Kati Tolmoff.

Meie inimesed Rio de Janeiros

8
Eesti kolmikõed Liina, Lily ja Leila Luik tegid Rio olümpial naiste maratonis ajalugu. Kati Tolmoff sai olümpia sulgpalliturniiril 14. koha.

TALLINN, 14. august — Sputnik. Rio olümpial kulmineeruvad sulgpalliturniiri alagrupimängud, teistel olümpiamängudel võistelnud Tolmoff lõpetas pika sulgpallurikarjääri olümpia 14. kohaga, teatas BNS.

Tolmoffi alagrupi vastased pidasid pühapäeval omavahelise mängu ning sarnaselt Tolmoffiga kaotas Yip Pui Yin Hongkongist neljanda asetusega Ratchanok Intanonile Taist 18:21, 12:21. Sellega läheb alagrupist edasi järgmisse ringi Intanon.

Kuna Tolmoff oli eelnevalt võitnud endast maailma edetabelis 32 kohta kõrgemal oleva Yini, sai ta alagrupis teise koha ja turniiri kokkuvõttes jääb 40 sportlase seas jagama 14. kohta.

„Kokkuvõttes oli minu jaoks super turniir ja olen väga rahul," võttis Tolmoff olümpia kokku.

Eesti kolmikõed Liina, Lily ja Leila Luik tegid Rio olümpial naiste maratonis ajalugu, olles läbi aegade esimesed kolmikud, kes koos ühel olümpial võistelnud.

Kolmikuist tegi parima tulemuse Lily Luik, kes sai ajaga 2:48.29 97. koha, kaotust võitjale kogunes 24.25. Leila Luik lõpetas 114. kohal. Liina Luik läbis 20 km vaheajapunkti, kuid jättis seejärel jooksu pooleli.