Eesti jalgpallur: tribüünidel venelastest kõvemini karjuda on raske

25
(Uuendatud 09:42 21.06.2018)
Sputnikuga jagas oma muljeid Peterburi staadionilt Venemaa ja Egiptuse vahelist jalgpallimatsi - mille tulemusena on Venemaa meeskond endale praktiliselt play-offi pääsu taganud - jälginud Tartu klubi "Tammeka" jalgpallur Mihhail Slaštšov.

TALLINN, 20. juuni — Sputnik. Slaštšov nimetas Venemaa ja Egiptuse meeskondade vahelise mängu tulemust alagrupis lihtsalt uskumatuks. Tema sõnul on kahju, et venelased ühe palli siiski oma väravasse lasid, kuid üldist muljet ei mõjutanud see kuidagi.

"Kui aus olla, siis on eile toimunu lihtsalt uskumatu! Olen selle üle väga õnnelik," ütles jalgpallur.

Защитник футбольного клуба Таммека (Тарту) Михаил Слащёв
© Фото : JK Tammeka
Tartu "Tammeka" klubi kaitsemängija Mihhail Slaštšov

Rääkides publiku toetusest, meenutas Slaštšov, et pärast Moskvas toimunud kohtumist Saudi Araabiaga kaebasid Venemaa mängijad pealinna fännide ebapiisava toetuse taseme üle. Peterburis oli Eesti mängija sõnul kõik teisiti — fännid osutasid meeskonnale väga võimsat tuge. Mihhail Slaštšov märkis, et tribüünidel oli palju oma meeskonda toetavaid egiptlasi. Venelastest ülekarjumiseks nende arvust mõistagi ei piisanud.

Eesti jalgpallur hindas ka Venemaa grupist väljalangemise võimalusi.

"De-jure ei ole nad veel edasi pääsenud, kuid de facto tundub mulle, et teistsugust sündmuste käiku järgneda ei saa," märkis ta.

Slaštšovi sõnul ei ole arvamus, et Saudi Araabia Uruguayd võidab, tõsiseltvõetav. Ka play-offis võivad venelased kedagi võita, sest iga mänguga üllatab Vene meeskond üha enam.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, võitis Vene jalgpallikoondis maailmameistrivõistluse A-alagrupiturniiri teises voorus Egiptuse meeskonda. Peterburis toimunud matš lõppes seisuga 3:1. Egiptuse koondise kapten Ahmed Fathi lõi 47. minutil palli oma väravasse. Seejärel oli edukas Deniss Tšerõšev (58. minutil) ja Artjom Dzjuba (62. minutil). Egiptuse koondise mängija Mohamed Salah realiseeris karistuslöögi (73. minutil).

Inglise vutifännid: "Ärge uskuge seda, mida ajalehtedest loete" >>

Selle võiduga tagas meeskond endale praktiliselt pääsu play-off mängudele, kuid teoreetiliselt on veel võimalik, et teatud tingimustel saavad venelased A-alagrupis kolmanda koha ega pääse edasi. Teoreetiliselt on Venemaal "võimalus" play-off mängudele mitte pääseda, kui meeskond kaotaks Uruguayle ja Saudi Araabia võidaks mõlemad mängud ning tal saab olema parem väravate vahe kui venelastel, mis on aga väga ebatõenäoline.