Чемпионы

Tallinn toetab noorte sporditegevust 5,74 miljoni euroga

28
(Uuendatud 18:34 24.01.2018)
Tallinn toetab tänavu noorte sporditegevust 5,74 miljoni euroga, möödunud aastaga võrreldes on harrastajate arv kasvanud ligi 5% ja sama palju on kasvanud ka sporditegevuse toetuse eelarve

TALLINN, 24. jaanuar — Sputnik. Abilinnapea Vadim Belobrovtsev märkis, et linna eesmärgiks on tagada hea kvaliteediga sporditeenus, mis oleks kättesaadav võimalikult paljudele noortele, vahendas linnaplaneerimise amet.

"Hea meel on selle üle, et tänavu on kasvanud harrastajate arv ning seega üha rohkem noori on leidnud tee spordi juurde," nentis Belobrovtsev.

"Sel aastal toetame ühtekokku 150 spordiorganisatsiooni, 21 823 harrastajat ja 526 treenerit kokku summas 5 742 484 eurot. Möödunud aastaga võrreldes kasvas toetuse eelarve ligemale 300 000 eurot," lisas abilinnapea.

Tänavu linna eraldatava 5,74 miljoni euroga tagatakse harrastajate ja treenerite pearaha baassummas 200 eurot, millele lisandub kvaliteetse spordiklubi puhul veel täiendav toetus 45 eurot harrastaja kohta.

Sporditegevuse toetus on ettenähtud spordiklubidele ja —koolidele 7-19-aastaste Tallinna noorte ja puuetega harrastajate ning püsiva töövõimetusega (vähemalt 40%) inimeste sporditegevuse korraldamiseks.

Ministeerium jagab spordivaldkonnale 3,8 miljonit eurot toetusi >>

Kultuuriminister Indrek Saar kinnitas kuu alguses mitmete Kultuuriministeeriumi spordivaldkonna taotlusvoorude tulemused, vahendas Sputnik Eesti.

Spordialaliitudele eraldas ministeerium ühtekokku 2 608 266 eurot, maakonna spordiliitudele 587 600 eurot, rahvusvaheliste spordisündmuste läbiviimiseks Eestis 387 000 eurot ning liikumisharrastuse edendamiseks 158 000 eurot.

Konverentsil "Treenerite roll ühiskonnas. Lisades väärtust inimeste ellu" arutasid suvel EL poliitikakujundajad ja spordiorganisatsioonide esindajad treenerite tegevuse laiema mõju üle tänapäeva ühiskonnas, vahendas Sputnik Eesti.

Tallinnas toimunud kahepäevasel konverentsil arutati ka, mida saavad teha Euroopa Liidu liikmesriigid, et aidata treeneritel oma muutuvat rolli ja ühiskonna ootusi neile paremini täita. Konverentsil astusid üles Roy Hodgson, Sergio Lara Bercial, Raul Rebane ja mitmed teised selle teema asjatundjad üle maailma.

Treenerite roll ühiskonnas vajab suuremat tunnustust >>

Konverentsi avanud kultuuriminister Indrek Saar märkis, et treenerite sotsiaalne mõju väärtuste ja eluks vajalike oskuste edasiandjana on ühiskonnale ilmselt suuremgi kui nende spordispetsiifiline roll.

28
Tagid:
toetus, lapsed, noored, sport, Vadim Belobrovtsev, Talliin, Eesti