Moskva dopingulabori

Vene dopingulabori eksjuht müüs keelatud aineid

35
Vene uurimiskomitee uurimise peavalitsus uurib Moskva dopingulabori endise direktori Grigori Rodtšenkovi ja teiste ametivolituste kuritarvitamises kahtlustatavate 2009-2013 Vene kergejõustikuliitu juhtinud isikute suhteid.

TALLINN, 16. detsember — Sputnik. Moskva dopingulabori endise direktori Grigori Rodtšenkovi maja võib olla ehitatud raha eest, mille ta teenis sportlastele keelatud preparaate müües, väitis Moskva linnakohtus uurijate esindaja.

"Rodtšenkov müüs meie sportlastele vitamiinide pähe keelatud preparaate, arvame, et Rodtšenkovi maja on ehitatud raha eest, mis ta sai nende preparaatide müügist," ütles uurija reedel Moskva linnakohtus, kus arutatakse advokaatide kaebust Rodtšenkovi vara arestimise peale, vahendas BNS.

Venemaalased siiski võistlesid Rio de Janeiros
© Sputnik / Александр Вильф

Rodtšenkovi abikaasa Veronika tunnistas, et ei tea, kas tema mehel oli muid sissetulekuallikaid peale töötasu.

"Ma ei tea, kas mu mehel oli mõni muu rahaallikas peale palga. Maja ja krundi kinkis mu mees tütrele ja saatis mulle USA-st, kus ta praegu elab, volituse. Maja vormistati pulmakingina ümber meie tütre Marina nimele," tunnistas Rodtšenkova kohtus.

Moskva Basmannõi kohus arestis 12. augustil Rodtšenkovi vara — maja ja krundi.

Rodtšenkovist sai Maailma Antidopinguagentuuri (WADA) peamisi teabeallikaid dopingu tarvitamise kohta Vene spordis. Selle mõjukaim tulemus oli Richard McLareni komisjoni uurimise tulemused, mis tõi kaasa Vene kergejõustikukoondise kõrvaldamise 2016. aasta olümpiamängudelt.

Rodtšenkovi sisekirjavahetus sisaldub McLareni komisjoni ettekande teises osas, mis avaldati 9. detsembril. See järeldas, et Vene spordis korraldati dopingu kasutamist riigi tasemel. Mõni päev hiljem jäeti Venemaa ilma õigusest korraldada bobisõidu ja skeletoni MM.

35
Tagid:
sport, doping, WADA, RUSADA, Grigori Rodtšenkov
Samal teemal
Venemaa nõustus ROK-i plaaniga dopinguproovide kordusanalüüsist
Enamus eurooplastest ja ameeriklastest on "arsti näidustustel" dopingu vastu - küsitlus
Durmanov: me nägime, milline näeb välja dopingukatastroof
Kõik dopingusüüdlased saavad karistada
Sport ilma farmakoloogiata: kuidas Venemaa saaks dopinguskandaali lõpetada
Putin: olümpiakomitee loogu dopingukomisjon
WADA: Vene valitsus juhtis ulatuslikku dopingusüsteemi
Venemaa dopinguvastase keskuse endise direktori vastu algatati juurdlus