Dana Reizniece-Ozola.

Läti rahandusminister lõi hiinlannat

96
Läti rahandusminister, male suurmeister Dana Reizniece-Ozola ei osale kohtumisel oma Euroopa Liidu kolleegide-ministritega Bratislavas, sest osaleb Bakuus toimuval maleolümpial, kus mängis üle hiinlannast maailmameistri Hou Yifan'i.

TALLINN, 9. september — Sputnik. Läti rahandusminister ja male suurmeister Dana Reizniece-Ozola eelistas osalemisele eelseisval EL rahandusministrite kohtumisel Bratislavas malemängu. Tuntud maletaja kavatseb võita FIDE maleolümpia, mis toimub neil päevil Bakuus.

Läti meediaväljaanded teatavad sensatsioonist Bakuus toimuval 42. ülemaailmsel maleolümpial — valgete malenditega mänginud suurmeister Reizniece-Ozola alistas valitseva maailmameistri ja FIDE reitingu esinumbri hiinlanna Hou Yifan'i. Innustatuna sellest võidust, nagu mõningase irooniaga kirjutavad Euroopa väljaanded, kaasa arvatud portaal Euractiv, kavatseb maletaja vahele jätta EL eelseisva rahandusministrite kohtumise, et malemängule keskenduda.

Vaatamata juba 18-aastaselt male suurmeistriks saanud Läti maletaja Dana Reizniece-Ozola (male globaalses reitingus on ta 2243. kohal) võidumatšile Hou Yifan'iga, pidi Läti naiskond siiski tunnistama Hiina võistkonna paremust.

Läti rahandusministeerium kinnitas ajakirjanikele, et Reizniece-Ozola ei sõida 9. septembril Bratislavasse oma kolleegidest ministritega kohtuma. "Minister on puhkusel ja jääb Bakuusse. Tema asemel esindab Lätit kohtumisel riigisekretär," teatas agentuurile AFP ministeeriumi esindaja Aleksis Jarockis.

"Ma olen väga rahul mitte ainult faktiga et võitsin maailmameistrit, vaid ka mängu kõrge kvaliteediga," teatas Läti naismaletaja pärast matši. "Minu töö rahandusministrina nõuab suurt energiakulu ja malemäng laeb minusse uut energiat."

"Kui olete poliitik, siis on väga tähtis tegelda mingi hobiga, mingi lisategevusega, et mitte tasakaalu kaotada," räägib minister, kes kuulub paremtsentristlikku Roheliste ja talunike liitu. Reizniece-Ozolat peetakse Lätis ka üheks võimalikuks peaministrikandidaadiks valitsuses, mis moodustatakse pärast 2018. aasta parlamendivalimisi.

Ilmselt väärib märkimist, et Lätil on väga vedanud rahandusministriga, kes tänu oma harrastusele mõtleb oma tegevuses alati mitu käiku ette ja mitte ainult malet mängides, vaid ka riigi raharessursse juhtides.

 

 

96
Tagid:
poliitik, male, Dana Reizniece-Ozola, Bratislava, Bakuu, Hiina, Läti