EOK tutvustab Meie meistrid kampaanias EV100 Eesti meistrivõistluste medaliste

EOK tutvustab "Meie meistrid" kampaanias EV100 Eesti meistrivõistluste medaliste

43
(Uuendatud 08:47 08.12.2018)
Esmaspäevast, 22. oktoobrist algab Eesti Olümpiakomitee (EOK) kampaania "Meie meistrid", mille keskmes on tänavused Eesti meistrivõistluste medalistid – sportlased, kes on oma tiitli võitnud erinevatelt spordialadelt ja erinevates vanuseklassides, kuid keda kõiki ühendavad EV100-le pühendatud ühtsed erikujundusega medalid.

TALLINN, 22. oktoober — Sputnik. Kokku antakse tänavustel Eesti meistrivõistlustel välja üle 22 tuhande medali, teatas EOK.

EV100 juubelikujundusega Eesti meistrivõistluste medalid antakse aasta jooksul välja kõigil spordialadel erinevates vanuseklassides, enam kui 350 Eesti meistrivõistlusel kokku üle 22 000 medali.

Medali kujunduse valimiseks viidi läbi rahvahääletus, kus teenis suurima poolehoiu Eesti rahvuspuu tamme motiivi kandev medal, mis kõneleb rahvuslikkusest, traditsioonidest ja järjepidevusest. Medalikujunduse autor on Eesti Vabariik 100 kujunduspartner loovagentuur Identity.

Eesti esimese taliolümpiavõitja Ants Antsoni medalid Tondiraba jäähallis>>

Olümpiavõitja Gerd Kanteri jaoks oli tänavune Eesti meistrimedal kettaheites väga eriline ja väärtuslik.

"Arvan, et see medal jääb mul Eesti meistrivõistlustelt kettaheites viimaseks. Tähistas see minu jaoks ka rekordit – 12 Eesti meistritiitlit, seega igatpidi väga eriline ja oluline medal minu jaoks. Meil on meeste kettaheites alati tugev konkurents olnud ja tiitlit pole kergelt antud. Viimastel aastatel olen meistritiitlist ilma jäänud, aga seekord tuli ära ja see tekitas palju rõõmu. Seetõttu on ka 12 tiitlit täitsa omaette väärtus. Enamus sportlasi on rõhutanud, et EV100 meistrivõistluste medalid on erilised ja ilusad ning kõik medalivõitjad on selle medali üle kindlasti uhked," rääkis Kanter.

Olümpia lõputseremoonial kannab Eesti lippu Saskia Alusalu>>

93-aastane lauatennise Eesti meister Leonhard Kasak ütles, et see medal on tema jaoks eriti tähtis.

"Sellepärast, et sellist Eesti 100 medalit saab võita ainult üks kord elus. Järgmine on 200, aga sinna tuleb veel elada!" naeris Kasak.

Taliolümpia mängude avamine Pyeongchangis
© AFP 2019 / Brendan Smialowski

Euroopa U21 meister karates Li Lirisman tuli tänavu kahekordseks Eesti meistriks. "Need kaks kuldmedalit on minu jaoks väga tähtsad, ikkagi EV100. Sellel aastal tulin Euroopa meistriks ja see oli justkui minu kingitus Eesti Vabariigile. Nüüd oleks nagu Eesti teinud nende kahe kuldmedali näol minule kingituse," rääkis Lirisman.

Kampaanias osalevad veel vehkleja Katrina Lehis, motokrossisõitja Tanel Leok, sõudja Tatjana Jaanson, jalgrattur Virgo Karu, vigursuusataja Henry Sildaru ja tennisist Brit Martin.

Rohkem infot saab, kui jälgida EOK sotsiaalmeedialehti: "Olen olümpiafänn" Facebookis ja "olympiafann" Instagramis — sinna ilmub lähinädalate jooksul veel palju huvitavaid fotosid ja videosid.

43
Tagid:
medal, "Meie meistrid", meistrivõistlused, EV100, EOK, medalist, Eesti
Teema:
100 aastat Eesti Vabariiki (214)