Moskva ootab Maailma Antidopingu Agentuurilt (WADA) selgitusi seoses meldooniumi kandmisega keelatud ainete nimistusse.

Moskva ootab WADA-lt meldooniumi kohta selgitusi

55
(Uuendatud 16:29 10.03.2016)
Täna kõlavad asjatundjate järeldused WADA sellise sammu õigustatuse kohta ei ole saanud mingit vastukaja WADA enda juhtkonnalt.

TALLINN, 10. märts — Sputnik. Moskva ootab Maailma Antidopingu Agentuurilt (WADA) selgitusi seoses meldooniumi kandmisega keelatud ainete nimistusse.

"Ma ei taha susida, ainult rõhutada täie tõsidusega: täna kõlavad asjatundjate järeldused WADA sellise sammu õigustatuse kohta ei ole saanud mingit vastukaja WADA enda juhtkonnalt," ütles Venemaa välisminister Sergei Lavrov teleusutluses, teatas BNS.

"Arvan, et asjatundlikele küsimustele peaksid järgnema asjatundlikud vastused. Võib-olla oli WADA juhtkonnal tõsiseid põhjusi, mida ei meie, teaduskogukond ega asjatundjad ei tea," lisas minister.

Lavrovi sõnutsi austab Venemaa WADA-t ja tahab sellega koostööd teha. "Kuid teha asjatundlikku ja ausat koostööd. Ilma hüüdlauseteta ja katseteta usurpeerida teaduslikku tõde ja meditsiiniteadmisi. Ka meil on asjatundjaid, on ka teistes riikides," märkis minister.

"WADA on mehhanism, mis peab järgima, et spordis ei kasutataks dopingut ja põhjendaks oma lähenemist teaduslikult. Selle organisatsiooni viimane otsus tekitas küsimusi. Neile tuleks vastata ausalt ja asjatundlikult," rõhutas ta.

Tennisist Maria Šarapova tunnistas esmaspäeval, et jaanuaris Austraalia lahtistel meistrivõistlustel antud dopinguproovis leiti meldooniumi, mis on Ida-Euroopas laiatarberavim, kuid mis lisati 1. jaanuaril keelatud ainete nimekirja.

 

 

55