EOK president valitakse 15. aprillil.

Eesti valib EOK presidendi

62
(Uuendatud 11:37 19.02.2016)
Veel üks olümpiavõitja kandideerib Eesti olümpia komitee presidendiks.

TALLINN, 17. veebruar — Sputnik. Endine tipppurjetaja ja ettevõtja Tõnu Tõniste kandideerib Eesti Olümpiakomitee (EOK) presidendi kohale.

Tõniste kandidatuuri esitab EOK presidendi kohale Eesti Jahtklubide Liit. Jahtklubide Liidu juhatuse liige Jüri Käo teatas BNS-ile, et peab Tõnu Tõnistet väärikaks kandidaadiks Eesti Olümpiakomitee presidendi kohale.

"Tõnu tunneb läbi ja lõhki nii tippsporti kui ka spordielu laiemalt. Loen väga oluliseks, et Tõnu on aktiivselt tegev ettevõtluses, seega ta teab, kuidas toimib äri ja oskab seda sidustada spordimaailmaga. Tõnu tasakaalukas iseloom ja diplomaatiline käitumisoskus koos kaptenile kohase otsustuskindlusega teevad temast väärika EOK presidendi," teatas Käo.

Tõnu Tõniste on koos oma venna Toomas Tõnistega võitnud klassis 470 hõbemedali 1988. aasta suveolümpiamängudel Sŏulis ning pronksmedali 1992. aasta suveolümpiamängudel Barcelonas.

Varem on kandideerimisest EOK presidendi kohale teatanud Urmas Sõõrumaa, Erki Nool, Märt Sults ja Hannes Võrno. EOK president valitakse 15. aprillil.

 

 

62