Venemaa jalgpalli koondis. EM 2016.

Amatöörid vs. Venemaa jalgpallikoondis

14
Burger King Venemaa allüksus lubas sponsoreerida Venemaa jalgpallikoondise ja talle pärast Walesi koondiselt saadud kaotust väljakutse esitanud amatööridest koosneva võistkonna vahelist jalgpallimatši.

TALLINN, 12 juuli — Sputnik. Kohtumise korraldamine on endiselt küsimärgi all. Varem on Aleksander Kokorin (Venemaa koondise ründaja — toim) teatanud, et on nõus mängima, kui juhtkond seda lubab. Väljakutse professionaalsetele jalgpalluritele esitasid projekti "Tänased kangelased" (v.k. «Герои сегодня») asutajad. 28. juunil avalikustasid noormehed Youtube's videopöördumise, mis on kogunud juba 778 tuhat vaatamist.

Projekti autorid Nikita Jakušev ja Eduardo Ahmedov rõhutavad, et vabatahtlikest koosnev meeskond on valmis Venemaad rahvusvahelistel võistlustel esindama tasuta, erinevalt koondisest, mis teenib miljoneid rublasid ja muudkui kaotab. "Me oleme juba tüdinud sellest, et jalgpallis määrab kõik raha! Me moodustasime meeskonna ja tahame tõestada, et Venemaal on nii jalgpall kui ka inimesed, kes oskavad seda mängida!" rääkisid aktsiooni initsiaatorid.

Samas jätkub Change.org platvormil allkirjade kogumine üleskutsele Venemaa koondise laialisaatmiseks. See pandi üles 21. juunil, kohe pärast koondise kaotust Walesile.

Allakirjutanute hulk kasvas märgatavalt pärast videolõigu avalikustamist, kus koondise mängijad Pavel Mamajev ja Aleksandr Kokorin Monte Carlo ööklubis kallist alkoholi pruugivad.

Käesoleva materjali ilmumise hetkeks oli petitsioon kogunud 883 tuhat allkirja. 11. juulil teatas Venemaa jalgpalliliidu president Vitali Mutko asjassepuutuvalt: "Loomulikult, arvestades inimeste kogutud allkirjade arvu arutatakse see petitsioon läbi. See on omamoodi hinnang mitte ainult koondise esinemisele, vaid osaliselt ka kogu meie jalgpalli tasemele. See on asjaolu, mida me peame arvestama ja me teeme seda nii uue meeskonna komplekteerimisel, kui ka treeneri määramisel. Sellega tuleb arvestada."

Praegu valivad projekti "Väljakutse koondisele" (v.k. «Вызов сборной») organisaatorid välja oma meeskonna mängijaid ja treenereid. Intervjuus portaalile Sputnik kinnitas aktsiooni üks autoritest Eduardo Ahmedov, et Burger Kingi sponsoriabi pakkumine tõepoolest esitati. "Ka teised ettevõtted on abi pakkunud. Üksikasju ei saa ma esialgu avaldada. Kõik potentsiaalsed sponsorid andsid selgelt mõista: abi antakse vaid tingimusel, kui Venemaa jalgpalliliit võtab väljakutse vastu. Jalgpalliliidult ei ole esialgu mingeid vastukajasid saadud. Kahe ööpäevaga on meile jalgpalluritelt ja treeneritelt laekunud üle 100 avalduse. Meeskonna moodustame me oma jõududega, ekspertide grupp on meil olemas," märkis Ahmedov.

 

14