Новогодний утренник в детском саду № 71 в Казани

Lasteasutustes tekitab segadust isikuandmete kaitse seadus

38
(Uuendatud 00:46 27.12.2018)
Lasteasutustes tekitab segadust isikuandmete kaitse seadus ja andmekaitse üldmäärus, üks Tallinna lasteaed keelas seetõttu lapsevanematel lasteaia ühispeol oma laste pildistamise ja filmimise.

TALLINN, 27. detsember — Sputnik. Andmekaitse inspektsiooni kinnitusel seadus siiski nii karme tingimusi ei sea, austada tuleb vaid nende lapsevanemate soovi, kes ei ole nõus oma laste pildistamisega ja nende piltide avaldamisega, vahendas ERR viitega "Aktuaalsele kaamerale.

Uus Euroopa määrus tapab žanrifotograafia >>

Tallinnas Mustmäel asuva Kadaka lasteaia hoolekogu võttis häältega 14:0 vastu otsuse, et lasteaed tellib ühisürituste nagu jõulupeo, lasteaia lõpupeo või muu sündmuse jäädvustamiseks ametliku fotograafi ning osalejatel keelatakse oma seadmega filmimine/pildistamine ning lasteaeda paigaldatakse "mobiilivaba ala" silt.

Tallinna Kadaka lasteaia lapsevanem märkis, et tema kui lapsevanema jaoks tundub selline keeld oma last pildistada või siis telefoniga filmida lihtsalt absurdne.

"Need on ju siiski ajaloolised hetked, mis kahjuks enam ei kordu ja mille tõeline väärtus ju tekib alles aastakümnete pärast. Ja samuti tahaks peo meeleolu vanavanematega jagada. Kuid jah, nüüd on see kõik keelatud ja antud olukord teeb kurvaks," nentis ta.

Valgevene professionaalne fotograaf ja blogiajakirjanik Pavel Potašnikov ennustas, et 25. mail 2018. aastal jõustunud EL-i ühtsed isikuandmete kaitse eeskirjad võivad ohustada žanrfotograafiat: tänava-, olustiku- ja reportaažifotosid, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Washingtoni peaprokurör andis Facebooki kohtusse >>

"On niisugune žanr, nagu tänavafotograafia, kus pildistatakse ilusaid inimesi, ilusates paikades ja ilusates poosides," selgitas fotograaf.

Ta lisas, et ka tavaline kaasaegne turism, nagu me seda tänapäeval tunneme, võib surra. Potašnikov selgitas, et fotode kaudu annavad turistid edasi muljeid riikidest, kus nad käivad.

"On võimatu pildistada maastikke ja kauneid paiku, ilma et inimesed neile peale ei jääks," ütles fotograaf. Tema arvates ei saa turistid reisil tehtud pilte enam vaatamiseks välja panna ega külastatud riigile populaarsust lisada.

25. mail jõustus Euroopa Liidus Isikuandmete kaitse üldmäärus (GDPR), mis tegi internetikasutajate õiguste kaitse rangemaks. Samal päeval seoses üldmääruse rikkumisega esitati Facebook-i ning WhatsApp-i ja Instagram-i vastu hagid, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

38
Tagid:
GDPR, lasteaed, laps, foto, andmekaitse, andmed
Samal teemal
Facebook edastas oma kasutajate andmeid nutirakenduste tootjatele
Facebook ja Google manipuleerivad kasutajaid oma andmeid jagama
Pankade mobiilirakendused vastavad andmekaitse nõuetele
Tartus arutati Euroopa andmekaitse tulevikku