Illustreeriv foto

Tallinlased saavad osaleda Hollywoodi menufilmi võtetel

223
(Uuendatud 08:43 11.05.2019)
Suvel hakkavad Tallinnas toimuma Eesti produktsioonifirma Allfilm ja Ameerika kinohiiglase, filmistuudio Warner Bros ühised Hollywoodi filmivõtted. Kohalikke elanikke valitakse massistseenidesse – Sputnik Eesti uuris välja üksikasju.

ТALLINN, 11. mai — Sputnik, Deniss Pastuhhov. Mõned 16. maini toimuvail castinguil osalenud on juba saanud kinnituse oma edukast läbipääsemisest ja palvega võttepäevadel vabad olla.

Esialgu Eesti elanikud kahtlesid castingu-info paikapidavuses. Nii esitas Facebooki grupi "Küsin nõu" kasutaja Arianna Oja küsimuse: "Kes on end Hollywoodi filmi massistseenide castingul käinud või on see mingi libauudis?" Teised veebikasutajad kinnitasid, et kõik on tõsi ja nad on juba saanud kinnituse filmivõtetel osalemiseks.

Снимок экрана с публикацией в ФБ
© Sputnik /
Kuvatõmmis Facebooki leheküljelt.

Sputnik Eesti korrespondent veendus ka selles, et Hollywoodi filmivõtted toimuvadki Tallinnas – see ei ole libauudis.
Oli ju ametlik kuulutus massistseenideks näitlejate otsimise kohta avaldatud kolmes keeles (eesti, vene ja inglise) Eesti produktsioonifirma Allfilm kodulehel Facebookis.

On öeldud, et suurtele võtetele, mis toimuvad Tallinnas juuni keskel, kutsutakse mehi ja naisi vanuses 18 kuni 70 aastat, töö eest tasutakse ning castingule saab end kirja pannna mitmetes Tallinna ja Harjumaa kultuurikeskustes, aga ka e-posti teel, lisades mõned oma fotod ja kontakttelefoni numbri.

Eesti meedia teatel võib selle filmi režissööriks, kelle nime castingu korraldajad ei maininud, üks kõige tuntumaid kaasaja filmiloojaid Christopher Nolan, kelle portfooliosse kuulub näiteks terve rida Batmani-lugusid ja sõjadraama Teisest maailmasõjast "Dunkirk".

Kolm päeva piduriietes

Sputnik Eestil õnnestus ühendust saada esimese õnneseenega. Tallinlanna Anna Sadovnikova teatas, et tema mees esitas taotluse castingul osalemiseks e-posti teel lihtsalt naljapärast, kuid sai peagi kinnituse, et on vastu võetud.

Kaader filmist Dovlatov
© Фото : Кинопоиск

"LasnaГорск": telesari endise Dvigateli inseneri peresaagast peaks kogu Eestit naerutama>>

Talle saadetud kinnituses märgitakse, et kõige olulisemad võtted toimuvad Tallinna kesklinnas 17., 18. ja 19. juunil. Neil päevadel on võtetel kohalolek väga tähtis ja inimesel palutakse end kõigist muudest kohustustest vabaks teha.

Võtete täpne koht ja kellaaeg lubatakse castingul osalenule teatada telefoni või e-posti teel mai lõpul või juuni algul. Kavas on veel teisigi võttepäevi.

Nendeks kolmeks filmivõteteks eraldatud päevaks peavad mehed ja naised olema pidulikult riides.

"Mehed peavad võimalusel olema ülikondades, sobib ka pintsak pükste ja triiksärgiga. Naised peavad kandma kleiti, seelikut või pükskostüümi," on kinnituses kirjas.

Märgitakse, et võttepäevad algavad varakommikul ja kestavad 12–14 tundi. Tasu ühe võttepäeva eest on 50 eurot puhtalt kätte.

Filmi “Issajev” lavastaja Sergei Ursuljak
© Фото : Андрес Эренпрейс

Tallinlanna Jekaterina Seredova nentis kommentaaris Sputnik Eestile, et castingut läbi teha polnud üldse keeruline. Ta saatis kirja kuulutuses näidatud e-posti aadressil, lisas oma fotod ja juba mõne päeva pärast sai vastuse, et osaleb võtetel. Jekaterina märkis, et korraldajad palusid oma kirjas ära näidata võteteks vabad päevad ning rõivanumbri.

"Meie castingumeeskond võtab telefoni teel kõigiga ühendust, kes on välja valitud esiplaanile, et püstitatud ülesanne paremini ära seletada ja kutsuda kostüümiproovi, mis peab toimuma mai lõpul," öeldi vastuses edukalt valiku läbinud Jekaterinale.

"Ärge kartke vastata mõnele tundmatule telefoninumbrile – see võib olla seesama kõne Hollywoodist!" toonitati vastuskirjas.

Sputnik Eesti saatis firmale Allfilm ametliku päringu palvega valikuvooru ja suveks määratud filmivõtteid täpsemalt kommenteerida.

223
Tagid:
film, Hollywood, kino
Teema:
Christopher Nolani filmivõtted Tallinnas (22)
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Tallinn kutsub uut aastat Vabaduse väljakul vastu võtma

Tallinn kutsub uut aastat Vabaduse väljakul vastu võtma

(Uuendatud 10:27 31.12.2019)
31. detsembri õhtul kogunevad tallinlased traditsiooniliselt Vabaduse väljakule. Pealinna esindusväljakul toimub suur kontsert, mis lõpeb keskööl võimsa ilutulestikuga. Mõned minutid enne südaööd pöördub uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid.

TALLINN, 31. detsember — Sputnik. 31. detsembril kell 22 algab Vabaduse väljakul traditsiooniline aastalõpupidu, kus annavad ligi kahetunnise kontserdi Liis Lemsalu ja Tanel Padar oma bändidega.

Tallinna ühistransport töötab 31. detsembril tööpäevase ja 1. jaanuaril 2020. aastal pühapäevase sõiduplaani alusel. Aastavahetusööl on täiendavad öised väljumised mitmetel bussi-, trammi- ja trolliliinidel, teatab Tallinna linnavalitsus.

Aastavahetusööl 31. detsember/1. jaanuar pikendatakse linna põhisuundadel töötavate ühistranspordiliinide tööaega. Ühistranspordist aastavahetuse ajal loe lähemalt siin.

Jürgen-Kristoffer Korstnik Lapimaal
© Фото : из личного архива Ю-К. Корстника

Sputnik Eesti on kirjutanud, et mõned minutid enne südaööd pöördub samalt Vabaduse väljaku lavalt uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid. Tema kõne järel kõlab riigihümn ning täpselt südaööl algab tuleetendus.

"Aastavahetuspeo korraldajatena tajume suurt vastutust nii turvalisuse eest Vabaduse väljakul kui ka rahvarohke peo korraldusliku õnnestumise pärast. Samal ajal on meil väga hea meel, et presidendi aastalõpukõne otse rahva ees on muutumas traditsiooniks. Loodame, et see jääb nii ka edaspidi," ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Esmakordselt pöördus vabariigi president uusaastatervitusega rahva poole otse Vabaduse väljakult 31. detsembril 2017 – seda kümmekond minutit enne südaööd.

ETV aastavahetuse programmi peaprodutsent Karmel Killandi vabandas pärast kõigi ees, keda pahandas või solvas Eesti hümni mängimatajätmine uusaasta südaööl.

Killandi selgitas "Aktuaalsele kaamerale", et otsust tehes, kas muuta Eesti rahva jaoks väga olulist traditsiooni aasta ühel tähtsamal päeval, istuti ühise laua taga EV100 korraldustoimkonna, presidendi kantselei ja linna esindajatega.

© Sputnik / Владимир Новиков
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita

"Tegelik ja ainus põhjus oligi selles, et esimest korda üldse meie riigi ajaloos oli president otse Vabaduse väljakul ja rahva hulgas. Rahvast oli väga palju, ilutulestik oli suur. Ehk kogu melu oli nii võimas, et kartsime, et hümn ei jää piisavalt hästi kõlama. Seetõttu sai valitud teine lugu," põhjendas Killandi.

Lugege lisaks:

Tagid:
Vabaduse väljak, Tallinn, aastavahetus, Kersti Kaljulaid
Samal teemal
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita
President teeb aastavahetuse pöördumise otse Vabaduse väljakult
Aastavahetuse kontsert Tallinnas Vabaduse väljakul