India peaminister Narendra Modi

Käed eemale Modi nimetas Kashmiri ainult Indiat ja Pakistani puudutavaks probleemiks

48
(Uuendatud 11:58 27.08.2019)
Vaidlusaluse Kashmiri piirkonna kuuluvuse küsimus puudutab ainult Indiat ja Pakistani, kes võivad omavahelised vastuolud reguleerida dialoogi teel, teatas esmaspäeval India peaminister Narendra Modi.

TALLINN, 27. august — Sputnik. "Kashmir on küsimus, mis puudutab Indiat ja Pakistani, ja meie kahe riigi esindajad lahendavad selle probleemi omavahelise dialoogi teel," teatas Modi USA presidendi Donald Trumpiga peetud läbirääkimiste avamisel Prantsusmaal Biarritzis toimunud G7 tippkohtumise kuluaarides, vahendab RIA Novosti, tsiteerdes telekanalit NDTV.

F-16 Ämaris
© Estonian Defence Forces

"Me ei soovi, et Kashmirist saaks probleem mis tahes muule riigile, sest see on kahepoolne küsimus," lisas India peaminister.

Trump omakorda teatas, et oli eelmisel õhtul juba arutanud Modiga "Kashmiri toimikut" ja jõudnud järeldusele, et tema India kolleeg "hoiab olukorda kontrolli all".

"Nad räägivad Pakistaniga ja ma olen kindel, et suudavad leida mingi positiivse lahenduse," ütles Trump.

Pakistan reageeris teravalt, kui New Delhi tühistas 5. augustil Jammu ja Kashmiri osariigi eristaatuse ja andis piirkonna föderaalvalitsuse otsejuhtimise alla.

On teateid, et pooled on hakanud viima piirile vägesid. India ja Pakistan on juba kolm korda Kashmiri pärast sõdinud. Tänapäeval on mõlemal riigil tuumarelv.

Seal tegutsevad aktiivselt separatistid, kelle toetamises New Delhi süüdistab Pakistani võime.

Pärast keskvalitsuse juhtimise alla viimist lakkas Jammu ja Kashmir olemast osariik ja muutus liiduterritooriumiks.

Lugege lisaks:

48
Tagid:
islamiterrorism, islam, konflikt, riigipiir, Pakistan, India
Samal teemal
Sõjaline analüütik hindas India huvi Su-57 hävitajate vastu