Ukraina Batkivštšina partei juht Julia Tõmošenko

Tõmošenko: Ukraina jätkab Venemaa gaasi ostmist

93
(Uuendatud 10:19 26.02.2019)
Ukraina Batkivštšina partei juht Julia Tõmošenko ütles, et Ukraina ei loobunud viimase viie aasta jooksul Venemaa gaasi ostmisest.

TALLINN, 26. veebruar - Sputnik. Kiiev "keeldus" Venemaa kütuse tarnetest 2015. aasta novembris, ega kasutanud seda edaspidi küttehooajaks ettevalmistumiseks, pumbates hoidlatesse Euroopast "reversi" korras ostetud toorainet, vahendab RIA Novosti.

"Kas olete kuulnud, et me ei ole juba viis aastat Venemaa gaasi tarbinud? Kas olete seda kuulnud presidendi, peaministri suust? Ma ei räägi teile tühje sõnu, olen valmis öeldut dokumentaalselt tõestama ja kõik vastutavad veel selle pettuse eest.

Ukrainasse on kõik need viis aastat tulnud vene päritolu gaas, "ütles Tõmošenko kanali ICTV teleprogrammis "Sõnavabadus".

Tema sõnul töötasid Ukraina võimud välja kava, kuidas Venemaa gaasi Euroopa omana esitada.

"Nad transpordivad gaasi dokumente uskudes Marsi kaudu, vormistavad seejärel päritolusertifikaadid mõne Euroopa börsi järgi, lisades hinnale 100 dollarit tuhande kuupmeetri kohta, ja teostavad tarne dokumente uskudes kõige lühemat marsruuti pidi.

Euroopa ja Ukraina piirile on ehitatud spetsiaalsed tagasi pööravad gaasijuhtmelõigud. Ja nii, näidataksegi meile dokumentide põhjal Euroopa päritolu gaasi saabumist. Ma tahan teile öelda, et Euroopas meie gaasi ei toodeta," selgitas poliitik.

Tõmošenko teatas, et kui ta valimised võidab, ta kas alandab kütuse hinda poole võrra või lahkub poliitikast.

LNG ei lähe mitte: Euroopa soovib veelgi rohkem Vene torugaasi >>

Ukraina presidendivalimised toimuvad 31. märtsil. Riigipeakandidaatide arv on rekordiline - 44.

Austria kinnitas oma toetust Nord Stream 2-le >>

Küsitluste põhjal juhtis viimastel kuudel valimisvõitlust Tõmošenko, kuid jaanuaris tõusis esimeseks näitleja Vladimir Zelenski. Praeguse riigipea Pjotr Porošenko reiting on umbes 14%.

93
Tagid:
Euroopa, Venemaa, gaas, president, valimised, Julia Tõmošenko, Ukraina
Teema:
Gaas - perspektiivne energia (142)
Samal teemal
München: miks võeti "uuenenud maailma liidrit" vastu surmavaikuses
Saksamaa ja Prantsusmaa saavutasid Nord Stream 2 asjus kompromissi
Esimene samm: Venemaa hakkab Euroopale gaasi rublade eest müüma