Lääneriikide elanikud pooldavad internetihiiglaste lisamaksustamist, illustreeriv foto

Uuring: lääneriikide elanikud pooldavad internetihiiglaste lisamaksustamist

40
(Uuendatud 11:25 27.06.2019)
Enamik prantslasi, sakslasi, britte ja ameeriklasi pooldavad selliste tehnoloogiahiiglaste nagu Amazon, Facebook ja Google täiendavat maksustamist.

TALLINN, 27. juuni — Sputnik. Teabeagentuuri ja raadio Sputnik tellimusel 9.–15. aprillini 2019 läbi viidud uuringu tulemuste kohaselt toetab 79% prantslastest, 72% sakslastest, 71% brittidest ja 53% ameeriklastest faktiliselt monopoolses seisundis olevatele internetitehnoloogia ettevõtetele täiendava maksu kehtestamist.  Sellise sammu vastu on 33% USA, 19% Saksamaa, 17% Ühendkuningriigi ja 13% Prantsusmaa elanikest.

Kas te toetate Facebook'i Google'i ja Amazon'i täiendavat maksustamist?
© Sputnik.Arvamused
Kas te toetate Facebook'i Google'i ja Amazon'i täiendavat maksustamist?

Tuleb märkida, et maikuus hääletas Prantsusmaa parlament esimese G7 riikide seadusandlikest kogudest 3%-lise maksu kehtestamise poolt tehnoloogiaettevõtetele, mille aastasissetulek on vähemalt 750 miljonit eurot.

Prantsusmaal ja Ühendkuningriigis toetavad sellist meedet enam üle 35-aastased kui nooremad kaasmaalased (vastavalt 81% versus 71% ja 74% versus 67%), Saksamaal on selles täielik pariteet (71% versus 71%), kuid USA-s peavad nooremad kui 35-aastased rohkem kui selle vanusepiiri ületanud inimesed vajalikuks lisamaksu kehtestamist internetimonopolistidele (66% vs 48%).

Результаты опроса о дополнительном налоге
© Sputnik.Мнения
Результаты опроса о дополнительном налоге

Uuringu viis infoagentuuri Sputnik tellimusel läbi uuringufirma Ifop. Küsitluses osales 4010 üle 18-aastast vastajat. Maksimaalne valimiviga riigiti on 3,1% usaldustõenäosuse 95% juures.

Sputnik on üks suurimaid rahvusvahelisi meediaettevõtteid, mis ühendab erinevate riikide multimeedia ja piirkondlikke võrgulehekülgi 32 keeles, analoog- ja digitaalringhäälingut vene, inglise ja prantsuse keeles 130 maailma riigis ja internetis.

Sputniku uudistevood edastavad maailma juhtivatele väljaannetele ööpäevaringselt teavet inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles. Sputniku infomaterjalide auditoorium on rohkem kui 50 miljonit külastajat kuus, Sputnik China konto tellijate arv sotsiaalvõrgustikus Weibo ületab 10 miljonit.

Agentuuri 22 toimetuskeskuses üle maailma Pekingist Montevideoni töötab rohkem kui tuhat inimest kümnetest eri rahvustest. Sputnik kuulub meediagruppi Rossija Segodnja. Sputniku peakorter asub Moskvas. 

Rahvusvaheline projekt Sputnik.Arvamused (Sputnik.Мнения) käivitus 2015. aasta jaanuaris, ja see korraldab Euroopas ja Ameerika Ühendriikides regulaarselt avaliku arvamuse küsitlusi kõige aktuaalsemates sotsiaalsetes ja poliitilistes küsimustes. Projekti partneriteks on tuntud uuringufirmad Populus, IFop ja forsa.

40
Tagid:
Facebook, Google, maksustamine, uuring, Sputnik.Arvamused
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Tallinn kutsub uut aastat Vabaduse väljakul vastu võtma

Tallinn kutsub uut aastat Vabaduse väljakul vastu võtma

(Uuendatud 10:27 31.12.2019)
31. detsembri õhtul kogunevad tallinlased traditsiooniliselt Vabaduse väljakule. Pealinna esindusväljakul toimub suur kontsert, mis lõpeb keskööl võimsa ilutulestikuga. Mõned minutid enne südaööd pöördub uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid.

TALLINN, 31. detsember — Sputnik. 31. detsembril kell 22 algab Vabaduse väljakul traditsiooniline aastalõpupidu, kus annavad ligi kahetunnise kontserdi Liis Lemsalu ja Tanel Padar oma bändidega.

Tallinna ühistransport töötab 31. detsembril tööpäevase ja 1. jaanuaril 2020. aastal pühapäevase sõiduplaani alusel. Aastavahetusööl on täiendavad öised väljumised mitmetel bussi-, trammi- ja trolliliinidel, teatab Tallinna linnavalitsus.

Aastavahetusööl 31. detsember/1. jaanuar pikendatakse linna põhisuundadel töötavate ühistranspordiliinide tööaega. Ühistranspordist aastavahetuse ajal loe lähemalt siin.

Jürgen-Kristoffer Korstnik Lapimaal
© Фото : из личного архива Ю-К. Корстника

Sputnik Eesti on kirjutanud, et mõned minutid enne südaööd pöördub samalt Vabaduse väljaku lavalt uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid. Tema kõne järel kõlab riigihümn ning täpselt südaööl algab tuleetendus.

"Aastavahetuspeo korraldajatena tajume suurt vastutust nii turvalisuse eest Vabaduse väljakul kui ka rahvarohke peo korraldusliku õnnestumise pärast. Samal ajal on meil väga hea meel, et presidendi aastalõpukõne otse rahva ees on muutumas traditsiooniks. Loodame, et see jääb nii ka edaspidi," ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Esmakordselt pöördus vabariigi president uusaastatervitusega rahva poole otse Vabaduse väljakult 31. detsembril 2017 – seda kümmekond minutit enne südaööd.

ETV aastavahetuse programmi peaprodutsent Karmel Killandi vabandas pärast kõigi ees, keda pahandas või solvas Eesti hümni mängimatajätmine uusaasta südaööl.

Killandi selgitas "Aktuaalsele kaamerale", et otsust tehes, kas muuta Eesti rahva jaoks väga olulist traditsiooni aasta ühel tähtsamal päeval, istuti ühise laua taga EV100 korraldustoimkonna, presidendi kantselei ja linna esindajatega.

© Sputnik / Владимир Новиков
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita

"Tegelik ja ainus põhjus oligi selles, et esimest korda üldse meie riigi ajaloos oli president otse Vabaduse väljakul ja rahva hulgas. Rahvast oli väga palju, ilutulestik oli suur. Ehk kogu melu oli nii võimas, et kartsime, et hümn ei jää piisavalt hästi kõlama. Seetõttu sai valitud teine lugu," põhjendas Killandi.

Lugege lisaks:

Tagid:
Vabaduse väljak, Tallinn, aastavahetus, Kersti Kaljulaid
Samal teemal
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita
President teeb aastavahetuse pöördumise otse Vabaduse väljakult
Aastavahetuse kontsert Tallinnas Vabaduse väljakul