Stenini-nimeline fotokonkurss alustab taas

51
(Uuendatud 11:44 20.12.2018)
Ukraina kaguosas hukkunud RIA Rossia Segodnja fotokorrespondent Andrei Stenini sünnipäeval 22. detsembril alustatakse traditsiooniliselt võistlustööde vastuvõtmist temanimelisele fotoajakirjanike konkursile.

TALLINN, 20. detsember - Sputnik.  Avalduse konkursil osalemiseks saab esitada portaalis stenincontest.ru, osaleda saavad 18-33 aasta vanused kutselised fotoreporterid. Osalemisavaldusi oodatakse kuni 28. veebruarini 2019.

Andrei Stenini nimelise fotokonkursi võidutööde näituse avamine >>

See konkurss on ainus platvorm Venemaal, kus avastatakse uusi nimesid rahvusvahelises fotožurnalistikas ja kujunevad fotodokumentalistika kriteeriumid. Võistluse eesmärk on toetada noori fotoreportereid ja avada neile tee suurde fotograafiasse.

2019. aastal, mil konkurss tähistab viiendat aastapäeva, võisteldakse viies nominatsioonis. Juba eelmistest aastastest tuntud nominatsioonidele – "Peauudised", "Sport", "Minu planeet" ja "Portree. Meie aja kangelane", lisandub uus - "Inspiratsioon".

Selles nominatsioonis võistlevad inspireerivad üksikfotod - looduspildid, erksad žanrivisandid, eritehnikates ja -stiilides portreed. Igas nominatsioonis saab iga võistleja osaleda ühe "üksikfoto" või "fotoseeriaga".

Konkursi auhinnafond 2019. aastal igas nominatsioonis on 100 tuhat rubla esimese, 75 tuhat rubla teise ja 50 tuhat rubla kolmanda koha eest. Stenini konkursi Grand Prix võitja saab 700 000 rubla.

Lisaks auhindadele avaneb noortel fotoreporteritel võimalus näidata oma töid nii Venemaal toimuvatel, kui ka rahvusvahelistel fotonäitustel - võitjate tööde näitus on konkursi lahutamatuks osaks ning see pannakse üles paljudes Euroopa, Aasia, Ladina-Ameerika, Aafrika ja Lähis-Ida linnades.

Andrei Stenini rahvusvahelise fotokonkursi kuraator, RIA Rossia Segodnja visuaalsete projektide teenistuse juhataja Oksana Oleinik ütles: "Andrei Stenini konkurss laiendab oma positsiooni globaalses fotograafias. Meie finalistide arvates on sellel osalemine muutunud hädavajalikuks kõigile noortele fotoreporteritele, kes sellel kutsealal kasvada soovivad."

Ta lisas: "Maailmakaardil pole enam jäänud palju riike, kust me poleks huvitavaid töid saanud. Kutsume noori fotoprofessionaale üle kogu maailma osalema 2019. aasta konkursil ja soovime neile edu!"

Andrei Stenini nimelist rahvusvahelist fotokonkurssi toetavad suurimad Venemaa ja rahvusvahelised meediaväljaanded, uudisteagentuurid ja fotokogukonnad.

Nominatsioonide partneriteks olid Shanghai United Media Group ja Araabia teabeettevõte Al-Mayadin TV, samuti üks maailma suurimaid humanitaarorganisatsioone - Rahvusvaheline Punase Risti Komitee.

Konkursist

UNESCO Venemaa Komisjoni egiidi all toimuva RIA Rossija Segodnja korraldatava Andrei Stenini nimelise rahvusvahelise fotožurnalistikakonkursi eesmärk on toetada noori fotograafe ja tõmmata üldsuse tähelepanu tänapäevase fotoajakirjanduse väljakutsetele.

See on platvorm noortele, andekatele, empaatiavõimega ja kõigele uuele avatud fotograafidele, kus nad saavad juhtida meie tähelepanu meie ümber olevatele inimestele ja toimuvatele sündmustele.

Sel aastal kuuluvad konkursi žüriisse juhtivate rahvusvaheliste uudisteagentuuride - AFP (Prantsusmaa), Anadolu Ajansi (Türgi), Notimex (Mehhiko) esindajad, samuti maailmamainega fotograafid ja fototoimetajad.

Žürii esimees on agentuuri Anadolu Ajansi fototeenistuse juht Ahmat Sel.

51
Tagid:
fotokonkurss, Andrei Stenini nimelise fotokonkurss
Teema:
Stenini-nimeline fotokonkurss (20)