Tondilinn Consonno.

Peitusemängu meistrivõistlused tondilinnas

21
Kes veel vajab pokemone? Itaalia tondilinnas Consonnos mängitakse peitust ja seda mitte pelgalt lapsepõlvenostalgiast: mängus on maailmameistri tiitel.

TALLINN, 9. september — Sputnik. 4. septembril toimusid Itaalia hüljatud linnas Consonnos Lombardia maakonnas maailmameistrivõistlused peitusemängus, kirjutab Itaalia ajaleht La Stampa.

Neid meistrivõistlusi peetakse Itaalias alates 2010. aastast. Esimestel aastatel osalesid ainult itaalia meeskonnad, kuid tänavu oli 64 võistkonna seas kaks võistkonda Šveitsist ja ühe võistkonna kaupa esindatud Prantsusmaa, Belgia ja USA — ühtekokku 320 inimest.

2010. aastast kuni 2015. aastani toimusid need maailmameistrivõistlused Bergamasco provintsis, tänavu aga otsustati tuua võistlused üle Consonno tondilinna. Elanikud jätsid linna maha, kui vanalinn sai arendaja poolt maha lammutatud, uus ehituskava aga jäi 1960. aastatel realiseerimata. Hiljem, 1970. aastatel tabas linna ulatuslik maalihe, mispeale ka viimased elanikud sealt lahkusid.

Simone Montanari, üks originaalse idee autoreist, rääkis, et idee sündis spontaanselt: „Ükskord pidasime minu sünnipäeva ja hakkasime peitust mängima, nagu lapsepõlves, hiljem aga mõtlesime, et miks mitte haarata veel kõrgemalt, miks mitte korraldada maailameistrivõistlused peitusemängus?"

Mängureeglid on lihtsad: selleks eraldatud „juhi" maa-alal (see, kes juhib, s.t otsib) seisab erapooletu mängija (nüüd on selleks keegi eelmiste mängude võitjate hulgast) umbes minuti, kuni üks mängija igast võistkonnast peidab end ära ja nii kordamööda, kuni alles jäävad võitjad.

Neile, kes arvavad, et see mäng on ainult laste jaoks, seletasid ettevõtmise korraldajad, et isegi 2020. aasta Tokyo olümpiamängude korralduskomitee on Consonno mängude vastu huvi tundnud. Nende arvates väärib maailmas kõige levinum mäng oma maailmameistrivõistlusi, iga täiskasvanu aga on ära teeninud õiguse puhkepäeval peitust mängida. „See on meie filosoofia — peitusemäng teeb kõik inimesed vabaks," ütlevad korraldajad.

 

21
Tagid:
peitusmäng, tondilinn, Simone Montanari, Itaalia, Consonno