Lasteaia kasvandikud toetasid Eesti koondist tema treeningus

Lasteaia kasvandikud toetasid Eesti koondist tema treeningus

78
(Uuendatud 18:57 04.09.2018)
Ei mured mängijate koosseisuga ega erutus enne otsustavat heitlust Kreekaga ei mõjutanud Eesti jalgpallikoondise positiivset häälestust oma esimesel ettevalmistaval treeningul UEFA Rahvuste liiga mängudeks, mida vaimustusega jälgisid lasteaias käivad mudilased ja nende kasvatajad.

TALLINN, 4. september — Sputnik, Deniss Pastuhhov. Esimeseks treeninguks on jalgpallurite meelest väga tähtis emotsionaalne komponent, ning Eesti koondise treeneritel ongi koos mängijatega õnnestunud luua meeskonnas hea ja positiivne õhkkond.

Eesti jalgpallikoondise vutimehed tulid kokku esmaspäeval, 3. septembril Tallinnas A. Le Coq Arena staadionil, kus juba eeloleval laupäeval toimub UEFA egiidi all peetava Rahvuste liiga uue turniiri avakohtumine – eestlased mängivad seal kreeklastega. Riigi tähtsaimalt jalgpallistaadionilt suundusid mängijad ja treenerid jalgsi lähedal asuvale Eesti Jalgpalli Liidu Tallinna noorte treeningukeskuse (EJL TNTK) jalgpalliväljakule.

© Sputnik / Денис Пастухов
Lasteaia kasvandikud toetasid Eesti koondist tema treeningus

Jalgpallurite sellel loodusliku muruga väljakul toimunud treening ei olnud ülipingeline, vaid kulges pigem "lõõgastusrežiimis". Treeninguks kasutati Rahvuste liiga turniiri uusi ametlikke palle.

Eesti koondise üks viimaste aastate võtmemängijaid Konstantin Vassiljev väitis kommentaaris portaalile Sputnik Eesti, et esimesel treeningul võib-olla otsustavat tähendust olulisteks mängudeks valmistumise perioodil ei ole, kuid meeskonnakaaslastega kohtumise hetk ise on küllaltki emotsionaalne ja annab kogu koondisele hea laengu.

Полузащитник сборной Эстонии Константин Васильев
© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti koondise üks viimaste aastate võtmemängijaid Konstantin Vassiljev

Kreeka on väga raske vastane, kes ei tule Eestisse mütsiga lööma, kuna tahab uuel turniiril samuti edukalt startida.

"Püüame teha parima, eks üritame vastase nõrkadest kohtadest aimu saada ja katsume neid kavalalt ära kasutada. Mis puudutab minu mängupraktika puudumist Poola kõrgemas liigas, siis see on minu esimene sedasorti kogemus. Olukorda realistlikult hinnates saan aru, et täit valmidust koondise eest mängimiseks mul ei ole, aga päästa võib see, et veel on jäänud viis päeva – saab treenida ja oma vormi parandada," ütles Konstantin Vassiljev.

Reim teatas koosseisu mängudeks Kreeka ja Soomega >>

Inglise Fulhami poolkaitsja Mattias Käit tõi samuti esile kohtumise meeldiva aspekti. "Me pole üsna kaua üksteist näinud, seetõttu on mul hea meel partneritega rahvuskoondises kokku saada. Täna toimub treening kergema koormusega, mõningaid mängijaid pole veel kohal (puudus näiteks Ragnar Klavan – toim.), aga juba on olemas ühtsustunn," ütles Käit.

"Kahtlemata on treeningute puhul oluline taktika. Tavaliselt esimesel treeningul seda ei ole, kuid juba mitu päeva enne mängu algab ettevalmistus konkreetse vastasega mängimiseks ja mängijatele antakse teada, millisel positsioonil keegi mängib, kes on rohkem suunatud ründama ja kes kaitsele," lisas Käit.

Полузащитник сборной Эстонии Маттиас Кяйт
© Sputnik / Вадим Анцупов
Inglise Fulhami poolkaitsja Mattias Käit

Kahjuks on 20-aastane Käit, kes aasta tagasi lõi Tallinnas võiduvärava Küprose vastu, sunnitud sel aastal mängust välja jääma – sportlast ootab ees operatsioon.

Treeningul viibisid, nagu ülalpool mainitud, Peetri asula Aruheina lasteaia lapsed, kes treenivaid jalgpallureid igati takka innustasid ja tõid Eesti koondise esimese treeningu rahulikku meeleollu omajao tõelist jalgpalliõhustikku.

"Kuna mehed mängivad nädalavahetusel Kreekaga, tuli mulle pähe mõte, et oleks tore vaadata, kuidas nad treenivad, mismoodi see välja näeb. Kirjutasin Eesti Jalgpalli Liitu (EJL), selle esindajad võtsid idee kohe hurraahüüetega vastu ja kutsusid meid kohal," lausus portaalile Sputnik Eesti kommentaariks Aruheina lasteaia töötaja Kerttu.

 • Дети наблюдают за тренировкой сборной Эстонии по футболу
  Lasteaia kasvandikud toetasid Eesti koondist tema treeningus
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • Тренировка сборной Эстонии по футболу
  Eesti koondise treening
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • Тренировка сборной Эстонии по футболу
  Eesti koondise treening
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • Учитель детского сада Aruheina Кертту
  Aruheina lasteaia õpetaja Kerttu
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • Футболисты раздают автографы детям
  Jalgpallurid jagavad autogramme
  © Sputnik / Вадим Анцупов
1 / 5
© Sputnik / Вадим Анцупов
Lasteaia kasvandikud toetasid Eesti koondist tema treeningus

"Lastele meeldib toimuv väga, nad toetavad kõigest hingest jalgpallureid, kes tegid nendega ühisfoto, ning pärast treeningut jagavad kõigile soovijatele autogramme. Lasteaias mängivad lapsed ka jalgpalli – mina olen kehalise kasvatuse õpetaja ja õpetan neid seda mängima," lausus Kerttu.

Jalgpallurid alt ei vedanud ja pärast treeningut oli lastel, nende kasvatajatel ja mõnedele lastele järele tulnud lapsevanemail võimalik saada oma spordisärkidele või mängueelsetele kavalehtedele Eesti jalgpallurite ja treenerite allkirju.

78
Tagid:
vutifännid, lapsed, sport, treening, jalgpall, lasteaed, Eesti Jalgpalli Liit, jalgpallikoondis, UEFA, A. Le Coq Arena, Kreeka, Tallinn, Eesti
Teema:
Eesti UEFA Rahvuste liigas (26)
Venemaa uurimiskomitee teatel on Rodtšenkov muutnud Moskva labori andmebaasi

Venemaa uurimiskomitee teatel on Rodtšenkov muutnud Moskva labori andmebaasi

(Uuendatud 14:56 21.12.2019)
Venemaa uurimiskomitee on saanud tõendeid sellest, et endine Moskva antidopingulabori juhataja Grigori Rodtšenkov on teinud muudatusi sportlaste andmebaasis, teatas asutuse ametlik esindaja Svetlana Petrenko.

TALLINN, 21 detsember — Sputnik. Komitee teatab, et tal on andmeid selle kohta, et Rodtšenkov on WADAga tehtava koostöö raames loovutanud mingi alternatiivse eksemplari Moskva antidopingulabori elektroonilisest arhiivist, kuid selle päritolu ja selles olevate andmete ehtsus on tuvastamata, edastab RIA Novosti.

"Kõik uurimisel saadud tõendid näitavad, et Rodtšenkov ja kindlaks tegemata isikud on tahtlikult teinud muudatusi andmebaasis, et moonutada Venemaa sportlaste dopinguproovide parameetreid ja näitajaid," märkis Petrenko.

Petrenko lisas, et uurijad on huvitatud tihedast koostööst pädevate välismaiste asutuste ja rahvusvaheliste spordiorganisatsioonidega, muuhulgas labori e-arhiivi uurimise tulemuste küsimuses.

RUSADA endine direktor Grigori Rodtšenkov
© Sputnik / Валерий Мельников

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, teatas WADA täitevkomitee 9. detsembril Venemaa sportlaste suurtelt rahvusvahelistelt spordivõistlustelt kõrvalejätmisest ning Venemaa sportlastele neljaks aastaks seatud keelust osaleda rahvusvahelistel võistlustel.

WADA selgitas, et eelseisvatele olümpiamängudele ja maailmameistrivõistlustele lubatakse ainult dopingutarvitamisest puhtaid sportlasi, kuid nad võistlevad neutraalses staatuses, ilma oma riigi lipu ja hümnita.

WADA jättis Venemaa antidopingu agentuuri RUSADA 2015. aastal antidopingu agentuuri staatuseta. 2018. aasta septembris õnnestus see tingimusel, et WADA ekspertidele esitatakse Moskva dopingulabori andmebaas, taastada.

Вывеска на здании Российского антидопингового агентства (РУСАДА)
© Sputnik / Владимир Песня
Venemaa antidopingu agentuuri RUSADA

Nüüd kahtlustatakse Venemaad nende tõendite manipuleerimises: komitee arvates erineb jaanuaris üle antud andmebaas sellest, mis oli juba WADA käsutuses.

Venemaa osapool andis sel puhul vastused 31 küsimusele. Novembri teisel poolel vaatas kontrollikomitee need vastused ja ekspertide aruanded läbi ning soovitas ikkagi RUSADA WADA liikmestaatusest ilma jätta.

Venemaa riigipea Vladimir Putin nimetas Maailma Antidopingu Agentuuri (WADA) otsust Venemaa suhtes politiseerituks.

"Nii on olnud juba Rooma õiguse aegadest peale - karistused ei saa olla kollektiivse loomuga ega laieneda inimestele, kellel ei ole teatud rikkumistega midagi pistmist – ja sellest saavad kõik aru," ütles Putin Pariisis Normandia formaadi tippkohtumise tulemustele pühendatud pressikonverentsil.

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova juhtis WADA otsust kommenteerides tähelepanu sellele, et viimastel aastatel on selle organisatsiooni tegevus keskendunud üksnes Venemaale.

"Tegemist ei ole enam lihtsalt ebaausa konkurentsiga, vaid käib reegliteta heitlus, aga võib-olla koguni sõda," väitis välisministeeriumi esindaja.

"On neid, kes tahavad nihutada Venemaa kaitsepositsioonile, süüdistatava seisundisse. Kusjuures süüdistatavaks sisuliselt kõiges ja kõikjal, mis iganes rahvusvahelise elu valdkond ka võtta: konfliktid, majandus, energeerika, gaasijuhtmed igal pool rikub või teeb Venemaa midagi, mis pole mingile ühele või mõnedele lääneriikidele kasulik," kommenteeris Venemaa välisminister Sergei Lavrov.

Sportlased kogu maailmast avaldasid toetust oma vene kolleegidele, kes ei saa nelja aasta vältel oma riigi lipu all võistelda. 

WADA otsus jõustub 21 päeva pärast või siis pärast apellatsioonimenetlust spordi arbitraažikohtus.

Lugege lisaks: 

Tagid:
Svetlana Petrenko, andmebaas, sport, Grigori Rodtšenkov, RUSADA, WADA
Teema:
Dopingusõda
Samal teemal
Dopingusõda
Kuressaare piiskopilinnus

Euroopa spordilinna tiitli sai esmakordselt ka Eesti linn

(Uuendatud 09:59 14.12.2019)
Euroopa spordilinnade ja pealinnade tiitleid on välja antud juba 15 aastat ning neid on kandnud enam kui 500 linna. Sel nädalal anti Brüsselis üle vastsed tiitlid, esmakordselt tituleeriti ka Eesti linna.

TALLINN, 14. dets — Sputnik. Sel nädalal anti Brüsselis Euroopa Parlamendis üle Euroopa spordilinna tiitlid, esimese Eesti linnana sai tiitli Kuressaare, edastab väljaaanne Meie Maa. Tänavu anti esimest korda välja ka maailma spordipealinna tiitel, mille võitis Guadalajara Mehhikost. Euroopa spordipealinnaks valiti Malaga Hispaaniast.

Väikseid, alla 25 000 elanikuga linnu tunnustatakse Euroopa spordilinnade tiitliga ning ajaloos esimest korda valiti Eestist spordilinnaks Kuressaare.

Tiitlile kandideerimiseks esitas Kuressaare kevadel pea 50-leheküljelise meie sporti, infrastruktuuri, inimesi ja spordikorraldust tutvustava taotlusraamatu.

Pärast esialgse hinnangu andmist teatas žürii, et tuleb Saaremaad ja Kuressaaret kohapeale hindama. Talve hakul sai Kuressaare ka ametliku kinnituse, et on osutunud valituks ning kutse detsembris toimuvale auhinnagalale Brüsselis.

Valla kultuurinõunik Kristel Peel ütles, et tiitli üleandmise suur gala, mille otseülekanne kandus sotsiaalmeedia kaudu kogu maailma, leidis aset Euroopa Parlamendis ning kohal olid parlamendi saadikud, volinikud ning ACES Europe (spordilinnade tiitlit välja andev ühendus) esindajad.

Narva spordiaktivist Vladimir Všivtsev
© Sputnik / Евгений Ашихмин

"Tunnustati 2019. aasta parimaid tiitlikandjaid ning anti kätte 2020. aasta auhinnad. Lisaks tunnistusele anti pidulikult üle ka sümboolne Euroopa spordilinna lipp, mis peab lehvima võimalikult paljudel spordiüritustel läbi aasta," ütles Peel.

Spordilinnade valimise mõte seisneb Peeli sõnul kogukondade liitmises spordi kaudu, rahva tervise parandamises ja liikumisele ergutamises.

Sputnik Eesti on kirjuanud, et Narva elaniku Vladimir Všivtsevi püüdlused Eestis sporti arendada ei jäänud ka märkamata - rahvusvahelise konkursi BeActive Awards raames pälvis ta Euroopa Komisjoni auhinna kategoorias "Kohalik kangelane".

BeActive auhindu antakse välja Euroopa spordinädala raames kolmes kategoorias - haridus (Education), töökoht (Workplace) ja kohalik kangelane (Local Hero).

Lugege lisaks: 

Tagid:
tiitel, Euroopa, sport
Samal teemal
Dopingusõda
Bakuu olümpiafestivali tulemused: Eesti juuniorid tõid koju viis medalit
Tallinn tähistab isadepäeva sportlikult
Jäähoki, sumo, maadlus: sportlik Tallinn lööb rekordeid
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega