Õigeusklikud tähistavad jõule

Venemaa president õnnitles õigeusklikke kristlasi jõulude puhul

26
(Uuendatud 10:16 07.01.2019)
Putin soovis õigeusklikele ja kõigile jõule tähistavatele Venemaa kodanikele tervist, kordaminekuid ja meelerahu.

TALLINN, 7. jaanuar — Sputnik. Vladimir Putin õnnitles õigeusklikke kristlasi jõulude puhul ja märkis, et Vene Õigeusu Kirik (VÕK) ja teised kristlikud konfessioonid etendavad riigi elus positiivset rolli, teatas RIA Novosti viitega Venemaa presidendi pressiteenistusele.

"Õnnitlen teid südamest Jeesus Kristuse sünnipäeva, jõulude puhul. See suurepärane püha annab inimestele rõõmu ja lootust, ühendab neid igavikuliste vaimsete ja kõlbeliste väärtuste, halastuse ja heategevuse traditsioonidega. Sellega on seotud rahvakombed ja perekondlikud tavad, mida põlvest põlve edasi antakse. Siiras usk ja head muutused ning suurimate südamesoovide täitumine," öeldakse riigipea õnnitluses.

Laias maailmas tähistati jõule
© AFP 2019 / Louai Beshara

Tallinna linnapea: õigeusklike jõule tuleks tähistada riigipühana>>

Putin märkis kiriku olulist rolli riigi elus.

"Märgin rahuldustundega, et Vene Õigeusu Kirik ja teised kristlikud konfessioonid etendavad meie riigi elus suurt ja positiivset rolli, hoolitsevad ühiskonna üksmeelsuse, pereinstitutsiooni tugevdamise, noorsoo kasvatamise eest. Palju tehakse ära pakiliste sotsiaalsete probleemide lahendamiseks, rahvusvahelise ja religioonidevahelise dialoogi sujumiseks. Niisugune viljakas ja kõige kõrgemal tasandil tänuväärne töö väärib suurimat tunnustust ja austust," märgitakse õnnitluses.

Putin soovis õigeusklikele ja kõigile jõule tähistavatele Venemaa kodanikele tervist, kordaminekuid ja meelerahu.

Peaminister soovis õigeusklikele häid jõule vene keeles>>

Sputnik Eesti teatas juba, et õigeusk on katoliikluse ja protestantismi kõrval üks kristluse kolmest põhivoolust. Õigeusu tunnistajaid nimetatakse õigeusulisteks, õigeusklikeks, õigeusklikeks kristlasteks või ortodoksideks.

Eestis tegutseb kaks õigeusukirikut.

Eesti Apostlik-Õigeusu Kirik tähistas jõule koos luterlaste ja katoliiklastega.

Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kirikus on 7. jaanuaril esimene jõulupüha.

26
Tagid:
president, Venemaa, õigeusklik, Vladimir Putin, jõulud