Venemaa juurdluskomitee.

Venemaa dopinguvastase keskuse endise direktori vastu algatati juurdlus

4
(Uuendatud 12:08 18.06.2016)
Venemaa dopinguvastase keskuse endise direktori Grigori Rodtšenkovi suhtes algatati kriminaaljuurdlus seoses võimu kuritarvitamisega, ütles juurdluskomitee pressiesindaja Vladimir Markin laupäeval.

TALLINN, 18. juuni — Sputnik. Riikliku dopingulabori endine juht väidab, et valitsus ja julgeolekuteenistused olid dopingu kasutamisest teadlikud ja aitasid seda varjata.

Rahvusvaheline kergejõustikuliit (IAAF) langetas reedel otsuse dopinguskandaalide tõttu Vene kergejõustiklasi Rio de Janeiro olümpiamängudele mitte lubada, teatas BNS.

Eelmise aasta novembris ametist lahkunud Rodtšenkovi süüdistati toona positiivsete dopinguproovide varjamises, sportlastelt raha väljapressimises ning 1417 proovi hävitamises.

USA-sse põgenenud endine laborijuht kirjeldas mais üksikasjalikult 2014. aasta Sotši taliolümpiamängude aegset dopinguskeemi ja selle varjamist, millest võtsid osa nii spordiministeerium kui Föderaalne Julgeolekuteenistus (FSB). Skeemiga oli seotud vähemalt 15 medalisti.

Eelmisel nädalal anti Saksa avalikõiguslikus ringhäälingus ARD eetrisse saade, mis tugines suurelt osalt Rodtšenkovi dokumetidele ja milles süüdistati Vene võime dopingujuhtumite varjamises.

Vene ametiisikud nimetavad Rodtšenkovi väiteid alusetuks laimuks.

Uurijad esitasid Rodtšenkovile süüdistuse "katses varjata vigu ja rikkumisi oma tegevuses" ning sellega Venemaa rahvusvaheliste huvide kahjustamises ja riigi dopinguvastase poliitika diskrediteerimises.

 

4
Samal teemal
Venemaa president nimetas kergejõustikuliidu otsust ebaõiglaseks