Brexiti pooldajad Londonis

Varuge popcorni - Brexiti seebiooper jätkub

54
(Uuendatud 16:16 21.10.2019)
Suurbritannia lahkumine EList võib kesta lõputult, sest Brexiti toetajad ja vastased tõenäoliselt kokku ei lepi, ütles Ukraina poliitanalüütik Aleksandr Dudtšak.

TALLINN, 21. oktoober — Sputnik. Brittide käitumist on politoloogi sõnul üldse raske mõista. Isegi Euroliidus olid nad soodustingimustel, ei kuulunud eurotsooni (Suurbritannial on oma valuuta) ega osalenud Schengeni leppes. Mida britid õieti tahavad, pole teada. 

"Suurbritannia häda pole mitte ainult tingimustes, mille alusel ta kas astub või ei astu Euroopast välja, vaid selles, et britid ei suuda omavahel kokku leppida, millega nad nõustuvad ja millega mitte," ütles Aleksandr Dudtšak raadios Sputnik.

Eksperdi sõnul on Suurbritannia EList lahkumise toetajad ja vastased geograafiliselt üsna selgelt jaotunud: esimesed on koondunud Inglismaale, viimased Šotimaale.

Sputnik Eesti andmetel sundis Suurbritannia parlament peaminister Boris Johnsonit taotlema Brexiti edasilükkamist 31. oktoobrilt hilisemale kuupäevale, ehkki valitsusjuht ise nõudis, et Suurbritannia lahkuks EList nii kiiresti kui võimalik.

Brüsselis avaldati The Timesi teatel valmisolekut Brexitit 2020. aasta veebruarini edasi lükata. Samal ajal otsustati kehtestada liikuv väljumiskuupäev: Suurbritannia võib EList lahkuda 1. või 15. novembril, detsembril või jaanuaril, kui leping ratifitseeritakse enne ajapikenduse tähtaja möödumist.

Varem oli teada, et Suurbritannia lahkub Euroopa Liidust 31. oktoobril.

Lugege lisaks:

54
Tagid:
viivitus, Boris Johnson, parlament, Brexit, Suurbritannia
Teema:
Brexit – protsess läks käima (132)
Samal teemal
Johnson tegi parlamendile ettepaneku vaagida ennetähtaegsete valimiste kuupäeva
Mis saab Balti võõrtöölistest pärast Brexitit — eksperdi arvamus