Подарки на Рождество

Kuidas rõõmustada aastavahetusel maailma pruunist katkust päästnud veterane

47
(Uuendatud 17:23 21.12.2018)
Tallinna käivitati traditsiooniline heategevusüritus Teises maailmasõjas Hitleri-vastase koalitsiooni poolel võidelnud veteranide toetuseks.

TALLINN, 21. detsember - Sputnik. Heategevuslik uusaastaüritus Suure Isamaasõja veteranide toetuseks "Aitame veterane!" algas Tallinnas reedel, 21. detsembril.

Kõik sellega kogutud rahalised vahendid lähevad Teises maailmasõjas Hitleri-vastase koalitsiooni poolel võidelnute Teisest maailmasõjast osavõtjate Tallinna ühingu arvele.

Kuidas veteranidele annetada

Aktsiooni korraldaja Tatjana Lavrova sõnul saab veteranide toetuseks aastavahetusel üle kanda mistahes summasid, tehes rahaülekande märkusega "annetus", Teisest maailmasõjast osavõtjate Tallinna ühing arvele mille kontaktandmed on leitavad organisatsiooni võrgulehel.

Татьяна Лаврова
© Sputnik / Вадим Анцупов
Aktsiooni korraldaja Tatjana Lavrova

Annetusi võetakse vastu aastaringselt, mitte ainult kaks korda aastas toimuvate kampaaniate ajal. Need, kes soovivad pakkuda organisatsioonile oma abi või saada üksikasjalikku teavet rahaliste vahendite kasutamise kohta, saavad pöörduda Teisest maailmasõjast osavõtjate Tallinna ühingu juhatuse poole, mis asub Vene kultuurikeskuses.

Центр русской культуры
Vene kultuurikeskus

Aktsiooni tulemused tehakse teatavaks 11. jaanuaril 2019.

Kiirusta head tegema neile, kuni veel on, kellele seda teha

Teisest maailmasõjast osavõtjate Tallinna ühingusse kuulub 374 inimest, kelle hulgas on nii lahingutegevuses osalenuid, sõja ajal sõjaväeteenistuses olnuid, kui ka sõja ajal tagalas teeninud sõjaväelasi.

Veteranide keskmine vanus on 94 aastat. Üle 300 neist ei pääse enam kodust välja, paljud on voodihaiged ja mõned peavad tasuma hooldusteenuse eest.

Hukkunud nõukogude sõjavangide nimed on jäädvustatud Soome vennaskalmistul >>

Tänavu kogutud annetusi kasutatakse ortopeediliste abivahendite ostmiseks, samuti ravimite maksumuse hüvitamiseks ja materiaalset abi osutamiseks veteranidele, kelle pensioni suurus, ei ületa 420 eurot.

Vabatahtliku otsingurühma esindajad
© Sputnik / Константин Чалабов

Aktsioon "Aitame veterane!" toimub traditsiooniliselt juba 2008. aastast kaks korda aastas ühes järgneva kohustusliku aruandlusega saadud vahenditest. Kogu heategevusürituse jooksul on Teisest maailmasõjast osavõtjate Tallinna ühingule annetatud 87 543 eurot.

Õnnitle võidusõdurit uue aasta puhul

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et 1. detsembril käivitasid aktivistid mitmetes riikides rahvusvahelise heategevusliikumise "Õnnitle võidusõdurit uue aasta pugul".

Hea algatuse käivitajaks oli Artjom Gurjev organisatsioonist "Meie kodu on Moldova". Vabatahtlikud Moldovast, Ukrainast, Austraaliast, Kanadast, Bulgaariast, Šotimaalt, Leedust ja Lätist on aktsiooniga juba liitunud.

Eestis toetasid aktsiooni "Õnnitle võidusõdurit uue aasta puhul" vabatahtlikud mittetulundusühingutest "Vene kaasmaalased Euroopa" (RFE) ja "Dobrosvet", millest esimene on tuntud "Surematu polgu" rongkäigu ja rahumarsi korraldamise ja teine humanitaarabi kogumisega Donbassile. "Me kutsume eestlasi üles osalema uue aasta heategevusüritusel, et õnnitleda Suure Isamaasõja veterane.

SS Leegionäride memoriaal Sinimägedes
© Sputnik / Светлана Бурцева

Seda saab teha nii isiklikult meiega ühinedes, kui ka, märkusega NOVYJ GOD VETERANAM (RFE) võimalustekohase rahaülekande tegemisega meie kontole, mida kasutatakse kingituste ostmiseks. Kõik vajalikud kontaktandmed on kättesaadavad meie võrgulehel," ütles Venemaa rahvuskaaslaste assotsiatsiooni heategevusürituse Eesti koordinaator Aleksei Jessakov portaalile Sputnik Eesti.

Tema sõnul ei ole veteranidele isegi mitte nii oluline saadud kingitus, vaid tähelepanu, et neid ei ole unustanud need, kelle eest nad omal ajal oma elu säästmata sõdisid.

47
Samal teemal
Pisarad silmis: Tallinnas toimus filmi "Sobibor" esilinastus
Tartumaa ühishaud: sõjaväelaste nimesid pole võimalik tuvastada
Millised mured on sõjahaudade otsijatel