Stenini-nimeline fotokonkurss alustab taas

53
(Uuendatud 11:44 20.12.2018)
Ukraina kaguosas hukkunud RIA Rossia Segodnja fotokorrespondent Andrei Stenini sünnipäeval 22. detsembril alustatakse traditsiooniliselt võistlustööde vastuvõtmist temanimelisele fotoajakirjanike konkursile.

TALLINN, 20. detsember - Sputnik.  Avalduse konkursil osalemiseks saab esitada portaalis stenincontest.ru, osaleda saavad 18-33 aasta vanused kutselised fotoreporterid. Osalemisavaldusi oodatakse kuni 28. veebruarini 2019.

Andrei Stenini nimelise fotokonkursi võidutööde näituse avamine >>

See konkurss on ainus platvorm Venemaal, kus avastatakse uusi nimesid rahvusvahelises fotožurnalistikas ja kujunevad fotodokumentalistika kriteeriumid. Võistluse eesmärk on toetada noori fotoreportereid ja avada neile tee suurde fotograafiasse.

2019. aastal, mil konkurss tähistab viiendat aastapäeva, võisteldakse viies nominatsioonis. Juba eelmistest aastastest tuntud nominatsioonidele – "Peauudised", "Sport", "Minu planeet" ja "Portree. Meie aja kangelane", lisandub uus - "Inspiratsioon".

Selles nominatsioonis võistlevad inspireerivad üksikfotod - looduspildid, erksad žanrivisandid, eritehnikates ja -stiilides portreed. Igas nominatsioonis saab iga võistleja osaleda ühe "üksikfoto" või "fotoseeriaga".

Konkursi auhinnafond 2019. aastal igas nominatsioonis on 100 tuhat rubla esimese, 75 tuhat rubla teise ja 50 tuhat rubla kolmanda koha eest. Stenini konkursi Grand Prix võitja saab 700 000 rubla.

Lisaks auhindadele avaneb noortel fotoreporteritel võimalus näidata oma töid nii Venemaal toimuvatel, kui ka rahvusvahelistel fotonäitustel - võitjate tööde näitus on konkursi lahutamatuks osaks ning see pannakse üles paljudes Euroopa, Aasia, Ladina-Ameerika, Aafrika ja Lähis-Ida linnades.

Andrei Stenini rahvusvahelise fotokonkursi kuraator, RIA Rossia Segodnja visuaalsete projektide teenistuse juhataja Oksana Oleinik ütles: "Andrei Stenini konkurss laiendab oma positsiooni globaalses fotograafias. Meie finalistide arvates on sellel osalemine muutunud hädavajalikuks kõigile noortele fotoreporteritele, kes sellel kutsealal kasvada soovivad."

Ta lisas: "Maailmakaardil pole enam jäänud palju riike, kust me poleks huvitavaid töid saanud. Kutsume noori fotoprofessionaale üle kogu maailma osalema 2019. aasta konkursil ja soovime neile edu!"

Andrei Stenini nimelist rahvusvahelist fotokonkurssi toetavad suurimad Venemaa ja rahvusvahelised meediaväljaanded, uudisteagentuurid ja fotokogukonnad.

Nominatsioonide partneriteks olid Shanghai United Media Group ja Araabia teabeettevõte Al-Mayadin TV, samuti üks maailma suurimaid humanitaarorganisatsioone - Rahvusvaheline Punase Risti Komitee.

Konkursist

UNESCO Venemaa Komisjoni egiidi all toimuva RIA Rossija Segodnja korraldatava Andrei Stenini nimelise rahvusvahelise fotožurnalistikakonkursi eesmärk on toetada noori fotograafe ja tõmmata üldsuse tähelepanu tänapäevase fotoajakirjanduse väljakutsetele.

See on platvorm noortele, andekatele, empaatiavõimega ja kõigele uuele avatud fotograafidele, kus nad saavad juhtida meie tähelepanu meie ümber olevatele inimestele ja toimuvatele sündmustele.

Sel aastal kuuluvad konkursi žüriisse juhtivate rahvusvaheliste uudisteagentuuride - AFP (Prantsusmaa), Anadolu Ajansi (Türgi), Notimex (Mehhiko) esindajad, samuti maailmamainega fotograafid ja fototoimetajad.

Žürii esimees on agentuuri Anadolu Ajansi fototeenistuse juht Ahmat Sel.

53
Tagid:
fotokonkurss, Andrei Stenini nimelise fotokonkurss
Teema:
Stenini-nimeline fotokonkurss (20)
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Tallinn kutsub uut aastat Vabaduse väljakul vastu võtma

Tallinn kutsub uut aastat Vabaduse väljakul vastu võtma

(Uuendatud 10:27 31.12.2019)
31. detsembri õhtul kogunevad tallinlased traditsiooniliselt Vabaduse väljakule. Pealinna esindusväljakul toimub suur kontsert, mis lõpeb keskööl võimsa ilutulestikuga. Mõned minutid enne südaööd pöördub uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid.

TALLINN, 31. detsember — Sputnik. 31. detsembril kell 22 algab Vabaduse väljakul traditsiooniline aastalõpupidu, kus annavad ligi kahetunnise kontserdi Liis Lemsalu ja Tanel Padar oma bändidega.

Tallinna ühistransport töötab 31. detsembril tööpäevase ja 1. jaanuaril 2020. aastal pühapäevase sõiduplaani alusel. Aastavahetusööl on täiendavad öised väljumised mitmetel bussi-, trammi- ja trolliliinidel, teatab Tallinna linnavalitsus.

Aastavahetusööl 31. detsember/1. jaanuar pikendatakse linna põhisuundadel töötavate ühistranspordiliinide tööaega. Ühistranspordist aastavahetuse ajal loe lähemalt siin.

Jürgen-Kristoffer Korstnik Lapimaal
© Фото : из личного архива Ю-К. Корстника

Sputnik Eesti on kirjutanud, et mõned minutid enne südaööd pöördub samalt Vabaduse väljaku lavalt uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid. Tema kõne järel kõlab riigihümn ning täpselt südaööl algab tuleetendus.

"Aastavahetuspeo korraldajatena tajume suurt vastutust nii turvalisuse eest Vabaduse väljakul kui ka rahvarohke peo korraldusliku õnnestumise pärast. Samal ajal on meil väga hea meel, et presidendi aastalõpukõne otse rahva ees on muutumas traditsiooniks. Loodame, et see jääb nii ka edaspidi," ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Esmakordselt pöördus vabariigi president uusaastatervitusega rahva poole otse Vabaduse väljakult 31. detsembril 2017 – seda kümmekond minutit enne südaööd.

ETV aastavahetuse programmi peaprodutsent Karmel Killandi vabandas pärast kõigi ees, keda pahandas või solvas Eesti hümni mängimatajätmine uusaasta südaööl.

Killandi selgitas "Aktuaalsele kaamerale", et otsust tehes, kas muuta Eesti rahva jaoks väga olulist traditsiooni aasta ühel tähtsamal päeval, istuti ühise laua taga EV100 korraldustoimkonna, presidendi kantselei ja linna esindajatega.

© Sputnik / Владимир Новиков
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita

"Tegelik ja ainus põhjus oligi selles, et esimest korda üldse meie riigi ajaloos oli president otse Vabaduse väljakul ja rahva hulgas. Rahvast oli väga palju, ilutulestik oli suur. Ehk kogu melu oli nii võimas, et kartsime, et hümn ei jää piisavalt hästi kõlama. Seetõttu sai valitud teine lugu," põhjendas Killandi.

Lugege lisaks:

Tagid:
Vabaduse väljak, Tallinn, aastavahetus, Kersti Kaljulaid
Samal teemal
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita
President teeb aastavahetuse pöördumise otse Vabaduse väljakult
Aastavahetuse kontsert Tallinnas Vabaduse väljakul