Viiburi panoraampilt

Soome meedia soovitab oma turistidel Tallinn Viiburi vastu välja vahetada

161
(Uuendatud 11:53 20.05.2019)
Soome ajakirjanduses ilmunud kirjutised annavad tunnistust sellest, et kõrgete hindade ja teeninduse kehva tasemega rahulolematud soomlased võivad oma tähelepanu Eestilt Venemaa piirilinnadele ümber suunata.

ТАLLINN, 19. mai — Sputnik. Soome meedias on ilmunud arvukalt kurtmisi selle üle, et turismireisid Tallinna ei paku enam soomlastele sedavõrd suurt huvi, nagu varem. Peapõhjuseks peetakse hinnatõusu Soome tasemeni ning kaebusi on ka teeninduse kvaliteedi suhtes.

Soomes väheneb toetus Vene sanktsioonidele >>

Sellest teavitab InoSMI osundusega väljaandele Kauppalehti, nentides, et harjumuspärasele reisisihile Eestimaa pealinna on tekkinud väärikas alternatiiv – Venemaa linnad Viiburi ja Peterburi.

"Soomlaste jaoks, keda Eesti on ära tüüdanud, on see suurepärane lahendus. Pöörake reisisiht lõunast itta ja minge Viiburisse või Peterburisse!" kirjutab Kauppalehtis ilmunud artikli autor Martti Kiuru.

Tema andmetel on Venemaa saanud seoses rubla devalveerimisega lääne turistile väga soodsaks reisisihiks. Praeguse hinnatasemega saavad kaks inimest puhata Viiburis sama raha eest, mis üks inimene Tallinnas, kinnitab ta. Tõsi küll, lisas Kiuru, lisakuluks on viisa maksumus, kuid Viiburit ja Peterburit saab merekruiisi raames külastada viisavabalt.

Mille poolest Viiburi välisturisti silmis tore on

Viiburis käinud ajakirjaniku sõnul näitab Leningradi oblasti piirilinn üles agarat arengut eeskätt just turismivallas.

Kohalik elanikkond suhtub praegu välisturistidesse hästi, teeninduskultuur on teinud möödunud aastatega võrreldes tohutu hüppe. Viiburis leidub rohkesti suhteliselt tagasihoidlikke, kuid väga soodsaid hotelle. Heatasemelisi restorane võib kohata kõikjal ja taksosõit on ülimalt odav, kinnitab Kiuru.

Tema sõnul investeerivad riigi- ja linnavõimud usinasti ajaloolise taristu arengusse – käimas on Viiburi vanalinna restaureerimine, rajatakse kaasaegseid autoteid.

"Viiburi lossi rekonstrueerimine jõuab peagi lõpule, Monrepose pargi ulatuslik remont saab valmis umbes aasta pärast. Korrastatakse vaatamisväärsusi, sealhulgas Maailmapanga poolt heaks kiidetud laenurahaga," loetleb soome ajakirjanik.

Seetõttu kasvab linna külastavate turistide arv aastast aastasse, aina märgatavamaks saavad Hiinast pärit turistid.

Ta kinnitab, et kõige võimsamal kombel edenev Viiburi meeldib soome ostuturistidele, kes rõõmustavad soodsate hindade üle. Viiburis saab auto ära remontida, täita pagasiruumi odavate ehitusmaterjalidega ja nautida soodsa hinnaga kosmetoloogiteenuseid.

Eestit enam ei armastata

2018. aasta detsembris ilmus Soome ajalehes Ilta-Sanomat artikkel, kus ajakirjanikud tegid kokkuvõtte oma lugejate seas korraldatud küsitlusest. Neilt küsiti, miks nad Eestis käivad (kui käivad) ja kuidas Soome elanikud praegusel ajal eestlastesse suhtuvad.

Ajalehe küsitluse kohaselt selgus, et paljud soomlased peavad tänast Eestit väga kulukaks riigiks, kus elavad ülbed inimesed. Turistide teenindamist nimetasid nad eemaletõukavaks, häbematuks ja ebameeldivaks.

Veel üheks miinuseks lugesid meie põhjanaabrid seda, et noored eestlased hotellide ja restoranide teeninduspersonalist ei oska soome keelt. Ehkki see on muidugi nonsenss: on ju soome ja eesti keel sugulaskeeled ja teineteisega üsna sarnased.

Soomest lähtuva turismivoolu märgatav kahanemine tekitab ärevust Eesti reisifirmades, kes on otsustanud selle protsessi aeglustamiseks seljad kokku panna.

161
Tagid:
majandus, ühiskond, turism, Venemaa, Soome, Eesti
Samal teemal
Miks soomlased on Eestist ära kadunud
Niinistö: soomlased ei toeta liitumist NATO-ga ja mina olen soomlane
Soomlased toovad Läti Valkast alkoholi juba 10 000 euro eest korraga
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Tallinn kutsub uut aastat Vabaduse väljakul vastu võtma

Tallinn kutsub uut aastat Vabaduse väljakul vastu võtma

(Uuendatud 10:27 31.12.2019)
31. detsembri õhtul kogunevad tallinlased traditsiooniliselt Vabaduse väljakule. Pealinna esindusväljakul toimub suur kontsert, mis lõpeb keskööl võimsa ilutulestikuga. Mõned minutid enne südaööd pöördub uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid.

TALLINN, 31. detsember — Sputnik. 31. detsembril kell 22 algab Vabaduse väljakul traditsiooniline aastalõpupidu, kus annavad ligi kahetunnise kontserdi Liis Lemsalu ja Tanel Padar oma bändidega.

Tallinna ühistransport töötab 31. detsembril tööpäevase ja 1. jaanuaril 2020. aastal pühapäevase sõiduplaani alusel. Aastavahetusööl on täiendavad öised väljumised mitmetel bussi-, trammi- ja trolliliinidel, teatab Tallinna linnavalitsus.

Aastavahetusööl 31. detsember/1. jaanuar pikendatakse linna põhisuundadel töötavate ühistranspordiliinide tööaega. Ühistranspordist aastavahetuse ajal loe lähemalt siin.

Jürgen-Kristoffer Korstnik Lapimaal
© Фото : из личного архива Ю-К. Корстника

Sputnik Eesti on kirjutanud, et mõned minutid enne südaööd pöördub samalt Vabaduse väljaku lavalt uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid. Tema kõne järel kõlab riigihümn ning täpselt südaööl algab tuleetendus.

"Aastavahetuspeo korraldajatena tajume suurt vastutust nii turvalisuse eest Vabaduse väljakul kui ka rahvarohke peo korraldusliku õnnestumise pärast. Samal ajal on meil väga hea meel, et presidendi aastalõpukõne otse rahva ees on muutumas traditsiooniks. Loodame, et see jääb nii ka edaspidi," ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Esmakordselt pöördus vabariigi president uusaastatervitusega rahva poole otse Vabaduse väljakult 31. detsembril 2017 – seda kümmekond minutit enne südaööd.

ETV aastavahetuse programmi peaprodutsent Karmel Killandi vabandas pärast kõigi ees, keda pahandas või solvas Eesti hümni mängimatajätmine uusaasta südaööl.

Killandi selgitas "Aktuaalsele kaamerale", et otsust tehes, kas muuta Eesti rahva jaoks väga olulist traditsiooni aasta ühel tähtsamal päeval, istuti ühise laua taga EV100 korraldustoimkonna, presidendi kantselei ja linna esindajatega.

© Sputnik / Владимир Новиков
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita

"Tegelik ja ainus põhjus oligi selles, et esimest korda üldse meie riigi ajaloos oli president otse Vabaduse väljakul ja rahva hulgas. Rahvast oli väga palju, ilutulestik oli suur. Ehk kogu melu oli nii võimas, et kartsime, et hümn ei jää piisavalt hästi kõlama. Seetõttu sai valitud teine lugu," põhjendas Killandi.

Lugege lisaks:

Tagid:
Vabaduse väljak, Tallinn, aastavahetus, Kersti Kaljulaid
Samal teemal
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita
President teeb aastavahetuse pöördumise otse Vabaduse väljakult
Aastavahetuse kontsert Tallinnas Vabaduse väljakul