Anett Kontaveit.

Anett Kontaveit ei pääse Rio olümpiamängudele

89
(Uuendatud 15:57 02.08.2016)
27-aastane Cibulkova vigastas jalga möödunud nädalal Montreali turniiril, kuid ei vii see Eesti esireketit Anett Kontaveiti Rio olümpiamängudele.

TALLINN, 2. august — Sputnik. Eesti Tennise Liidu kinnitusel ei vii skovakitarist tennisisti vigastus Eesti esireketit Anett Kontaveiti Rio olümpiamängudele, nagu väitis teisipäeval rahvusvaheline meedia.

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 94) on teisipäevase seisuga esimene, kes võistlustele ei pääse. "Eile avaldatud rahvusvaheline uudis slovakitar Dominika Cibulkova (WTA 11) Montreali turniiril saadud vigastusest andis alust spekulatsioonideks, et tema eemalejäämine olümpialt kindlustab koha tabelis Kontaveitile, teatab BNS. Paraku nii see siiski ei ole ja Rio OM-il alustavad 56 ATP ja WTA edetabelite parimat üksikmängus 6. juuni seisuga. Lisaks pääsevad nii meeste kui ka naiste tabelisse kaheksa erinevate kriteeriumide alusel nomineeritud sportlast arvestusega, et igast riigist saab osaleda maksimaalselt neli mängijat," selgitas liit.

Cibulkova oli WTA 20 parima mängija hulgast viies, kes teatas oma eemalejäämisest Rios. Lisaks on teada, et OM-il ei mängi kaasa Simona Halep (WTA 3), Victoria Azarenka (WTA 7), Belinda Bencic (WTA 16) ja Karolina Pliskova (WTA 17).

Rio olümpiamängude tenniseturniir peetakse 6.-14. augustini.

 

 

89
Teema:
Таllinn — Rio de Janeiro (43)