14. juunil purustas Venemaa Saudi Araabia tulemusega 5:0

Venemaa võitis Egiptuse ja tagas peaaegu pääsu play-off mängudele

25
(Uuendatud 16:09 26.06.2018)
Õnnitledes venelasi viimase 32 aasta jalgpalli maailmameistrivõistluste ajaloo esimese play-offi pääsemise puhul, tasub meeles pidada, et sinna pääsemine ei ole veel lõplikult vormistatud.

TALLINN, 20. juuni — Sputnik. Vene koondis võitis jalgpalli maailmameistrivõistluse alagrupiturniiri teises voorus Egiptuse meeskonda 3:1 ja tagas sellega praktiliselt pääsu play-off mängudele, kuid formaalselt on veel võimalik, et teatud tingimustel saavad venelased A-alagrupis kolmanda koha ega pääse kaugemale. Sellest teatas väljaanne sports.ru, märkides, et treener Stanislav Tšertšessovi meeskonnal on pärast kaht kohtumist 6 punkti ja ta jätkab 20. juuni seisuga alagrupi liidrina.

Слева направо: Сергей Игнашевич (Россия), Амр Варда (Египет). Матч Россия - Египет
© Sputnik / Рамиль Ситдиков

Saudi Araabia on A-alagrupi jokker

20. juunil kohtuvad "vene" grupi teise vooru teises mängus Uruguay ja Saudi Araabia. Mängu algus on kell 18:00 eesti aja järgi. Kui Saudi Araabia võidab ja võtab kolm punkti, jätkub Venemaa meistrivõistluste 1/8 finaali pääsu intriig kolmanda vooru lõpuni. Seal oleks Venemaa jaoks kriitiline kaotus Uruguayle saudide uue võidu korral (paljud fännid kahtlustavad, et motivatsiooni kaotanud Egiptus võib mängu sellisele lugupeetud vastasele ära anda). Kui selline hirmus pusle tekib, märgib väljaanne, siis saavad A-alagrupi 3 meeskonda võrdselt 6 punkti ja kõik otsustab väravate vahe.

Teoreetiliselt on Venemaal "võimalus" play-off mängudele mitte pääseda, kui ta kaotab Uruguayle ja Saudi Araabia võidab mõlemad mängud ning tal saab olema parem väravate vahe kui venelastel.

Kuid see kõik on teooria, mida on võimatu uskuda, lisavad ajakirjanikud. Nad kahtlevad mitte ainult Saudi Araabia kahes võidus, vaid isegi ühes. Seetõttu õnnitles väljaanne venelasi juba ennetähtaegselt viimase 32 aasta maailmameistrivõistluste ajaloo esimese play-off mängudele pääsemise puhul.

Главный тренер сборной России Станислав Черчесов радуется победе. Матч Россия - Египет
© Sputnik / Алексей Филиппов
Venemaa koondise peatreener Stanislav Tšerkessov

Egiptuse võitmine kui pääse play-off mängudele

19. juuni hilisõhtul võitis Venemaa koondis maailmameistrivõistluste alagrupimängus Egiptust. Peterburis toimunud A-alagrupi mäng lõppes tulemusega 3:1. Egiptuse koondise kapten Ahmed Fathi lõi 47. minutil omavärava. Seejärel oli edukas Deniss Tšerõšev (58. minutil) ja Artjom Dzjuba (62. minutil). Egiptuse koondise mängija Mohamed Salah realiseeris väravaks karistuslöögi (73. minutil). Mängus saavutati ka staadioni "Peterburg" külastajaterekord — 64 468 pealtvaatajat.

14. juunil purustas Venemaa Saudi Araabia tulemusega 5:0. Alagrupiturniiri viimases mängus mängib Stanislav Tšertšessovi meeskond Uruguay vastu. Egiptus kohtub Volgogradis Saudi Araabiaga.