WADA täpsustas meldooniumi lubatavuse määra.

Sportlik käitumine. WADA täpsustas meldooniumi lubatavuse määra

21
(Uuendatud 11:53 14.04.2016)
Ülemaailmne antidopingu agentuur tunnistas, et „kees üle” oma eelnevate otsustega meldooniumi suhtes.

TALLINN, 14. aprill — Sputnik. Pealegi on endiselt selgusetu, kui kaua see praeguseks keelatud aine sportlase organismis enne sealt väljumist püsib, edastab raadio Sputnik.

Venemaa sportlased, kes tahtmatult on segatud „meldooniumi-skandaali", võivad saada „amnestia". Ülemailmne antidopingu agentuur (WADA) võttis meldooniumi-küsimuse vaatluse alla formaalsete tunnuste asemel juhtumipõhiselt. Kommenteerides WADA otsust dopinguproovide ravimisisalduse lubatud näitude kohta nenditi Venemaa spordiministeeriumis WADA agentuuri viimaste otsuste erapooletust ja objektiivsust.

Juhul, kui enne 1. märtsi võetud proovides on tuvastatud meldooniumit alla ühe mikrogrammi milliliitri kohta, ei loeta seda dopingueeskirjade rikkumiseks. Karistusest võivad pääseda ka need, kelle näitajad ületavad lubatud taseme 15-kordselt — otsustusõigus nende sportlaste diskvalifitseerimise osas jääb erialaliitudele. Eraldi hakatakse käsitlema ka juhtumeid vähese meldooniumikoguse (alla ühe mikrogrammi) avastamisel hiljem võetud proovides.

Nagu räägivad eksperdid ja sportlased ise, mõõdetakse preparaadi sisaldust vene sportlaste dopinguproovides nanogrammi täpsusega. See ei näita isegi meldooniumit ennast, vaid üksnes selle jälge. Nii et WADA otsus on õiglane ja osutus Venemaale ootuspäraseks. Kahju küll, et kogu see lugu röövis sportlastelt nii palju aega ja närve ning et sellega kaasnes väga vali infomüra.
Sest nagu ütles intervjuus Sputnikule olümpiavõitja Svetlana Žurova, „infolinnuke" oli kord juba lendu lastud ja vaatamata amnestiale on paljudele nüüd mällu talletunud, et vene sportlased justkui kasutaksid dopingut.

Kuid praegu on siiski peamine, et kõik on lõpuks lahenenud ja atleedid saavad keskenduda treeningutele. Ja see, mida oleme kippunud unustama ̶ et võistlema peavad sportlased, mitte spordifunktsionärid.

 

21
Samal teemal
Ivars Kalviņš: mildronaati tuleb soovitada, mitte keelata
Svetlana Žurova: ajaloos on meldooniumiga seotud palju kummalisi kokkusattumusi