Urmas Paet.

Paet loobus EOK juhiks kandideerimast

32
(Uuendatud 09:05 22.02.2016)
Euroopa parlamendi saadik Urmas Paet loobus kandideerimast Eesti Olümpiakomitee presidendiks, andes oma toetuse Tõnu Tõnistele.

TALLINN, 22. veebruar — Sputnik. Urmas Paet sõnas, et loobus Eesti Olümpiakomitee presidendi kohale pürgimisest ja toetab Tõnu Tõniste kandidatuuri.

"Ei kandideeri," sõnas Paet ERR Spordi vahendusel, teatab BNS. "Üks asi, mida võib olla on vaja täna ka EOK presidendil, mida minul kindlasti ei ole, on tippspordi kogemus. Et tippspordi kogemus koos ühiskonna toimimise tunnetamisega võiksid olla need kõige olulisemad kriteeriumid, mis puudutavad ka uut võimalikku presidenti. Vaadates neid üles seatud kandidaate, siis nende seas ma arvan Tõnu Tõniste võiks olla see kandidaat, kellel võiks toetuse anda," rääkis Paet.

Varasemalt oma huvist kandideerida märku andnud reformierakondlane Paet on öelnud, et tema arvates ei pea EOK president tegema oma tööd põhikohaga.

Paeti ütles jaanuari lõpus, et tema EOK presidendiks kandideerimine sõltub sellest, millise profiiliga inimest EOK liikmed presidendi kohal näha soovivad.

"Minu üks positsioon selles osas on see, et olümpiakomitee president ei peaks olema nii-öelda täisajaline ja täispalgaline töö, selleks on seal peasekretär ja selleks on seal terve see olümpiakomitee kontor," ütles Paet.

EOK president Neinar Seli teatas 14. jaanuaril, et astub olümpikomitee juhi kohalt tagasi, kuid täidab oma kohustusi kuni 15. aprillini, kui valitakse EOK uus president, asepresidendid, täitevkomitee ning esindajate kogu. EOK ootab presidendi, asepresidentide ja täitevkomitee liikme kandidaate 18. märtsini, esindajatekogu kandidaatide tähtaeg on 1. aprill.

 

32