Kiskjate toitmine või rabajooks – mida nädalavahetusel ette võtta

Kiskjate toitmine või rabajooks mida nädalavahetusel ette võtta

90
(Uuendatud 14:42 11.04.2019)
Sombune ilm ei ole põhjuseks kodus istuda. Sputnik Eesti pakub oma lugejatele valiku põnevatest üritustest kogu perele.

Sel nädalavahetusel pole igavust karta. Portaalil Sputnik Eesti on lugejatele pakkuda erinevaid üritusi, mida pere ja sõpradega nautida.

Näitus "Liblikatiiva efekt"

Ajutisel näitusel võib teada saada, milline on liblika tiib insenertehnilisest vaatevinklist, mida ühist on liblika tiival lennuki tiivaga ja kuis saab tiib olla sinine, kui selles sinist pigmenti ei ole.

Näitus "Liblikatiiva efekt"

Toimub: kuni 7. maini Tallinnas, Energia Avastuskeskus, avatud E – R 10.00 – 19.00, L – P 11.00 – 19.00.

Käsitöömess 2019

Eksklusiivsete käsitöötoodete austajad saavad soetada kingitusi, meeneid, esemeid kodusisustuseks ja proovida ka oma kätega midagi meisterdada. Käsitöö tegijatele pakutakse laialdast kaubavalikut loometööks. Sissepääs on prii.

Käsitöömess 2019

Toimub: 12.–14. aprillil Tallinna Lauluväljakul, reedel kl 12.00 – 19.00, laupäeval 10.00 – 18.00, pühapäeval 10.00 – 17.00.

Duel 3 Fight Series ESTONIA vs CHINA

Duel Fight Series on tõeline kickpoksi professionaalide lahing. Võitluskunstide kummardajaid ootab ees suurejooneline kohtumine Eesti ja Hiina kahekümne parima kickpoksija vahel, kes võitlevad tšempioni tiitli nimel. Samal õhtul toimub ka kaks võitlust MMA reeglite järgi, millest ühes asub võitlema Eesti tuntud vabavõitleja Andrei Manzplo.

Duel Fight Series on tõeline kickpoksi professionaalide lahing

Toimub: 13. aprillil Tallinnas, Tondiraba jäähallis kl 19.00.

Rahvusvaheline koertenäitus "Tallinna võitja 2019"

Näituse korraldajad kutsuvad koerasõpru erinevat tõugu kutsikaid ja täiskasvanud koeri kaema ning nendevahelist võistlust vaatama.

Rahvusvaheline koertenäitus "Tallinna võitja 2019"

Toimub: 13.–14. aprillil Tallinnas, Saku Suurhallis  kl 10.00–17.00.

Seenepäevad

Näituse korraldajad kõnelevad sellest, milliseid söögiseeni ja ravitoimelisi seeni saab omas koduaias kasvatada ja millised kasulikud omadused meil on. Saab ka loenguid kuulata ning lastele on avatud tasuta töötuba.

Tallinna botaanikaaed kutsub seenepäevadele

Toimub: 13.–14. aprillil Tallinnas Tallinna Botaanikaaias, kl 11.00 – 16.00.

Rabajooks

Need, keda ilmastikuolusid ei heiduta, võivad osaleda tasuta jooksul ümber raba ringipikkusega 6,3 kilomeetrit. Kõige kiiremad pälvivad auhinnaks meened.

Rabajooks on pikkade traditsioonidega tervisespordiüritus

Toimub: 14. aprillil Tallinnas, Harku raba teedel. Stardipaik on Pääskülas, Suvila ja Kalda tänava ristmiku läheduses kl 11.00.

Kiskjate toitmine loomaaias

Igal aprillikuu pühapäeval on võimalik jälgida kiskjate toitmist ja teada saada, missugust toitu ja millises koguses lõvid ja jääkarud iga päev ära söövad.

Kiskjate toitmine loomaaias

Toimub: 14. aprillil Tallinna Loomaaias, kl 13.00 - lõvide toitmine, kl 14.00 - jääkarude toitmine.

Toidufilmide festival

Eesti esimene gastronoomilisi filmielamusi pakkuv dokumentaalfilmide festival, mis mis pakub kulinaarseid elamusi nii kinolinal kui ka mujal. Nelja päeva jooksul linastuvate dokumentaalfilmide mitmed seansid juhatatakse sisse kodumaiste tippkokkade poolt, lisaks oodatakse huvilisi erilisele tulevikutoidu brunchile.

Кухня Фестиваля уличной еды
© Sputnik / Владимир Барсегян
Toimub ka Eesti esimene gastronoomilisi filmielamusi pakkuv dokumentaalfilmide festival

Toimub: 11.–14. aprillini Tallinnas, Kinos Sõprus.

Kosmonautikapäev

Tänavu möödub 50 aastat inimese astumisest meie lähima taevakeha Kuu pinnale. Esimesest sammust pool sajandit hiljem ootab inimkond pikkisilmi uusi samme Kuule, mida lubatakse juba viie aasta pärast. Selle sündmuse meenutamiseks kogunevad Tallinna Teletorni inimesed, kellel on rääkida meenutusi möödunust ja ennustusi tulevikust.

Внутри Таллиннской телебашни.
© Sputnik / Вадим Анцупов
Teletornis toimub Kosmonautikapäev

Toimub: 12. aprillil Tallinna teletornis kl 18:00-21:00.

Perepühapäev Lennusadamas

Jää on läinud ja kevadpäike meelitab mere äärde. Seda, kuidas meie merekeskkonda säästa, saabki teada sel perepühapäeval. Külla tuleb Prügihunt, kes õpetab, mis on mereprügi ja kuidas seda ennetada.  Eesti Meremuuseumi giididega meisterdatakse kasutades mererannast leitud looduslikke vahendeid.

Морской музей Лётная гавань
© Sputnik / Елена Черышева
Lennusadamas toimub Perepühapäev

Toimub: 14. aprillil Tallinna Lennusadamas kl 12:00-16:00.

90
Tagid:
kalender, ühiskond, sündmused, pere, nädalavahetus
Samal teemal
Eestis peetakse maailma suurimat küberkaitseõppust LockedShields
Tallinna heakorrakuu algab perepäevaga Lennusadamas
Telkidest teletornini: kuidas nädalavahetusel meelt lahutada
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Tallinn kutsub uut aastat Vabaduse väljakul vastu võtma

Tallinn kutsub uut aastat Vabaduse väljakul vastu võtma

(Uuendatud 10:27 31.12.2019)
31. detsembri õhtul kogunevad tallinlased traditsiooniliselt Vabaduse väljakule. Pealinna esindusväljakul toimub suur kontsert, mis lõpeb keskööl võimsa ilutulestikuga. Mõned minutid enne südaööd pöördub uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid.

TALLINN, 31. detsember — Sputnik. 31. detsembril kell 22 algab Vabaduse väljakul traditsiooniline aastalõpupidu, kus annavad ligi kahetunnise kontserdi Liis Lemsalu ja Tanel Padar oma bändidega.

Tallinna ühistransport töötab 31. detsembril tööpäevase ja 1. jaanuaril 2020. aastal pühapäevase sõiduplaani alusel. Aastavahetusööl on täiendavad öised väljumised mitmetel bussi-, trammi- ja trolliliinidel, teatab Tallinna linnavalitsus.

Aastavahetusööl 31. detsember/1. jaanuar pikendatakse linna põhisuundadel töötavate ühistranspordiliinide tööaega. Ühistranspordist aastavahetuse ajal loe lähemalt siin.

Jürgen-Kristoffer Korstnik Lapimaal
© Фото : из личного архива Ю-К. Корстника

Sputnik Eesti on kirjutanud, et mõned minutid enne südaööd pöördub samalt Vabaduse väljaku lavalt uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid. Tema kõne järel kõlab riigihümn ning täpselt südaööl algab tuleetendus.

"Aastavahetuspeo korraldajatena tajume suurt vastutust nii turvalisuse eest Vabaduse väljakul kui ka rahvarohke peo korraldusliku õnnestumise pärast. Samal ajal on meil väga hea meel, et presidendi aastalõpukõne otse rahva ees on muutumas traditsiooniks. Loodame, et see jääb nii ka edaspidi," ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Esmakordselt pöördus vabariigi president uusaastatervitusega rahva poole otse Vabaduse väljakult 31. detsembril 2017 – seda kümmekond minutit enne südaööd.

ETV aastavahetuse programmi peaprodutsent Karmel Killandi vabandas pärast kõigi ees, keda pahandas või solvas Eesti hümni mängimatajätmine uusaasta südaööl.

Killandi selgitas "Aktuaalsele kaamerale", et otsust tehes, kas muuta Eesti rahva jaoks väga olulist traditsiooni aasta ühel tähtsamal päeval, istuti ühise laua taga EV100 korraldustoimkonna, presidendi kantselei ja linna esindajatega.

© Sputnik / Владимир Новиков
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita

"Tegelik ja ainus põhjus oligi selles, et esimest korda üldse meie riigi ajaloos oli president otse Vabaduse väljakul ja rahva hulgas. Rahvast oli väga palju, ilutulestik oli suur. Ehk kogu melu oli nii võimas, et kartsime, et hümn ei jää piisavalt hästi kõlama. Seetõttu sai valitud teine lugu," põhjendas Killandi.

Lugege lisaks:

Tagid:
Vabaduse väljak, Tallinn, aastavahetus, Kersti Kaljulaid
Samal teemal
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita
President teeb aastavahetuse pöördumise otse Vabaduse väljakult
Aastavahetuse kontsert Tallinnas Vabaduse väljakul