Poolajal ümber sündinud Horvaatia alistas Inglismaa ja pääses finaali

Horvaatia pääses jalgpalli MM-i finaali

32
(Uuendatud 01:03 12.07.2018)
Horvaatia jalgpallikoondis alistas maailmameistrivõistluste poolfinaalis lisaajal 2:1 Inglismaa ja jõudis esmakordselt finaali.

TALLINN, 11. juuli — Sputnik. Jalgpalli maailmameistrivõistlustel selgus kolmapäeva õhtul teine finalist. Horvaatia koondis saavutas oma parima tulemuse MM-finaalturniiril, alistades lisaajal 2:1 Inglismaa ja jõudes finaali.

Kohtumise avavärava lõi Kieran Trippier 5. minutil. Võiduvärava lõi Mario Mandžukic 11 minutit enne lisaaja lõppu.

Марио Манджукич забивает гол в полуфинальном матче чемпионата мира по футболу между сборными Хорватии и Англии
© REUTERS / Darren Staples
Võiduvärava lõi Mario Mandžukic 11 minutit enne lisaaja lõppu

Teisipäeval, 10. juulil mängisid jalgpalli MM-i esimeses poolfinaalis Prantsusmaa — Belgia, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. 51. minutil läks nurgalööki andma Antoine Griezmann ja pallile sai pea vahele Samuel Umtiti, kes viis Prantsusmaa 1:0 juhtima. Umtiti tabamus viis Prantsusmaa finaali. Finaalmäng toimub pühapäeval, 15. juulil Moskvas Lužniki staadionil.

MM-il jõudis esimesena finaali Prantsusmaa >>

Teisipäeval ja kolmapäeval näidati Tallinnas Vabaduse väljakul suurel ekraanil jalgpalli maailmameistrivõistluste poolfinaalide mänge. Ühisvaatamisi korraldab Kesklinna Valitsus koostöös Tallinna Spordi- ja Noorsooametiga.

Jalgpalli MM 2018 >>

Ajaloo esimesed jalgpalli maailmameistrivõistlused Venemaal kestavad 14. juunist kuni 15. juulini 2018. aastal 11 linnas — Moskvas, Peterburis, Samaaras, Saranskis, Rostovis, Sotšis, Kaasanis, Kaliningradis, Volgogradis, Nižni-Novgorodis ja Jekaterinburgis. Külastajad annavad mängude korraldusele ja võõrustajate suhtumisele ülikõrgeid hinnanguid.