui meeskond võistlevad B-divisjonis.

Euroopa meistrivõistlused curlingus on üks tähtsamaid 2018. aastal Tallinnas toimuvaid spordiüritusi. Varem on Eesti pealinnas toimunud UEFA Superkarikafinaal, Euroopa meistrivõistlused taekwondo's ja prestiižne ironmani triatlonivõistlus.