Ilmajaam hoiatab öösel tugeva äikesevihma eest

Ilmajaam hoiatab öösel tugeva äikesevihma eest

55
(Uuendatud 21:24 11.06.2019)
Sajab vihma, on äikest ja kohati on sadu tugev, võimalik rahe, äikesega kaasnevad tugevad üle 20 m/s tuuleiilid, hoiatab Ilmateenistus.

TALLINN, 11. juuni — Sputnik. 11. juuni õhtul jõuab Läänemere lõunaosast madalrõhulohus järjest võimsamaks arenev konvektiivsete äikesepilvede süsteem Saaremaale ja Liivi lahele ning liigub edasi mandrile. Äikesega kaasnevad üle 20 m/s puhuvad tuuleiilid ja kohati tugev sadu ja rahe, teatab Ilmateenistus

Öösel laieneb madalrõhulohk Eesti kohale ja vihma- ning äikesepilved liiguvad Liivi lahelt üle Mandri-Eesti kirde-ida suunas. Sajab vihma, on äikest ja kohati on sadu tugev, võimalik rahe. Äikesega kaasnevad tugevad üle 20 m/s tuuleiilid.

Ekspert: Baltimaade kuurordid ei suuda Türgiga võistelda >>

Päeval sajab hoovihma kohati ja võimalik on äike. Öösel tugevnenud kirdetuul puhub ka päeval rannikul puhanguti 15, põhjarannikul kuni 17 m/s. Õhutemperatuur on öösel 10..14, Lõuna-Eestis kuni 17°C-ni, päeval 15°C-st põhjarannikul kuni 23°C-ni Lõuna-Eestis.

Sadu jätkub

Neljapäeval, 13. juunil ulatub Läänemerelt meile madalrõhuala kirdeserv, millele avaldab vastupanu Soome kohal tugevnev kõrgrõhuala. Kahe rõhkkonna piirialal sajab Eestis siin-seal hoovihma, püsib äikesevõimalus. Ida ja kirdetuul päeva jooksul mandril veidi rahuneb ja pöördub Lõuna-Eestis kagusse, kuid Soome lahe rannikul ulatuvad tuuleiilid veel 15 m/s. Õhutemperatuur on öösel 9..13, Lõuna-Eestis kuni 16, päeval 22..27°C.

Погода в последние часы проведения эстафеты была очень плохая, холодно и все время шел дождь
© Sputnik / Вадим Анцупов

Reedel, 14. juunil areneb Läänemerel väike osatsüklon ja selle mõju päeval meie ilmale suureneb. Öösel sajab kohati hoovihma, päeval on sadu laialdaselt ja on äikesest, rahet ja tugevaid tuulepuhanguid. Öösel ida- ja kagutuul nõrgeneb veelgi ning päeval pöördub läänekaarde. Õhutemperatuur on öösel 15..20°C, ennelõunal enne sadu tõuseb õhutemperatuur 25..28°C-ni, saartel vihmapilvede all langeb 18..22°C.

Laupäeval, 15. juunil õhurõhk Läänemere ümbruses tõuseb. Öösel sajab Ida-Eestis veel vihma, on äikest, päeval on sajuvõimalus väike. Puhub valdavalt mõõdukas lääne- ja loodetuul. Õhutemperatuur on öösel 11..16, päeval 19..25°C.

Pühapäev, 16. juunil öösel on Eesti kohal kõrgrõhuhari, mis päevaks laguneb. Öö ja ennelõuna on sajuta, pärastlõunal sajab mitmel pool hoovihma, on äikeseoht. Öösel puhub muutliku suunaga tuul, päeval nõrk lõunakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 10..15, saarte rannikul kuni 17°C, päeval 24..28, saartel 18..23°C.

Euroliit pani Eestile suplusvee kvaliteedi eest halva hinde >>

Esmaspäeval ja teisipäeval laieneb meile aeglaselt Lääne-Euroopa kõrgrõhuala kirdeserv, kuid selle servaalal võivad areneda sajupilved.

Esmaspäeval 17. juunil sajab kohati hoovihma. Öösel puhub mõõdukas, päeval tugev edela- ja läänetuul. Õhutemperatuur on öösel 12..17, päeval 16..21, Ida-Eestis kuni 24°C. Teisipäeval 18. juunil sajab kohati hoovihma. Puhub mõõdukas edela- ja läänetuul. 

Hooajal ootab suplejaid poolsada avalikku randa, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов
Õhutemperatuur on öösel 10..16, päeval 17..22°C.

Mullu Viljandimaal ja Paides kärgatanud ootamatud pikselöögid olid nii võimsad, et lisaks sajakonnale ruuterile muutus kasutuskõlbmatuks ka hulgaliselt muud kodutehnikat tõstes keskmise kahjusumma Salva Kindlustuses ligi 700 euroni.

Juunis alanbud suplushooajal avanes Eestis 50 avalikku supluskohta, mis on ühe võrra vähem kui mullu. Endiselt paistab avalike supluskohtade rohkuse poolest silma Järvamaa, kus avatakse kokku seitse avalikku supluskohta.

Avalike supluskohtade veekvaliteedi andmetega on võimalik tutvuda jooksvalt Terviseameti temaatilisel alalehel. Veekvaliteedi info on samuti leitav ka supluskohas asuvatel infotahvlitel.

Ilmateenistuse teatel oli 2018. aasta suvi rekordiliselt pikk, kestes 137 päeva. Eelmine rekord pärines aastast 2013, kui Eesti keskmisena kestis suvi 129 päeva.

55
Tagid:
ilm
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Tallinn kutsub uut aastat Vabaduse väljakul vastu võtma

Tallinn kutsub uut aastat Vabaduse väljakul vastu võtma

(Uuendatud 10:27 31.12.2019)
31. detsembri õhtul kogunevad tallinlased traditsiooniliselt Vabaduse väljakule. Pealinna esindusväljakul toimub suur kontsert, mis lõpeb keskööl võimsa ilutulestikuga. Mõned minutid enne südaööd pöördub uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid.

TALLINN, 31. detsember — Sputnik. 31. detsembril kell 22 algab Vabaduse väljakul traditsiooniline aastalõpupidu, kus annavad ligi kahetunnise kontserdi Liis Lemsalu ja Tanel Padar oma bändidega.

Tallinna ühistransport töötab 31. detsembril tööpäevase ja 1. jaanuaril 2020. aastal pühapäevase sõiduplaani alusel. Aastavahetusööl on täiendavad öised väljumised mitmetel bussi-, trammi- ja trolliliinidel, teatab Tallinna linnavalitsus.

Aastavahetusööl 31. detsember/1. jaanuar pikendatakse linna põhisuundadel töötavate ühistranspordiliinide tööaega. Ühistranspordist aastavahetuse ajal loe lähemalt siin.

Jürgen-Kristoffer Korstnik Lapimaal
© Фото : из личного архива Ю-К. Корстника

Sputnik Eesti on kirjutanud, et mõned minutid enne südaööd pöördub samalt Vabaduse väljaku lavalt uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid. Tema kõne järel kõlab riigihümn ning täpselt südaööl algab tuleetendus.

"Aastavahetuspeo korraldajatena tajume suurt vastutust nii turvalisuse eest Vabaduse väljakul kui ka rahvarohke peo korraldusliku õnnestumise pärast. Samal ajal on meil väga hea meel, et presidendi aastalõpukõne otse rahva ees on muutumas traditsiooniks. Loodame, et see jääb nii ka edaspidi," ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Esmakordselt pöördus vabariigi president uusaastatervitusega rahva poole otse Vabaduse väljakult 31. detsembril 2017 – seda kümmekond minutit enne südaööd.

ETV aastavahetuse programmi peaprodutsent Karmel Killandi vabandas pärast kõigi ees, keda pahandas või solvas Eesti hümni mängimatajätmine uusaasta südaööl.

Killandi selgitas "Aktuaalsele kaamerale", et otsust tehes, kas muuta Eesti rahva jaoks väga olulist traditsiooni aasta ühel tähtsamal päeval, istuti ühise laua taga EV100 korraldustoimkonna, presidendi kantselei ja linna esindajatega.

© Sputnik / Владимир Новиков
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita

"Tegelik ja ainus põhjus oligi selles, et esimest korda üldse meie riigi ajaloos oli president otse Vabaduse väljakul ja rahva hulgas. Rahvast oli väga palju, ilutulestik oli suur. Ehk kogu melu oli nii võimas, et kartsime, et hümn ei jää piisavalt hästi kõlama. Seetõttu sai valitud teine lugu," põhjendas Killandi.

Lugege lisaks:

Tagid:
Vabaduse väljak, Tallinn, aastavahetus, Kersti Kaljulaid
Samal teemal
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita
President teeb aastavahetuse pöördumise otse Vabaduse väljakult
Aastavahetuse kontsert Tallinnas Vabaduse väljakul