UEFA Rahvuste liigas mängis Eesti Ungariga viiki

383
(Uuendatud 09:23 17.10.2018)
Tallinnas toimunud UEFA Rahvuste liiga mäng Eesti ja Ungari rahvusmeeskondade vahel lõppes viigiga.

TALLINN, 16. oktoober — Sputnik. Oma järjekordses kohtumises UEFA (Euroopa jalgpalliliitude liit) Rahvuste liigas mängis Eesti koondis Ungariga viiki.

Kohtumine toimus Tallinnas A. Le Coq Arena staadionil ja lõppes tulemusega 3: 3. Ungari kasuks lõid väravad Dominik Nagy ja kahel korral Ádám Szalai. Eestlastest skoorisid Siim Luts, Arthur Pikk ja Henri Anier — need olid Eesti jalgpallikoondise löödud esimesed väravad sellel turniiril.

• UEFA Rahvuste liigas mängis Eesti Ungariga viiki
    © REUTERS / Ints Kalnins
    © REUTERS / INTS KALNINS
  • UEFA Nations League - League C - Group 2 - Estonia v Hungary
    UEFA Nations League - League C - Group 2 - Estonia v Hungary
1 / 12

"Varem või hiljem pidi see juhtuma. Väravavõimalusi oli meil ka varasemates mängudes, kuid ilmselt polnud piisavalt õnne. Täna tasuti meile need võlad," ütles Eesti koondislane Konstantin Vassiljev portaalile Sputnik Eesti.

Полузащитник сборной Эстонии Константин Васильев
© Sputnik / Денис Пастухов
Eesti koondislane Konstantin Vassiljev

"Võttes aga arvesse, et Eesti meeskond oli kahel korral eduseisus," jätkas Vassiljev, "on võidu käestlibisemine pisuke pettumus. Kuid ikkagi, arvestades, et siiani olime vaid kaotanud, on viik hea tulemus, mis hääletab rahvusmeeskonna positiivselt novembrikuisteks mängudeks."

Sputnik Eesti korrespondent jälgis toimuvat sündmuskohal.

Eesti koondise algkoosseisus olid järgmised mängijad: Mihkel Aksalu (väravavaht), Arthur Pikk, Joonas Tamm, Henri Anier, Henrik Ojamaa, kapten Konstantin Vassiljev, Siim Luts, Ilja Antonov, Karol Mets, Nikita Baranov, Taijo Tenniste.

Eesti alustas mängu jõuliselt ja kohtumise algus kulges valdavalt Ungari väljakupoolel.

22. minutil lõi Siim Luts värava. Eesti fännid innustusid, skoor on avatud, Eesti juhtis mängu.

Neli minutit hiljem viigistas Dominik Nagy seisu.

Poolaja lõpul sai Mihkel Aksalu vigastada ja lahkus mõne aja pärast platsilt. Kohtunik otsustas mänguajale neli minutit lisada.

Teise poolaja kaheksandal minutil lõi saksa Bundesliigas mängiv Adam Szalai ungarlaste kasuks teise värava.

Viisteist minutit hiljem viigistas Arthur Pikk taas seisu, pall muutis kaitsja jalast ootamatult suunda ja lendas väravasse.

Viisteist minutit hiljem viigistas Artur Pikk taas seisu, pall muutis kaitsja jalast ootamatult suunda ja lendas väravasse.

Veel kaheksa minutit ja Henri Anier viis Eesti koondise juhtima 3: 2. Abi oli taas õnnelikust põrkest ja väravavahi valearvestusest ründajale vastujooksmise hetke valikul.

Игроки сборной Эстонии радуются забитому голу
Eesti koondise mängijad löödud värava üle rõõmustamas.

Edu kestis paraku vaid neli minutit — Adam Szalai viigistas nurgalöögi järel taas kord seisu.

Lõpuvile fikseeriski 3: 3 seisu. Eesti lõi oma esimesed väravad ja teenis viigist ühe punkti, mis jätab ta paraku alagrupis viimasele kohale. Soomel; Kreekal ja Ungaril on vastavalt 12, 6 ja 4 punkti.

Detailset kirjeldust kohtumisest võite lugeda Sputnik Eesti venekeelsest osast.