Riia ühistranspordi peatus

Lätis kargas reisija vene keele pärast bussijuhile kallale

150
(Uuendatud 16:53 19.03.2019)
Läti naisterahvas kargas turja bussijuhile, kes rääkis vaid vene keelt. 

TALLINN, 19. märts — Sputnik. Reisija sõnade kohaselt, millele agentuur viitab, sõitis ta õigest peatusest sellepärast mööda, et roolisistunud naisterahvas "näitas välja", et ei oska riigikeelt, kirjutab Sputnik Latvia

"Näitasin piletit, naisjuht vastas vene keeles, kuigi pöördusin tema poole läti keeles. Minu kolmeaastane laps ei saanud aru, mida ta ütles. Miks üldse räägitakse meiega võõrkeeles?" lausus reisija.

Ta lisas, et oli nõudnud, et temaga räägitaks läti keeles, kuid bussijuht "ainult irvitas" ja jätkas sõitu, aga kui tal paluti peatuda, sõitis buss edasi.

Reisija ütles, et tal oli hirm, et teda ei lastagi välja ning juht võib ta samas, kui õues on vihmasadu ja pimedus, ta liiga kaugele viia.

"Ma haarasin bussijuhil juustest kinni – mida ma veel sain teha, kui ta läti keelest aru ei saa –, lasku väljuda. Siis laskis ta mul kuskil põlluservas maha minna.

Sumpasime vihma ja tuule käes isegi mitte peatusest, vaid kusagilt, kus peatuda ei tohikski. Sellepärast, et mina räägin läti keelt. Misasja, kas ma pean võõrkeele ära õppima, et bussiga Riiast Lielvārdesse sõita?" kaebles ta.

Agentuur täpsustas, et Daugavpilsi Autobussipargi esindajatel on toimunust teistsugune versioon. Niisiis, bussijuhil on nõutaval riigikeele oskustase olemas, aga teda rünnanud naisreisija ei olnud valmistunud sõidukist väljumiseks.

Läti president kutsub Euroopat üles ühtsele "Venemaa heidutamisele">>

Videovalvet ei olnud bussis sisse seatud, mis raskendab asjaolude väljaselgitamist. Märgitakse, et Riigikeele Keskus kavatseb korraldada Daugavpilsi Autobussipargis kontrollimise. Juhul kui selgub, et bussijuht läti keelt ei oska, võib teda ävardada 35 kuni 280 euro suurune trahv.

150
Tagid:
konflikt, riigikeel, bussijuht, Läti
Samal teemal
Demontiveerijad — Lätis koguti allkirju Võidumonumendi lammutamiseks