Boonusena tuli eestlannadele kaasa veel kolm kohta Rio mängude individuaalvõistlusel.

Eesti epeevehklejad pääsesid olümpiale

25
Epeevehklemise võistkonnavõistluste kvalifikatsiooniturniiridele Rio de Janeiro olümpiamängudeks on joon alla tõmmatud ja nii meeste, kui ka naiste seas said selgeks need kaheksa võistkonda, kes Rios võistlustulle asuvad.

TALLINN, 17. veebruar — Sputnik. Eesti epeenaiskond, koosseisus Irina Embrich, Julia Beljajeva, Erika Kirpu ja Kristina Kuusk saavutas Buenos Aireses peetud MK-etapil kolmanda koha, mis tagas pääsme Rio de Janeiro suveolümpiamängudele. Boonusena tuli eestlannadele kaasa veel kolm kohta Rio mängude individuaalvõistlusel.

Naiskondade edetabelis, kes Rios võistlustulle asuvad, on eestlannad neljandad.

Nüüd õhus on küsimus, kes olümpiale sõidavad ja kes on need individuaalturniiril võistlustulle asuvad kolm naist. Kui vahepeal katsetati naiskonnas Embrichi, Kirpu ja Beljajeva kõrval Katrina Lehisega, siis kahel viimasel MK-etapil oli Lehise asemel võistkonnas taas Kristina Kuusk.

Eesti meeskond jääb Rio mängudest kõrvale, kuid jätkuvalt on ühel mehel võimalik OM-i pilet kindlustada.

Praeguse seisuga tagaks endale individuaalse OM pääsme Nikolai Novosjolov, kes hoiab kvalifikatsioonitabelis 22. kohta ja on hetkel teine pääsme mitte taganud eurooplane.

Mehed jagavad individuaalseid olümpiapunkte märtsis Sofia satelliitturniiril ja Budapesti GP-etapil. Kui ükski eestlane ei peaks mahtuma edetabelis kahe parema eurooplase sekka, siis saab üks Eesti meesvehkleja osaleda veel ühel lisavalikturniiril, kust Riosse pääseb vaid võitja.

25