Ahistatud lapsed

Massiline "haarang" päästis kümned lapsed Euroopa pedofiilide küüsist

111
(Uuendatud 12:27 13.08.2019)
Pooleteistkümne Euroopa riigi politseiametnikud viisid sellel suvel läbi ühisoperatsiooni kuritegelike organisatsioonide vastu, kes olid varustanud jõukaid eurooplasi seksuaalteenuseid osutavate lastega.

TALLINN, 13. august — Sputnik. Eesti õiguskaitseorganid ei osalenud mastaapses üleeuroopalises laste seksuaalsele ärakasutamisele suunatud inimkaubanduse tõkestamise operatsioonis. Еuropol teatab missiooni tulemustest ning Läti ja Leedu politseiametnike kaasabist, kuid ei räägi sõnakestki nende Eesti kolleegidest.

17.–23. juunini kontrollisid ligi kahekümne Euroopa riigi politseiametnikud süstemaatiliselt lapskaubanduse kahtlusega ruume, sõidukeid ja isikuid, teatab Europol, kes koordineeris maailmajao õiguskaitsjate ühisoperatsiooni.

Kontrolliti ligi 127 000 inimest, peatati ja kontrolliti üle 63 000 auto, otsiti läbi üle tuhande võimaliku laste kinnihoidmise koha: kortereid, eramuid, büroosid, hotelle, raudtee- ja lennujaamade ruume.

Samal ajal tehti koolides selgitustööd lapsekehadega kaubitsejate potentsiaalsete ohvrite hulgas. Kuigi pole päris selge, miks on vaja pidada loenguid suvevaheajaks tühjaks jäänud koolides (mida saab järeldada pressiteate tekstist), on ilmne, et euroliidu politseinikud teevad palju jõupingutusi, et välja selgitada ja lõpetada "lasteäri" ja selgitada lastele endile, milliseid ohte toob neile kaasa täiskasvanute maailm.

Kuue päevaga vabastati üle viiekümne lapse

Suvisest üleeuroopalisest politseioperatsioonist ei ole juttu ka Politsei- ja Piirivalveameti ametlikus portaalis.

Ei maksa arvata, et Eesti õiguskaitseorganid ei pööra ühiskonnale valusale pedofiilia probleemile ja selle "käsitlemisele" piisavalt tähelepanu: tänavakurjategijaid koheldakse üsna karmilt.

Kahtlemata tõkestavad politsei ja piirivalve inimkaubanduse ja eriti lapskaubanduse katsed, kui nad sellistest juhtumitest teada saavad. Väljaspool kahtlust on ka Eesti politsei koostöö kolleegidega teistest Euroopa Liidu liikmesriikidest ja üleeuroopalisest teenistusest Europol.

Operatsiooni tulemusel vahistati üle kolmekümne isiku, keda kahtlustatakse otseses osavõtus inimkaubandusest, ja umbes sama palju isikuid, keda kahtlustatakse ebaseaduslikule sisserändele, lastega kaubitsemisele ja pedofiilide "teenindamisele" kaasaaitamises.

206 inimkaubanduse ohvritena tuvastatud isikust üle 50 osutusid alaealiseks.

Teated sellel suvel Euroopas läbi viidud operatsioonist äratasid suurt tähelepanu — arvatavasti mitte ainult selle põrandaaluse ärivaldkonna mastaapsuse pärast, vaid ka selle seotuse tõttu USA-s puhkenud suure skandaaliga.

Kuulsa finantsisti Jeffrey Epsteini skandaalne juhtum näitab, et salakaubanduse ja lapseäriga seksuaalteenuste osutamise eesmärgil ei tegele mitte ainult allilmategelased, kes jäävad väljapoole avalikkuse vaatevälja, vaid mõnikord ka täiesti auväärt inimesed, kes kasutavad ära üldist austust ja varjavad oma kuritegelikku tegevust laialdaste sidemetega.

111
Tagid:
põhiväärtused, Euroopa väärtused, Lääne väärtused, Euroopa, poliitikud, pedofiil
Samal teemal
Pedofiilia eest kümneks aastaks vangistatud Kaur Hanson vahetas nime
Tallinn kabuhirmus: sotsiaalvõrgustikes aktiviseerus pedofiil Artur Aibetov
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Tallinn kutsub uut aastat Vabaduse väljakul vastu võtma

Tallinn kutsub uut aastat Vabaduse väljakul vastu võtma

(Uuendatud 10:27 31.12.2019)
31. detsembri õhtul kogunevad tallinlased traditsiooniliselt Vabaduse väljakule. Pealinna esindusväljakul toimub suur kontsert, mis lõpeb keskööl võimsa ilutulestikuga. Mõned minutid enne südaööd pöördub uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid.

TALLINN, 31. detsember — Sputnik. 31. detsembril kell 22 algab Vabaduse väljakul traditsiooniline aastalõpupidu, kus annavad ligi kahetunnise kontserdi Liis Lemsalu ja Tanel Padar oma bändidega.

Tallinna ühistransport töötab 31. detsembril tööpäevase ja 1. jaanuaril 2020. aastal pühapäevase sõiduplaani alusel. Aastavahetusööl on täiendavad öised väljumised mitmetel bussi-, trammi- ja trolliliinidel, teatab Tallinna linnavalitsus.

Aastavahetusööl 31. detsember/1. jaanuar pikendatakse linna põhisuundadel töötavate ühistranspordiliinide tööaega. Ühistranspordist aastavahetuse ajal loe lähemalt siin.

Jürgen-Kristoffer Korstnik Lapimaal
© Фото : из личного архива Ю-К. Корстника

Sputnik Eesti on kirjutanud, et mõned minutid enne südaööd pöördub samalt Vabaduse väljaku lavalt uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid. Tema kõne järel kõlab riigihümn ning täpselt südaööl algab tuleetendus.

"Aastavahetuspeo korraldajatena tajume suurt vastutust nii turvalisuse eest Vabaduse väljakul kui ka rahvarohke peo korraldusliku õnnestumise pärast. Samal ajal on meil väga hea meel, et presidendi aastalõpukõne otse rahva ees on muutumas traditsiooniks. Loodame, et see jääb nii ka edaspidi," ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Esmakordselt pöördus vabariigi president uusaastatervitusega rahva poole otse Vabaduse väljakult 31. detsembril 2017 – seda kümmekond minutit enne südaööd.

ETV aastavahetuse programmi peaprodutsent Karmel Killandi vabandas pärast kõigi ees, keda pahandas või solvas Eesti hümni mängimatajätmine uusaasta südaööl.

Killandi selgitas "Aktuaalsele kaamerale", et otsust tehes, kas muuta Eesti rahva jaoks väga olulist traditsiooni aasta ühel tähtsamal päeval, istuti ühise laua taga EV100 korraldustoimkonna, presidendi kantselei ja linna esindajatega.

© Sputnik / Владимир Новиков
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita

"Tegelik ja ainus põhjus oligi selles, et esimest korda üldse meie riigi ajaloos oli president otse Vabaduse väljakul ja rahva hulgas. Rahvast oli väga palju, ilutulestik oli suur. Ehk kogu melu oli nii võimas, et kartsime, et hümn ei jää piisavalt hästi kõlama. Seetõttu sai valitud teine lugu," põhjendas Killandi.

Lugege lisaks:

Tagid:
Vabaduse väljak, Tallinn, aastavahetus, Kersti Kaljulaid
Samal teemal
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita
President teeb aastavahetuse pöördumise otse Vabaduse väljakult
Aastavahetuse kontsert Tallinnas Vabaduse väljakul