Eesti lipp.

Eesti Lipu Selts kinkis EOK-le komplekti Eesti lippe

4
Eesti Lipu Selts külastas olümpiamängude eel Eesti Olümpiakomiteed (EOK) ja andis üle traditsioonilise kingituse - komplekti erinevas suuruses Lipuvabriku valmistatud Eesti lippe Eesti olümpiadelegatsioonile.

TALLINN, 29. juuli — Sputnik. Eesti Lipu Seltsi esimehe Jüri Trei sõnul on Eesti olümpiadelegatsioonile Eesti lipu kinkimine pikaajaline traditsioon, millega Eesti olümpiakoondisele olümpiaks kõike kõige paremat soovitakse.

"Olümpiamängud on globaalne spordi- ja kultuurisündmus, kus Eesti riigi väärikas ja esinduslik osalemine on oluline. Loodan, et kingitud lipud toovad sportlastele head õnne ja aitavad meeles hoida, et ka kaugel Rios olles elab nende pingutustele kaasa terve Eesti," rääkis Trei, teatas BNS.

Eesti Olümpiakomitee peasekretär Siim Sukles tänas Eesti Lipu Seltsi kingituse eest.

"Eesti lipp on olümpiamängudel olnud alati aukohal ja see on meie sportlaste, taustajõudude ja ka fännide jaoks esmane identifitseerimise vahend. Eesti lippudega tähistame alati oma elukoha piirkonna olümpiakülas, neid kantakse ava- ja lõputseremoonial, neid kasutatakse sportlastele kaasaelamisel ja loomulikult on lipud alati olemas, kui on see vaja anda üle meie medalivõitjale auringi läbimiseks. Tänan veelkord kingituse eest! Saan lubada, et kingitud lippudest osa leiab koondislaste poolt kasutust juba üsna peatselt, 5. augustil toimuval Rio 2016 olümpiamängude avatseremoonial delegatsioonide sisse marsil," lisas Sukles.

XXXI suveolümpiamängud toimuvad Rio de Janeiros 05.-21. augustini. Eesti Rio olümpiakoondisse kuulub 46 sportlast 13 spordialalt.

 

4