Anett Kontaveit

Kontaveit alistas naiste tennise maailma esireketi

31
(Uuendatud 19:37 17.05.2017)
Anett Kontaveit (WTA 68.) võitis Rooma WTA tenniseturniiri teises ringis naiste tennise maailma esireketi Angelique Kerberit 6:4, 6:0

TALLINN, 17. mai — Sputnik. Kokku kulus tal selleks kõigest 56 minutit.

Kontaveit jäi avasetis viiendas geimis oma servil 0:40 taha ja kuigi suutis kolm murdepalli päästa, sai sakslanna siiski oma tahtmise, teatas ERR. Seti lõpp kuulus aga eestlannale, sest kaotusseisus 2:4 murdis ta kahel korral maailma esireketi pallingu ja võitis avaseti 6:4.

Teises setis oli Kontaveidi ülekaal ootamatult selge. Eestlanna võitis vaid 23 minutiga kõik kuus geimi ja pääses edasi kolmandasse ringi.

Juhus, kus maailma esireket kaotas mõnele kasina positsiooniga mängijale kuivalt oli 1999. aastal — Jelena Dokic (WTA 129.) šokeeris Wimbledoni avaringis Martina Hingist 6:2, 6:0.