Umtiti tabamus viis Prantsusmaa finaali

MM-il jõudis esimesena finaali Prantsusmaa

23
Teisipäeval, 10. juulil mängisid jalgpalli MM-i esimeses poolfinaalis Prantsusmaa - Belgia.

TALLINN, 10. juuli — Sputnik. Kohtumise avaminutid kulgesid küllaltki tasavägiselt.

51. minutil läks nurgalööki andma Antoine Griezmann ja pallile sai pea vahele Samuel Umtiti, kes viis Prantsusmaa 1:0 juhtima. Umtiti tabamus viis Prantsusmaa finaali.

Слева направо: Поль Погба (Франция), Вратарь Уго Льорис (Франция), Оливье Жиру (Франция) в полуфинальном матче чемпионата мира по футболу между сборными Франции и Бельгии
© Sputnik / Александр Вильф
Umtiti tabamus viis Prantsusmaa finaali.

C-alagrupi võitnud Prantsusmaa alustas kaheksandikfinaalis Argentina alistamisega 4:3 ja jätkas eduteed veerandfinaalis Uruguay üle (2:0).

G-alagrupis kõik kolm mängu võitnud Belgia alistas kaheksandikfinaalis 0:2 kaotusseisust väljudes Jaapani 3:2 ja veerandfinaalis juba ise 2:0 eduseisus Brasiilia 2:1.

Prantsusmaa ja Belgia meeskonna omavahelistel kohtumistel on suurturniiridel jäänud peale Prantsusmaa, sealjuures kaks korda MM-finaalturniiridel: esimest korda 1938. aastal esimeses ringis ja 1986. aasta kolmanda koha mängus.

Jalgpalli MM 2018>>

Ajaloos esimesed jalgpalli maailmameistrivõistlused Venemaal toimuvad 14. juunist 15. juulini. Maailmakarikaturniiri mänge võõrustavad Moskva, Peterburi, Kaliningrad, Volgograd, Kaasan, Nižni Novgorod, Samaara, Saransk, Rostov Doni ääres, Jekaterinburg ja Sotši.