Tallinna Perekonnaseisuamet sõlmis mullu 2355 abielu, illustreeriv foto

Tallinnas mullu abiellunud vanim peig oli 83 ja pruut 71-aastane

25
(Uuendatud 17:15 09.01.2019)
Tallinna Perekonnaseisuametis mullu abielu registreerinuist vanim peig oli 83-aastane ning vanim pruut 71-aastane.

TALLINN, 9. jaanuar — Sputnik. Alaealisi abiellujaid eelmisel aastal ei olnud. Lapse sünni registreerinuist vanim ema oli 50- ja vanim isa 70-aastane, noorim ema oli 15- ja noorim isa oli 16-aastane. Lapsevanemate suurim vanusevahe oli 44 aastat. Kaksikuid oli 88 paari ja sündisid ka ühed kolmikud, vahendas Raepress.

Eestimaalased elavad üha sagedamini üksikult >>

Tallinna Perekonnaseisuamet sõlmis mullu 2355 abielu. Abiellumiseks oli soosituim kuu august, mil sõlmiti 426 abielu.

Võrreldes 2017. aastaga esitati 254 abiellumisavaldust rohkem, kuid sõlmiti 110 abielu vähem. Tulenevalt välisriigi kodanike osakaalu kasvust ja erinevate riikide dokumentide eripärast ei jõua kõik sooviavaldused abielu sõlmimiseni - esitati 2913 abiellumisavaldust, seega 558 avaldust sõlmitud abieludest rohkem.

Illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Välisriigi kodanikest sõlmiti kõige enam abielusid Venemaa kodanikega, lisaks Ukraina, Valgevene, USA, Gruusia, Suurbritannia, Saksamaa, Brasiilia jpt riikide kodanikega. Abiellujate hulgas oli 53 erineva riigi kodanikke. Eksootilisematest riikidest esinesid Costa Rica, Jordaania, Palestiina, Hong-Kong, Taiwan, Vietnam, Korea ja Nepaal.

Noorpaari poolt valitud kohas toimus abielutseremoonia 227 korral. Abielludes võttis 1857 naist mehe perekonnanime, 53 meest tegi otsuse naise perekonnanime kasuks.

Abielu tähtpäevi tähistati Tallinna Perekonnaseisuametis pidulikult kümnel korral - kahel korral teemantpulma, seitsmel korral kuldpulma ja ühel korral hõbepulma.

Riigikogu võttis vastu kooseluseaduse >>

Abielu sõlmimiseks väljaspool Eestit väljastati 537 abieluvõimetõendit esitamiseks 68 erinevasse riiki. Naised taotlesid vastavat tõendit 327 korral ning mehed 210 korral. Eksootilisemad riigid olid Seišellid, Fidži ja Tai.

Tallinna Perekonnaseisuamet registreeris mullu 1148 abielulahutust, mis oli 53 abielulahutust vähem kui 2017. aastal. Abielulahutus jäi vormistamata 211 korral.

Illustreeriv foto
предоставлено Лиззи Джонс

2018. aastal registreeriti Tallinna Perekonnaseisuametis 5167 sündi, mis on 66 sündi rohkem kui 2017. aastal. Sündis 2647 poisslast ja 2520 tütarlast, registreeriti 88 paari kaksikuid ning ühed kolmikuid. Abielust sündis 2563 last, isaduse omaksvõtuga registreeriti 2461 lapse sünd ning 143 korral registreeris sünni üksikema.

Sünni registreerinud vanematest olid 10% välisriigi kodanikud. Viimase viie aasta jooksul on Tallinna Perekonnaseisuametis lapse sünni registreerinud 95 erineva riigi kodanikud.

Populaarseimad tüdrukute nimed olid Tallinnas 2018. aastal Sofia, Alisa, Maria, Emily ja Mia ning populaarseimad poiste nimed Robert, Mark, Nikita, Miron ja Oliver.

Registreeriti 4823 surmajuhtumit, mis on 113 rohkem kui 2017. aastal aastal.

Uuest aastast saab abielu sõlmida maakonnakeskuses >>

Tallinna Perekonnaseisuametile esitati 1090 uue nime andmise avaldust, uus isikunimi anti 874 korral, mis on 136 võrra rohkem kui eelnenud aastal. Uus eesnimi anti 203, uus perekonnanimi 616 ja nii ees- kui ka perekonnanimi 55 korral.

Väljastati 6603 tõendit varem toimunud perekonnasündmuste kohta. Võõrkeelseid perekonnasündmuse tõendeid väljastati 3802, mis moodustab 58% väljastatud tõendite koguarvust.

Illustreeriv foto
© AFP 2019 / Leon Neal

Võrreldes maakondades ja kohalikes omavalitsustes registreeritud perekonnaseisutoimingute arvuga teostas Tallinna Perekonnaseisuamet 44,2% abielusid, 36% sünde, 31% surmajuhtumeid, 54% abielulahutusi, 67% nimemuutmisi ning 65% perekonnasündmuse tõendeid.

Kui veel 20 aastat tagasi oli Eesti lahutuste arvu poolest Euroopas esikohal, siis praeguseks oleme taandunud keskmike sekka. Samal ajal on aga vähenenud ka abielude arv, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti novembris.

Kui lahutuste arv pole viimase kümnendi jooksul väga palju muutunud, siis abiellumuse osas võib näha suuremaid kõikumisi. Selgelt paistavad silma majanduskriisi aastad, mil abielluti tunduvalt vähem kui praegu.

25
Tagid:
ühiskond, perekonnaseisuamet, abielu
Samal teemal
Tallinnas sõlmiti mullu 2457 abielu
Valentinipäev kogub Eestis abielu sõlmimise kuupäevana populaarsust
Luterlik kirik soovib abielu määratlemist põhiseaduses, riigikogus ei ole üks meelt
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Tallinn kutsub uut aastat Vabaduse väljakul vastu võtma

Tallinn kutsub uut aastat Vabaduse väljakul vastu võtma

(Uuendatud 10:27 31.12.2019)
31. detsembri õhtul kogunevad tallinlased traditsiooniliselt Vabaduse väljakule. Pealinna esindusväljakul toimub suur kontsert, mis lõpeb keskööl võimsa ilutulestikuga. Mõned minutid enne südaööd pöördub uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid.

TALLINN, 31. detsember — Sputnik. 31. detsembril kell 22 algab Vabaduse väljakul traditsiooniline aastalõpupidu, kus annavad ligi kahetunnise kontserdi Liis Lemsalu ja Tanel Padar oma bändidega.

Tallinna ühistransport töötab 31. detsembril tööpäevase ja 1. jaanuaril 2020. aastal pühapäevase sõiduplaani alusel. Aastavahetusööl on täiendavad öised väljumised mitmetel bussi-, trammi- ja trolliliinidel, teatab Tallinna linnavalitsus.

Aastavahetusööl 31. detsember/1. jaanuar pikendatakse linna põhisuundadel töötavate ühistranspordiliinide tööaega. Ühistranspordist aastavahetuse ajal loe lähemalt siin.

Jürgen-Kristoffer Korstnik Lapimaal
© Фото : из личного архива Ю-К. Корстника

Sputnik Eesti on kirjutanud, et mõned minutid enne südaööd pöördub samalt Vabaduse väljaku lavalt uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid. Tema kõne järel kõlab riigihümn ning täpselt südaööl algab tuleetendus.

"Aastavahetuspeo korraldajatena tajume suurt vastutust nii turvalisuse eest Vabaduse väljakul kui ka rahvarohke peo korraldusliku õnnestumise pärast. Samal ajal on meil väga hea meel, et presidendi aastalõpukõne otse rahva ees on muutumas traditsiooniks. Loodame, et see jääb nii ka edaspidi," ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Esmakordselt pöördus vabariigi president uusaastatervitusega rahva poole otse Vabaduse väljakult 31. detsembril 2017 – seda kümmekond minutit enne südaööd.

ETV aastavahetuse programmi peaprodutsent Karmel Killandi vabandas pärast kõigi ees, keda pahandas või solvas Eesti hümni mängimatajätmine uusaasta südaööl.

Killandi selgitas "Aktuaalsele kaamerale", et otsust tehes, kas muuta Eesti rahva jaoks väga olulist traditsiooni aasta ühel tähtsamal päeval, istuti ühise laua taga EV100 korraldustoimkonna, presidendi kantselei ja linna esindajatega.

© Sputnik / Владимир Новиков
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita

"Tegelik ja ainus põhjus oligi selles, et esimest korda üldse meie riigi ajaloos oli president otse Vabaduse väljakul ja rahva hulgas. Rahvast oli väga palju, ilutulestik oli suur. Ehk kogu melu oli nii võimas, et kartsime, et hümn ei jää piisavalt hästi kõlama. Seetõttu sai valitud teine lugu," põhjendas Killandi.

Lugege lisaks:

Tagid:
Vabaduse väljak, Tallinn, aastavahetus, Kersti Kaljulaid
Samal teemal
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita
President teeb aastavahetuse pöördumise otse Vabaduse väljakult
Aastavahetuse kontsert Tallinnas Vabaduse väljakul