2018. aasta jalgpalli MM-i vabatahtlik Jevgenia Moskaljuk

Kogemus maksab rohkem kui raha: miks vabatahtlik Eestist jalgpalli MM-ile sõidab

88
(Uuendatud 07:42 14.06.2018)
2018. aasta jalgpalli MM-i vabatahtlik Jevgenia Moskaljuk sõidab Eestist Venemaale, kasutades selleks ära oma isikliku puhkuse.

ТАLLINN, 13. juuni — Sputnik, Deniss Pastuhhov. Jevgenia Moskaljuk rääkis intervjuus portaalile Sputnik Eesti, kuidas ta otsustas vabatahtlikuks hakata, mispärast isegi negatiivne kogemus on hinnaline ja mis aitas tal valikusõela läbida.

Kas teil on olnud vabatahtliku töö kogemust ka enne eelseisvat MM-i?

Jaa, vabatahtlikuks olen olnud korduvalt. Hakkasin sellega tegelema juba 2000. aastate keskel oma kodulinnas Narvas. Seejärel tuli osalemine mitmes Euroopa sotsiaalprojektis, ehkki see ei ole õieti päris vabatahtlik töö. Nii et võib öelda, et pärast Narvat oli väike paus ja nüüd siis ootavad mind Venemaal toimuvad 2018. aasta FIFA maailmameistrivõistlused jalgpallis.

Mispärast otsustasite vabatahtlikuks saada?

Vabatahtlik – see on tegelikult kutsumus, ega just paljud ole valmis ilma tasu saamata abi osutama. Mulle meeldib inimesi aidata, muuta nende elu huvitavamaks, sisukamaks ja mõnusamaks, näha rõõmu minu kordasaadetud tegudest. Asemele saad sa tänulikkuse, naeratused ja positiivsed emotsioonid, mis minu arusaamist pidi on kõige hinnalisem tasu.

Mis teile selles tegevuses veel meeldib?

Ma saan naudingu uutest olukordadest, mis on mulle üsna tundmatud ja koguni ettearvamatud. See on tohutu kogemus, mis maksab rohkem kui raha. Mu elu saab mõtestatud, kui viibin põnevate inimeste hulgas, kes on hõivatud üksnes õilsa tegevusega. See annab mulle osadustunde millegi erilise, olulise suhtes. Meeldib see, et kõik panustavad ühtse eesmärgi saavutamise nimel – sündmuste laitmatuks korraldamiseks ja ohjamiseks, mis ilma vabatahtliketa võib-olla polekski teoks saanud.

Mis MM-il teie ülesandeiks saab?

Mina asun abistama tegevusliinis "Vastastikune koostöö meediaga", hakkan osalema mitmesugustel sündmuse kajastamisega seotud üritustel. Kõiki tööülesandeid ma veel ei tea, kuid vabatahtlikele seatud nõudmised on küllaltki kõrged – siin on vajalik nii keelteoskus ja soovitavalt kõrgharidus kui ka oskus töötada rahvusvahelises meeskonnas ja ise initsiatiivi haarata.

Mis aitas teil konkursi võita?

Valikusõel ei osutunudki minu jaoks niiväga karmiks, pigem lausa vastupidi. Esitasin taotluse, sain kutse vestlusele, seejärel teisele ja – voilà! – olengi vabatahtlik hiigelsuurel jalgpallisündmusel. Arvan, et aitas minu vene keele oskus: põhiliseks ilmvajalikuks keeleks on küll inglise keel, kuid 2018. aasta MM toimub siiski Venemaal. Oskan ka prantsuse ja eesti keelt, mis samuti võib reporterite abistamiseks minu poolt marjaks ära kuluda.

Kas vabatahtlikus tegevuses on ka ebameeldivaid momente?

Muidugi on, nagu tavaelus ikka. Aga ka mis tahes negatiivselegi tasub vaadata ennekõike kui kogemusele, mis võib sinu sisemaailma kuidagiviisi mõjutada. Igasugune stressiolukord viib lõppkokkuvõttes tegelikkuse ümbermõtestamiseni.

Kellena te töötate ja kuidas tööandjad teie reisiplaani suhtusid?

Töötan raamatupidajana ja sõidan MM-ile omaenese puhkuse ajast. Aga tõtt-öelda toetas tööandja igati minu ettevõtmist ja ootab kannatamatult fotoaruannet.

88
Tagid:
maailmameistrivõistlused, sport, intervjuu, jalgpall, vabatahtlik, MM 2018, Jevgenia Moskaljuk, Narva, Eesti, Tallinn
Teema:
Jalgpalli MM 2018 (84)